Аркадійський краєвид від Музею Ханенків

Четвер, 16 Квітня, 2015

Аркадійський краєвид

Експонатом цього тижня Музей Ханенків, що у столиці, обрав картину художника 17 століття – «золотої доби» голландського живопису. Втім, «Аркадійський краєвид» Корнеліса Пуленбурга можна було б назвати «експонатом року», якби існувала така номінація. Адже драматична історія цього твору безпосередньо пов’язана з перемогою над нацизмом, 70-ту річницю якої святкуватиме у травні весь світ.

«Під час окупації Києва картину було грабіжницьки вилучено з нашого музею. Разом із багатьма творами з інших українських музеїв її було «етаповано» до Німеччини, – розповідає Олена Живкова, кураторка колекції європейського живопису, заступниця директора з науково-дослідної роботи Музею Ханенків. – Донедавна вважалося, що всі ці експонати загинули в 1945 році підчас пожежі у маєтку Вільденхофф поблизу Кенігсберга. Однак нещодавно на сайті одного з європейських аукціонів з’явилася інформація про продаж картини Пуленбурга. За допомогою благодійного фонду Олександра Фельдмана музею вдалося зупинити цей продаж та повернути «Аркадійський краєвид» Києву. Окрім радощів від самого факту повернення, це дає нам надію, що інші втрачені твори також будуть знайдені».

Відучора картина знову обійняла своє законне місце у постійній експозиції Музею Ханенків. Разом з нею до експозиції повернеться одна з найцікавіших історій європейського мистецтва. Це історія про невелике товариство голландських живописців, що оселилися у Римі і назвали себе «Бентфогельс» (голл. Bentvueghels), тобто «Птахи з однієї зграї».

Корнеліс Пуленбург посідав у цій художній колонії одне з провідних місць і мав відповідне прізвисько – «Brusco», що дорівнює сучасному «Крутий». Живописців Бенту можна вважати імпресіоністами 17-го століття. Вони внесли у стриманий голландський живопис яскраве італійське світло та цікаві незвичайні мотиви. Товариство славилося також веселим способом життя та гучними вечірками на честь Бахуса.

Про те, як веселий дух «Птахів з однієї зграї» втілено у «Аркадійському краєвиді», про легендарну країну «Аркадію», про те, що цей твір має прихований міфологічний сюжет, а також про те, чому можновладці тогочасної Європи колекціонували твори Корнеліса Пуленбурга ви зможете дізнатися під час екскурсій європейською частиною музею, які розпочнуться в ці суботу та неділю о 12:00. В ці ж дні о 15:00 у музеї чекатимуть на всіх зацікавлених на екскурсіях азійською експозицією музею.

Екскурсії вихідного дня – це бюджетна програма музею, яка дає змогу познайомитись з музейною колекцією всього за 25 грн. Адреса Музею Ханенків: Київ, вул. Терещенківська, 15 – 17.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Если вы интересуетесь не только изобразительным искусством, но и другими проявлениями культуры, на сайте http://narodstory.net/bilyini.php можете ознакомиться с самыми популярными былинами!

blog comments powered by Disqus