Чорні археологи: кінець розкопкам

Середа, 27 Березня, 2013

Незаконні розкопки хочуть заборонити

Розкопки Лютізького плацдарму

Схоже, часи, коли буд-хто міг купити металодетектор та з його допомогою відшукати у землі скарб (чи то старовинні монети, чи артефакти часів війни, чи історичні реліквії давніших часів), скоро відійдуть у минуле. Народні депутати Марія Матіос, Богдан Бенюк, В’ячеслав Кириленко та Олесь Доній зареєстрували законопроект, покликаний придушити самовільні розкопки.

Проект закону зареєстрований у Верховній Раді за номером 2616. Його розробляли спільно з фахівцями музейної справи, а також вже встигли схвалити на засіданні Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності. Автори законопроекту переконані, що його ухвалення допоможе припинити грабунок української спадщини, адже металошукачі буде дозволено мати далеко не всім.

Ось які нововведення пропонують народні обранці:

1. Закон України «Про охорону культурної спадщини» хочуть доповнити новим розділом про особливість недержавної власності на археологічні предмети, в якому передбачать обов’язкову державну експертизу обставин появи таких предметів, їхню реєстрацію, обов’язки власників, обмеження певних категорій фізичних осіб щодо права власності.

2. Статті 9 та 12 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» пропонують доповнити віднесенням до діяльності, яка потребує ліцензування, пошук старожитностей та використання відповідного пошукового обладнання (отже, чорні археологи змушені будуть або зникнути, або вийти з тіні).

3. Статтю 343 Цивільного Кодексу України законотворці хочуть доповнити визначенням археологічного скарбу.

4. Статтю 15-1 Закону України «Про музеї та музейну справу» прагнуть доповнити вимогою обов’язкового віднесення до недержавної частини Музейного фонду України археологічних предметів недержавної форми власності.

5. Статтю 289 Кримінального Кодексу України викласти в редакції, яка встановлює відповідальність за незаконний пошук та вилучення археологічних предметів.

6. Статтю 8 Закону України «Про охорону археологічної спадщини» викласти у редакції яка регламентує повноваження державних органів щодо державної реєстрації рухомої археологічної спадщини;

7. Статтю 92 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо Порушення вимог законодавства про охорону  культурної спадщини пропонують викласти у редакції, яка передбачає відповідальність за порушення вимог законодавства про охорону  культурної спадщини.

8. Кодекс України про адміністративні правопорушення хочуть доповнити статтею 52, яка передбачає встановлення відповідальності за порушення прав власності на археологічні предмети.

Одного із авторів законопроекту №2616 – народного депутата В’ячеслава Кириленка – цитує УНІАН: «В Україні, на відміну від багатьох країн світу, до цього часу не регламентоване використання обладнання, за допомогою якого можна здійснювати пошук археологічних предметів. Тому склалася ситуація, коли нелегально викопується велика кількість унікальних артефактів, які мають загальносвітову культурну та історичну цінність, – каже народний обранець. – Потрапляючи на тіньовий антикварний ринок, вони у кращому випадку поповнюють приватні колекції громадян України, а в гіршому – незаконно вивозяться за межі країни».

До речі

За даними народних депутатів, зараз в Україні чорні археологи використовують 90 тисяч металошукачів та подібних приладів для розкопок. Лише 4 тисячі приладів належать державним структурам.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

На сайті http://leoparts.com.ua/ ви можете купити чудові автозапчастини, адже там є великий каталог запчастин!

  • https://webmaestro.com.ua Яна

    А ось іще один хороший інтернет-магазин автозапчастин https://autoliga.net.ua

blog comments powered by Disqus