Футболка з суцільнокроєними рукавами

Неділя, 3 Липня, 2016

Футболка з суцільнокроєними рукавами

Нема нічого простіше, ніж пошити собі футболку на літо своїми руками. Навіть якщо у вас така нестандартна фігура, як у мене, і готову журнальну викрійку доведеться розширяти у стегнах :) На пошиття жіночої футболки йде кілька годин – від 2 до 5, залежно від досвіду швачки. Бюджет такого виробу теж невеликий: якщо врахувати, що тонкий трикотаж у гуртових закупках коштує приблизно 100 грн за метр, виходить, що футболка обходиться у 70-100 грн. Це ціна футболки у секонд-хенді, тільки ви отримуєте нову річ :) То ж вперед, що швейної машинки! Сьогодні я покажу, як шити найпростішу футболку з суцільнокроєними рукавами.

Для того щоб пошити жіночу футболку, вам знадобляться: тонка трикотажна тканина кулір – 0,7 м (ця довжина підійде для стандартних розмірів і стандартних моделей футболок, без подовжених країв низу), рібана для горловини такого самого або контрастного кольору – невеликий шматок, нитки в тон основній тканині, швейна машинка, ножиці для тканини, кравецькі булавки. Шити трикотаж дуже зручно за допомогою трикотажного шву, тому було би добре, якби він був у вашій машинці (виглядає, як дрібні косі зубчики). Крім того, знадобляться дві лапки – звичайна та оверлочна (з бортиком праворуч).

Викрійка жіночої футболки з суцільно кроєними рукавами у мене взята з журналу мод Оттобре №2-2015 (модель 17). У цій моделі для обробки горловини використана трикотажна бейка (у мене – рібана), і цей же матеріал застосовують для обробки країв рукавів (я їх вирішила не стягувати і просто підвернути).

Кулір + рібана

Як пошити футболку з суцільнокроєними рукавами?

1. Викроїть усі необхідні деталі футболки. З основної тканини – перед, спинку та два лампаси на плечі. З рібани – смужку, яка би у ширину дорівнювала 4 см, а в довжину була, як ¾ довжини горловини виробу (заміряти горловину можна, склавши разом всі викроєні деталі). Деталь для обробки горловини одразу зігніть навпіл виворотом всередину та запрасуйте, як на фото.

Лампаси, горловина та полочка

2. До плечових ліній полочки (передньої деталі футболки) прикладіть лампаси (лицьовими сторонами всередину) та скріпіть булавками.

Плечова лінія

3. Пристрочіть лампаси трикотажним швом, який не розтягує і не деформує трикотажну тканину. Іншу сторону лампасів пришийте до деталі спинки виробу.

4. Встановіть оверлочну лапку та обробіть оверлочним швом краї щойно пророблених швів.

Обробка оверлочним швом

5. По лицьовій стороні виробу відстрочіть припуски цих швів (для цього на вивороті підверніть припуски на сторону полочки та спинки). Використовуйте для відстрочування прямий шов.

Відстрочування припусків трикотажу

6. Складіть вдвічі деталь з рібани та зістрочіть її, щоб замкнути в кільце.

Горловина з рібани

7. Зігнуту по запрасованому згину деталь з рібани прикладіть до горловини футболки та зафіксуйте її булавками, потроху розтягуючи.

Окантовка горловини

8. Пристрочіть деталь з рібани трикотажним швом.

Горловина футболки

9. Краї обробіть овелочною строчкою, а потім по лицьовій стороні відстрочіть горловину, загнувши вниз припуски шва горловини.

Охайна горловина

10. Виверніть футболку на неправильний бік та сколіть булавками бокові лінії до рукавів.

Бокова лінія виробу

11. Трикотажною строчкою пройдіться по боках, а потім припуски обробіть оверлочною строчкою.

Основа футболки готова

12. Краї суцільнокроєних рукавів двічі підігніть на виворотний бік та прострочіть прямою або трикотажною строчкою. Суцільнокроєні рукава готові!

Суцільнокроєний рукав футболки

13. Двічі підверніть на виворотний бік нижній край футболки та також прострочіть цю лінію.

Нижній край футболки

Жіноча футболка з суцільнокроєними рукавами готова! Це дуже просто та швидко! А ви вже оновлювали свій літній гардероб власноруч створеними речами? Якщо так, то чекатиму на фото ваших виробів – або тут у коментарях, або на сторінці Made In Ukraine у Фейсбуку!

Жіноча футболка своїми руками

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Декорувати таку футболку можна ручною вишивкою: ви, як справжня рукодільниця, неодмінно з цим впораєтеся! Добре прикрасить ваш одяг Вышивка знаки зодиака якщо ви підберете саме свій знак!

Метки:

blog comments powered by Disqus