Аплікація Повітряна куля

Субота, 12 Березня, 2016

Аплікація Повітряна куля

Звучить майже як «Операція Повітряна куля»! :) Але так і є – надто, коли перед вами стоїть задача врятувати кофтинку. Якщо ваш светрик нудний, нецікавий, занадто темний чи закороткий, зробіть, як я – доповніть його яскравою аплікацією та додатковою нижньою «панеллю» в тон декору. Зараз розповім, що для цього потрібно.

Для того щоб декорувати кофтинку своїми руками, візьміть: саму кофтинку, рібану в тон або контрастну (рібана – це еластичний трикотаж, який використовують для обробки горловини та створення манжетів), трошки флізеліну для зміцнення аплікації, нитки під колір тканини або контрастні, декоративний ґудзик (у мене – у вигляді повітряної кулі), ножиці для тканини, кравецькі булавки, швейну машинку з двома лапками (звичайна лапка зигзаг + лапка з бортиком для обробки країв).

Матеріали для декорування

Якщо у вас – кофтинка з тонкого трикотажу (як-от у мене), вам знадобиться рібана 1 на 1. Якщо більш щільного (наприклад, з начосом), візьміть рібану плетіння 2 на 2. Ця тканина обов’язково має бути з додаванням еластину, адже чисто бавовняна рібана розтягнеться і назад, у попередню форму, не повернеться (таку використовують не для горловин і манжетів, а для основи майок чи футболок). Найкраща рібана – рібана пеньє: це означає, що вона не буде кошлатитися і прослужить вам довго. Ну а з приводу цікавого ґудзика у вигляді повітряної кулі скажу, що я замовляла його на американському сайті під час осінніх розпродажів (упаковка з трьох таких ґудзиків коштувала 3 долари).

Як декорувати кофтинку аплікацією?

1. Масивний ґудзик не триматиметься на тонкому трикотажі: він вивернеться і негарно висітиме, витягуючи тканину. Саме тому я вирішила не просто пришити ґудзик, а й декорувати кофтинку аплікацією, яка зміцнила би базову тканину. Для початку я подумала, якого розміру має бути аплікація з обрисами повітряної кулі, щоб ґудзик на її фоні виглядав гармонійно. Потім я викроїла прямокутник з рібани, трошки більший за розміри майбутньої аплікації. Далі викроїла прямокутник такого самого розміру з флізеліну і теплою праскою притисла його до звороту рібани. Таким чином, утворився ущільнений прямокутник з рібани.

Заготовка для аплікації

2. На папері я намалювала обриси повітряної кулі для аплікації, вирізала цей шаблон, приклала до звороту рібани (до флізелінового боку) і обвела контури олівцем. Вирізала деталь за контурами і отримала ось таку рожеву повітряну кулю:

Повітряна куля

3. Потім я визначила місце на кофтинці, де би аплікація виглядала гарно, приклала її та зафіксувала кравецькою булавкою. Приміряла кофтинку, впевнилася, що повітряна куля «висить» на своєму місці і прикріпила її по всьому периметру пунктирним ручним швом. Булавку зняла.

Аплікація на кофтинці

4. На машинці я виставила звичайний прямий шов з інтервалом 2 (3-й інтервал буде завеликий, і заокруглення можуть вийти не гладкі) і обережно прострочила кулю по краю. На педаль машинки я навіть не натискала – потихеньку пройшлася по контуру повітряної кулі, вручну прокручуючи колесо машинки. Далі закріпила свіжий шов і видалила нитки, якими фіксувала аплікацію вручну.

Пришита аплікація

5. З тої самої рібани я викроїла дві смужки для нижньої стягуючої деталі кофтинки. В довжину ця деталь має бути, як 2/3 (або 3/4, якщо вам не треба сильно стягувати низ виробу) довжини низу кофтинки. На а у висоту можете викроїти її будь-якого розміру за бажанням. Дві деталі з рібани я склала разом лицьовою стороною всередину і скріпила по одній довгій стороні булавками.

Заготовка нижньої деталі

6. Прострочила на машинці цю лінію трикотажним швом, обробила припуски шву оверлочним швом (для цього ставила спеціальну лапку з ботиком). Далі склала цю деталь у «бублик», зімкнувши дві короткі сторони (лицьовою стороною всередину) і так само прострочила цю лінію. Потім цей «бублик» вивернула на лицьову сторону, склала вдвічі і запрасувала праскою. Довгий шов опинився на згині, який потім стане найнижчою лінією кофтинки.

Стягуюча деталь для кофтинки

7. Деталь з рібани я розвернула зрізом вниз, «вдягнула» на низ кофтинки та зафіксувала кравецькими булавками по всій лінії низу кофтинки. Для цього довелося трохи розтягувати рібану, адже ця деталь – вужча за низ кофтинки. Тут все стандартно – деталі з рібани ми з вами завжди робимо за однаковим сценарієм.

Кріплення нижньої деталі

8. Трикотажним швом я пристрочила рібану до низу виробу, а оверлочним швом обробила краї обох тканин разом. Вивернула кофтинку на лицьову сторону і побачила, що вийшло :)

Нижня панель готова

9. Залишилася лише «вишенька на тортику»! По центру аплікації я пришила ґудзик-повітряну кулю.

Гудзик Повітряна куля

Все, «тюнингована» кофтинка з аплікацією готова! Тепер ви знаєте, як швидко декорувати кофтинку аплікацією :) А якщо ви любите повітряні кулі і кульки так, як я, на сайті http://sharik.ua/ можете замовити різноманітні повітряні кульки на своє свято!

Декорована кофтинка

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus