Чоловічий шарф спицями

Неділя, 13 Січня, 2013

Майстер-клас із в’язання шарфа

Чоловічий шарф

Зробити теплий зимовий шалик своїми руками дуже просто. І не лише жіночий ажурний шарф, а й чоловічий! Цей виріб відрізнятиметься від жіночого суворістю орнаменту та кольором, тож для його виготовлення ми візьмемо темно-зелену вовняну пряжу.

Отже, для в’язання чоловічого шарфа нам знадобляться: темно-зелені вовняні нитки Alize Cashmira, спиці №4 (можна з жилкою), гачок для ховання залишків ниток, ножиці та схему плетіння.

Пряжа Alize і спиці

В’язати шалик ми будемо за таким рапортом:

Схема рапорту чоловічого шарфа

Рапорт – це повторюваний малюнок, який утворює візерунок плетеного виробу. Цей рапорт варто повторювати стільки разів, щоб вийшла обрана вами ширина шарфа. Умовні позначення рапорту:

Л – лицьова петля

В – виворотна петля

Цифри позначають номери рядів плетіння. У схемі зображено лише непарні ряди, адже парні ми будемо плести без схеми – лише повторюючи малюнок попередніх рядів. Далі подаємо опис ходу роботи, щоб цей шарф став простим і зрозумілим навіть для новачка у в’язанні.

Як зв’язати чоловічий шарф?

1. Беремо обидві спиці в праву руку, робочу нитку тримаємо у лівій. Набираємо на дві спиці таку кількість петель, яка би ділилася на 8, адже сама така у нас кількість петель у рапорті. Крім цих набраних петель, на спицях мають бути ще дві петлі – одна, з якої буде починатися ряд, і друга, якою закінчуватиметься. В нашому випадку на спицях опинилося 58 петель (56 петель, які дорівнюють 7 рапортам, і 2 петлі для обрамлення шарфа).

Набираємо петлі

2. В’яжемо спицями перший ряд шарфа. Для цього набрані петлі залишаємо на лівій спиці, а правою спицею знімаємо першу петлю ряду. Після того плетемо лицьову петлю, виворотну, лицьову і 5 виворотних. Далі цей рапорт повторюємо ще 6 разів. Останню петлю ряду плетемо виворотною петлею – це потрібно для того, аби край виробу вийшов охайний.

Перший ряд в'язання

3. Другий ряд плетемо, орієнтуючись на петлі попереднього ряду: якщо бачимо, що петля попереднього ряду виглядає, як лицьова, то і над нею в’яжемо лицьову. Тож другий ряд виглядатиме так: першу петлю знімаємо, а далі плетемо 5 лицьових петель, потім виворотну, лицьову і виворотну. Повторюємо цей рапорт до кінця ряду, а останню петлю плетемо виворотною.

Другий ряд шарфа спицями

4. Третій ряд плетемо, відповідно до рапорту, а четвертий – орієнтуючись на попередній ряд. Так само в’яжемо далі. Зв’язавши декілька рядів, ми вже можемо бачити, що утворюється цікавий повторюваний малюнок.

В'язаний орнамент

5. З лицьового та виворотного боків наш шалик виглядатиме по-різному: це можна побачити вже на самому початку плетіння.

Малюнок шарфа

6. Загалом, схема чоловічого шарфа спицями, яку ми вам запропонували, утворить малюнок, який ніби пересікає шалик за діагоналлю. Тож плетемо чоловічий шарф далі за схемою, поки він не досягне бажаної довжини. Наш виріб, наприклад, сягає в довжину 150 см.

Зимовий шарф для чоловіка

7. Наш теплий зимовий шарф вийшов бажаної довжини, тож залишилося охайно завершити плетіння. Нам треба перекрити всі петлі останнього ряду. Для цього перші дві петлі піддіваємо правою спицею та пропускаємо через них робочу нитку. Виходить, що замість двох петель на спиці опинилася одна.

Піддіваємо петлі

8. Таким самим чином, плетемо цей ряд до кінця. Врешті, усі петлі будуть перекриті, а на спиці залишиться лише одна петля. Ножицями відрізаємо робочу нитку через 10 см від закінчення виробу, і цю останню петлю витягуємо спицею. Тепер можна за допомогою гачка сховати кінчик робочої нитки, зав’язати його вузлом і тим самим закріпити. Те саме робимо й з кінчиком нитки, яка в нас залишилася на початку шарфа.

Пропускаємо робочу нитку

Ми зробили зимовий чоловічий шарф спицями! Лише вовняна пряжа, спиці, кілька вечорів – і шалик готовий!

Чоловічий шалик

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Лечебные озера – это отличный отдых для тех, кто хочет подправить себе здоровье! Посмотрите на курорты алтайского края и выберите подходящий для отпуска!

Метки:

 • Cveto4ek

  дуже гарний вийшов!)

 • Ulia

  Яка цікава геометрія! А скільки ниток потрібно на півтора метра?

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  Пішло майже 2 мотки ниток :)

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  Дякую! І це лише з використанням двох базових петель :)

 • Vikitoss

   шкода, що не вмію спицями в’язати. У вас вийшло пречудово!

 • http://www.facebook.com/people/Надія-Цинайко/100001135206100 Надія Цинайко

  які цікаві умовні позначення ;-)
  люблю цю пряжу, а також прості геометричні узори

  пи.си. а я не так петлі закриваю…

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  дякую! з такого шарфа можна почати :) там дуже простенькі петлі!

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  о, а я й не знала, що закривати можна інакше – роблю, як мама навчила… :)  
  позначення авторські)))
  пряжа мені теж сподобалася – 100% вовна, і при тому не колеться.

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  дякую! :)

 • http://www.facebook.com/people/Надія-Цинайко/100001135206100 Надія Цинайко

   Так, пряжа гарна. Головне, прати її обережно. Ніякої пральної машини та гарячої води. Тільки руками і вода, як для прання так і для полоскання 30-40 градусів.

  Я так зрозуміла, що ти постійно по дві петлі в’яжеш, коли закриваєш?
  Я так роблю зазвичай http://vfl.ru/fotos/b747f4a01562506.html

 • http://www.facebook.com/people/Tana-Sribna/100003115561071 Tana Sribna

  Не вишивала кілька місяців (хворіла), так сплела доні шарф з ниток бавовняних цієї фірми. Дякую за мк-поштовх для подарунка чоловікові )))

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  Так, ти правильно зрозуміла! Я тепер знатиму другий спосіб, дякую! :)

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  Мені подобаються турецькі нитки – доволі якісні, та й за ціною – середнячок… І їх всюди багато, тож, якщо закінчиться потрібний колір, можна легко знайти в продажу. Чоловікові такий подарунок потрібен, неодмінно :)

 • http://made-in-ukraine.info/svit-zakhoplen-2013/ Світ захоплень 2013 | Made in Ukraine

  [...] роботи. До вашої уваги – печворк (клаптикове шиття), в’язання ручне і машинне, шиття, макраме, аплікація, бісероплетіння, [...]

 • http://made-in-ukraine.info/ekskursiya-na-vyrobnytstvo-trykotazhu/ Екскурсія на виробництво трикотажу | Made in Ukraine

  [...] шапочки, шарфики, шкарпетки, колготки, маєчки, штаны из трикотажа , [...]

 • вераніка

  хотела спросить когда связала 15 ряд то начинать снова с 1

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  Потім ще 16 (просто по малюнку), а після нього – 1 :)

 • вераніка

  дякую

 • вераніка

  тут все вірно?Тож другий ряд виглядатиме так: першу петлю знімаємо, а далі плетемо 5 лицьових петель, потім виворотну, лицьову і виворотну.мені здається що першу петлю знімаємо а далі 5 виворітніх лицьову виворотну і лицьову тому що ми закінчили з 5 виворотніми

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  у майстер-класі правильно. справа в тому, що парні ряди треба плести «по малюнку». так в*язальниці називають не схему, а те плетиво, яке ви бачите в себе на спицях. коли ви в*яжете виворітну петлю, то на звороті вона виглядає, як лицьова. отже, коли ви повертаєте плетиво для в*язання наступного ряду, перед вами – 5 лицьових (вони у непарному ряді були 5 виворотніми). Отже, всі непарні ряди треба плести, як парні навпаки. не знаю, чи зрозуміло написала…

 • вераніка

  зрозуміло… дякую

 • http://made-in-ukraine.info/garazhnyy-rozprodazh-u-kyyevi/ Гаражний розпродаж у Києві | Made in Ukraine

  [...] років, в’язані іграшки ручної роботи, одяг з Індії, шарфики, колекція телефонних карток з різних країн світу, [...]

 • http://made-in-ukraine.info/zhinocha-shapka-spytsyamy-mayster-klas/ Жіноча шапка спицями, майстер-клас | Made in Ukraine

  [...] ювелірне мистецтво Popular This WeekСхеми вишивок сорочокЧоловічий шарф спицямиПінетки, в’язані спицямиВишивка хрестиком: [...]

 • http://made-in-ukraine.info/rukodillya-v-dekreti-mif-chy-realnist/ Рукоділля в декреті: міф чи реальність? | Made in Ukraine

  [...] скульптура ткацтво шиття ювелірне мистецтво Popular This WeekЧоловічий шарф спицямиСхеми вишивок сорочокПінетки, в’язані [...]

blog comments powered by Disqus