І на тім рушникові…

Четвер, 19 Серпня, 2010

На головному київському рушнику можна буде побачити візерунки різних епох: від Трипільської культури до сьогодення

Головний рушник столиці вишивають умілі руки

«Невже Київ досі не має власного рушника?» – подумали якось столичні чиновники. Отримавши схвальну відповідь на своє запитання, вирішили «запустити» акцію з вишивання рушника-оберега української столиці.

Вчора велетенський рушник (сім метрів конопляного полотна – це не жарти!) вишивали у Київському Міському Центрі роботи з жінками. Жіночки поважного віку сіли обабіч довжелезного столу і взялися до роботи: кожна прикрашала ниткою «свій» шматочок оберегу. До слова, рушник вишивають не муліне, а… грубою пряжею для плетіння, аби візерунки були об’ємними та «не загубилися» на тлі полотна-велета. Вишивка буде виконана у техніці «стебельний шов» та «настил».

Вишивальниці працювали синхронно

Вишивальна «толока»

Ескіз рушника-оберега розробляли фахівці-етнографи. Вони розташували на малюнку різні орнаменти, тож на рушникові по черзі красуватимуться візерунки Трипільської культури, Софії Київської, яскраві барви Козаччини, після них – ромби з тризубами (символізують руки жінок, що тягнуться вгору – жінки «мріють про майбутнє» і народжують дітей), дерево життя і, нарешті, наш герб.

Ескіз гігантського рушника

«Рушник – це дуже важлива річ для українця: він живе з ним усе життя та відходить у вічність. А наш рушник, який зараз вишивають майстрині, може стати гарним оберегом міста, якщо ми зустрічатимемо ним молодих матусь, проводжатимемо хлопців до армії та відзначатимемо з ним Весілля…» – розповідає організатор акції – начальник управління у справах жінок, інвалідів та ветеранів війни та праці Київської міської державної адміністрації Ірина Голубєва. Ось що вона каже про рушник-оберіг:

До рукоділля запрошують усіх охочих: і школярів, і студентів, і пенсіонерів. Хтось із них робить лише перші кроки у вишиванні, хтось може похизуватися величезним хендмейдовим досвідом, але участь в акції цікава усім. До речі, вишивають рушник не лише мешканці Київщини: до створення столичного оберегу вже залучилися майстрині Закарпатської, Полтавської та Житомирської областей. Вишивали рушник навіть працівники дванадцяти пекарень Києва: за рукоділлям їх зібрав Хлібокомбінат №6.

Вишивальницям хочуть заплатити

Нині понад двісті українок залишили на рушнику свої стібки. Організатори акції прогнозують, що загалом у цій справі візьме участь приблизно тисяча вишивальниць. Поки що вишивання оберега – благочинна акція, проте зовсім скоро за цю роботу платитимуть гроші – 50-100 грн. на день. Таким чином, кажуть організатори, робота піде швидше.

Вже сьогодні рушник вирушає у мандри: долучитися до його створення зможуть вишивальниці Ізмаїлу Одеської області. 28 вересня рушник збере навколо себе майстрів у Соломянському районі Києва, 19 жовтня його вишиватимуть у столичному Вищому професійному училищі швейного і перукарського мистецтва. Згодом оберіг попрямує до Чернігова та Сум. Завершити глобальне вишивання планують у травні наступного року, аби піднести столиці гідний подарунок до її Дня народження.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Хотите закрыть свой бизнес? ликвидация юридического лица - дело непростое. Но если подойти к этому заданию с умом, можно с легкостью исключить ваше ооо из реестра.

Метки:

 • YarStar

  файнючий рушник!!:)))
  мены дуже сподобався:)

 • Надія

  І як вони не заважають одна одній під час роботи? ))) За гарну справу взялись майстрині.

 • admin

  вони дуже мирно працюють :) таке враження, ніби все життя вишивали пліч-о-пліч :)

 • http://made-in-ukraine.info/kyyiv-maye-oberig/ Київ має оберіг! | Made in Ukraine

  [...] спосіб «перебивали» малюнок. До речі, полотно для «Оберегу української столиці» обрали не просте, а домоткане. Та ще й «з історією» – [...]

blog comments powered by Disqus