Дитячі штани для хлопчиків спицями

Субота, 15 Жовтня, 2016

Дитячі штани спицями

Холодно? Мерзнете вдома цілою сім’єю? У нас є ідея, як зігріти дітей у домашніх умовах :) Ви можете сплести дитячі штани для хлопчиків спицями! У парі з вовняними шкарпетками ця одежинка створить чудовий тепловий ефект і не дасть малюкам мерзнути :) Моя мама, яка сплела ці штанці для онука, каже, що жакардовий візерунок дозволяє використовувати залишки пряжі, отож такі штани виходять ще й економні. «Також тут можна імпровізувати і отримати неочікувано цікаве поєднання кольорів», – каже мама. Ну що, спробуєте сплести такі штани для хлопчиків?

Для того щоб зробити дитячі штани для хлопчиків 4-5 років, вам знадобляться 300 г пряжі:

- по 100 г пряжі двох основних кольорів;

- ще 100 г пряжі для жакардових смужок;

- прямі спиці №3,5;

- прямі спиці №4;

- кругові спиці №4;

- еластична резинка для талії.

Одразу зауважу, що це – саме штанці, а не лосини чи легінси. Отож, на хлопчику вони будуть сидіти майже в обтяжку на стегнах і вільніше на литках. Якщо вам потрібні саме лосини, їх також можна сплести з цим орнаментом. Проте тоді спробуйте зменшити кількість петель, аби штанці вийшли «худішими».

Також хочу сказати, що велике значення має пряжа, з якої ви будете плести штанці для хлопчика. Краще використовуйте дитячий акрил: він гіпоалергенний і м’який. А от якщо ви візьмете для цих штанців більш колючу вовну, під штанці треба буде вдягати колготи, аби малюк не вередував :)

Як зробити штани для хлопчиків спицями?

1. Права штанина. Першою основною ниткою на спиці №3,5 наберіть 58 петель та в’яжіть 4 см резинкою 2 на 2 (2 лицьові, 2 виворотні петлі). В останньому ряду додайте 2 петлі та перейдіть на спиці №4.

2. Між кромочними петлями плетіть за схемою жакардового візерунку. У кожному 10 ряді додайте для скосів штанин 3 рази по 2 петлі і в кожному 8 ряді 8 разів по 1 петлі.

Жакардовий орнамент

Жакардовий візерунок із залишків ниток

3. Через 25-30 см від резинки закрийте для кроку з правого боку 1*2 петлі та в кожному 2 ряді 1*2 петлі та 1*1 петлю. Закрийте для кроку з лівого боку 1*4 петлі і в кожному 2 ряду 1*2 петлі та 1*1 петлю. Петлі залиште відкритими.

Жакардовий візерунок спицями

4. Ліву штанину сплетіть симетрично.

Дитячі штани спицями

5. Задня та передня частини. Петлі обох штанин перенесіть на кругові спиці і плетіть на всіх петлях жакардовий візерунок. При цьому в 1 круговому ряді пров’яжіть суміжні кромочні петлі разом лицьовими.

6. Через 50 см від резинки відкладіть половину петель (передня частина) та продовжте плетіння на решті петель (задня частина) скороченими рядами. Для цього у кожному 2 ряді відкладіть з обох боків 2*7 петель та 1*8 петель і щоразу повертайте ряд з 1 накидом.

7. Через 53 см від резинки сплетіть 6 рядів резинкою 1*1, а 7 ряд – *2 петлі разом, накид* – від зірочки до зірочки повторіть до кінця ряду.

8. Починаючи з 8 ряду проплетіть 6 рядів резинкою 1*1.

9. Щоб зібрати штанини разом, виконайте внутрішні шви штанин та кроковий шов. Підверніть верх штанців (останні 6 рядів), закетлюйте та вставте всередину еластичну резинку. У таких штанцях точно не буде холодно! Звісно, для повного утеплення можна купити ще й взуття – на сайті пуч ком уа продаються чудові кеди!

Штани для хлопчика спицями

Дитячі штани для хлопчиків спицями плетуться досить швидко, а виходять модняві і гарненькі :) У таких штанцях ваш малюк точно не змерзне у чеканні на опалювальний сезон :)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus