Етноеволюція у Харкові

Неділя, 25 Серпня, 2013

Виставка народного костюму

Етноеволюція

У Харкові презентували цікавий етнічний проект – виставку народного костюму «Етноеволюція». Експозицію приурочено до Дня незалежності України, але побачити стародавнє українське вбрання можна аж до 28 вересня в Харківському обласному організаційно-методичному центр культури і мистецтва.

Слобожанщина та Полтавщина – саме ці регіони представлені на виставці «Етноеволюція» неперевершеним одягом чоловіків та жінок. У першій частині виставки можна роздивитися стрій кінця ХІХ – середини ХХ сторіччя. Що ж до другої частини експозиції, то вона – біль сучасна. Тут можна познайомитися з українським традиційним вбранням людей, які живуть зараз. Тут є і фрагменти дизайнерського одягу, і театральні костюми, і навіть стилізований одяг від підприємств легкої промисловості (згадайте хоча би наше інтерв’ю з представником «Слобожанки»).

А у третій частині виставки її організатори розташували фотографії українців, які вбирають народне вбрання на щодень. «Це допомагає їм створити індивідуальний внутрішній простір та наблизитися до джерел своєї етнічної самобутності», – відзначають в організаційно-методичному центрі.

За словами організаторів, проект «Етноеволюція» спрямований показати спадкоємність народної традиції у формуванні образу сучасного українця. «Він направлений на формування естетичного сприйняття українського костюму, як джерела натхнення. Народне вбрання – головна, визначальна етнічна складова українського народу, – кажуть вони. – Український національний одяг є яскравим проявом самої сутності нашої культури. Він накопичує етнокультурну інформацію, яка свідчить про досвід народу, його уявлення про світ, естетичні смаки, міжетнічні контакти».

Вхід на виставку «Етноеволюція» – вільний, тож неодмінно завітайте до Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва: Харків, вул. Пушкінська, 62, виставкова зала 1 поверху. Телефон для довідок: (057) 700-35-79. Експозиція відкрита щодня з 10.00 до 18.00, окрім неділі.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

blog comments powered by Disqus