Дивоцвіт Віри Павленко

Середа, 23 Травня, 2012

Виставка декоративного розпису у Києві

Петриківський розпис Віри Павленко

25 травня о 16:00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відбудеться відкриття виставки «Дивоцвіт Віри Павленко». Експозиція присвячена 100-річчю від дня народження художниці петриківського розпису.

На виставці можна буде побачити колекцію картин художниці з фондів Музею декоративного мистецтва. Роботи охоплюють усі періоди творчості Віри Павленко – вони написані у 1930-х-1980-х роках. Окрім картин з чарівними квітами (такими як масло вечерней примулы ), експозицію прикрасять ескізи тканин для поліграфії та порцелянові вироби – вази,  декоративні блюда та сервізи.

«У сузір’ї майстрів петриківського  розпису творчість заслуженого майстра народної творчості Віри Іванівни Павленко, що припала на середину ХХ століття, займає особливе місце», – відзначають у музеї.

Ще б пак, адже Віра Павленко формувала український стиль розписів порцелянових виробів на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі. Разом із нею працювали майстрині петриківки В. Клименко-Жукова, М. Тимченко та сестра Г. Павленко-Черниченко. Окрім ескізів для порцеляни, Віра Павленко створювала ескізи для поліграфії та  текстильних виробів, виконувала альфрейно-оформлювальні роботи на замовлення Управління у справах архітектури УРСР.

«ЇЇ твори були окрасою багатьох республіканських, декадних, всесоюзних і закордонних виставок народного мистецтва у Парижі, Брюсселі, Кабулі, Лейпцигу, Токіо, Нью-Йорку, – кажуть музейники. – Вирізнялися вони з-поміж інших творів петриківки особливою ажурністю композиції, легкістю мазка та вишуканістю у підборі  тональних відтінків кольору».

Виставка «Дивоцвіт Віри Павленко» триватиме до 31 серпня. Адреса Музею декоративного мистецтва: Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 2. Телефон для довідок: 280-58-12.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

blog comments powered by Disqus