Іграшки амігурумі роблять з любов’ю

Середа, 21 Березня, 2012

Житомирська майстриня плете гачком милих звіряток

Ведмедик амігурумі

Мініатюрні іграшки амігурумі зі зворушливими очима і великими носиками – таких малюків виготовляє Олена Козлова з Житомира. Кожного зайчика чи ведмедика майстриня наділяє окремим характером, тому усі іграшки виглядають неповторно. Ці ніжні створіння називаються японським словом «амігурумі», і відповідно до правил, мисткиня плете їх гачком.

- Олено, як давно ви займаєтеся плетінням спицями та гачком? Серед ваших виробів є дуже гарні светрики, шапки…

- Я навчилася плести спицями та гачком ще у шкільні роки. Цьому сприяли мої бабусі. Вони у мене рукодільниці! І шиють, і плетуть, і вишивають… Не можу сказати, що вони мене вчили – скоріше, надихали :) Вчилася я за журналами та книгами (у радянські часи їх було не так вже й багато – доводилося вмикати фантазію). :) Я завжди цінувала ручну роботу, тому що вона дає можливість створити індивідуальні вироби. Спершу, звісно, я плела речі – шапочки, шарфики, кофтинки…

Плетена гачком іграшка

В’язана іграшка несе дуже сильну енергетику

- Коли ви вперше вирішили спробувати сплести іграшку? Це була одразу амігурумі чи інша в’язана іграшка?

- Два роки тому наштовхнулася в Інтернеті на плетених ведмедиків, зайчиків, дуже вразили мене ці мініатюрні та позитивні іграшки! Захотілося також спробувати свої сили, тим більше, що в мене двоє доньок, одна з яких тоді була ще зовсім крихітною. Так, сидячи у декретній відпустці, я почала плести іграшки.

Описів плетіння звірят було багато, а ось лялечок, які би «чіпляли», не було. Тому, потренувавшись на чужих напрацюваннях, зрозумівши принцип амігурумі, я вирішила спробувати самостійно втілити образ. Мені сподобався результат і, що найбільш приємно, моїм донкам та рукодільницям-подругам в Інтернеті. Це наштовхнуло мене на проведення майстер-класу на одному з форумів.

- Чим вас привабили саме іграшки амігурумі?

- В’язана іграшка несе у собі дуже сильну енергетику, незважаючи на невеликий розмір, це дуже трудомістка робота. А найголовніше – в іграшку вкладається любов! Неможливо створити щось цікаве (вартісне), не вкладаючи позитив і душу. «Технічна» іграшка не принесе задоволення майстру і радості власнику.

Кіт у стилі амігурумі

Правила амігурумі

- Чи є якісь правила, яких треба дотримуватися, створюючи амігурумі?

- Відмінна риса амігурумі (японської класичної плетеної іграшки) – це велика голова, маленький тулуб і кінцівки. Мені за духом ближчі «адаптовані» нашими слов’янськими майстринями іграшки.

- А чи є вимога, щоб іграшка була не більша певного розміру?

- Строгих обмежень немає, але більшість іграшок маленькі – справа в тому, що їх плетуть тонкими нитками, гачком маленького розміру та дуже-дуже туго.

- Амігурумі плетуть лише гачком чи є можливість сплести таку іграшку спицями?

- Амігурумі плетуть тільки гачком. Є іграшки, плетені спицями, але це не амігурумі, а адаптація японського мистецтва.

Мініатюрна лялька

Очі іграшок – з пластику або намистин

- Який матеріал ви використовуєте для набивки іграшок?

- Найчастіше використовую синтепон, але є й інші синтетичні наповнювачі.

- Для своїх іграшок ви берете лише спеціальні покупні очі чи можете «намалювати» обличчя і з допомогою підручних матеріалів? :)

- Очі для іграшок роблю з пластику (спочатку ліплю декілька варіантів різного розміру і характеру, а потім, після запікання, «приміряю», підбираю характер іграшці), іноді роблю в’язані очі. А для маленьких іграшок використовую намистини по 2-3 міліметри у діаметрі.

- А як стосовно одягу? Ви виготовляєте його для вже готових іграшок чи буває так, що спершу створюєте одежинку, а вже потім під неї – іграшку?

- Частіше за все спочатку народжується образ у голові, потім – іграшка (тушка :) ), потім надається характер (посмішка, смуток тощо), в кінці ми одягаємося. Зрідка доводиться готувати декілька варіантів одягу… Це – для найбільш «балуваних» :) Пробувала я й інший варіант – спочатку малюю на папері, потім втілюю за допомогою гачка і ниток. Буває, що у процесі іграшка повністю змінює характер, і від нарису залишаються лише пропорції.

Лялька амігурумі

«Найбільш цікаві іграшки виходять із залишків»

- Чи складно зробити, щоб ручки і ніжки амігурумі рухалися? Ви робите рухомі іграшки?

- Мої іграшки вміють тільки стояти та сидіти… ну, і ще лежати :) Кінцівки я кріплю за допомогою нитяних шарнірів. Якщо довжина ручок і ніжок дозволяє, то роблю для них дротяний каркас – це дозволяє згинати і надавати завершеного образу людинці чи звірятку.

- Мабуть, амігурумі – чудова ідея для тих рукодільниць, які ламають голову, куди подіти залишки ниток :) Для своїх іграшок ви використовуєте залишки чи завжди купуєте лише нову пряжу?

- Існує безліч способів використання залишків ниток – не обов’язково пускати їх на іграшки :) На початку свого захоплення я, звичайно, використовувала лише залишки, але коли «захворіла» іграшкою, спеціально купувала пряжу для конкретного задуму. Хоча, якщо відверто, то найбільш цікаві малюки виходять саме із залишків :)

-  Волосся лялечкам робите зі звичайних ниток чи з якогось спеціального матеріалу?

- Так, волосся я в’яжу чи вишиваю з пряжі. Деякі рукодільниці використовують покупні прядки штучного волосся, але, на мій погляд, таке волосся виглядає неорганічно.

Брелоки з зайцями

«У дитинстві не награлася ляльками»

- Які іграшки амігурумі більш популярні серед українців – ляльки чи різноманітні звірятка (котики, зайчики)?

- Навіть не знаю, що й відповісти – це все дуже індивідуально… Мене вразила одна п’ятирічна дівчинка, якій дісталася одна з моїх перших іграшок – зайчик. На мій погляд, іграшка була доволі невміла (не шедевр :) ),але щось дитину «зачепило»… Вже минуло два роки, а дівчинка грається і, що дивовижно, береже зайчика. Я порівнюю з тим, як сучасні діти ставляться до покупних іграшок (навіть до найдорожчих) – такого «довголіття» я не зустрічала.

- А які амігурумі ви найбільше любите робити і чому?

- Мені найбільш подобаються лялечки… Може, у дитинстві не награлася :)

Амігурумі зайчик

До страшненьких іграшок не лежить душа

- Загалом, іграшки амігурумі дуже милі – здається, що вони можуть перетворити на лапочку будь-якого дикого звіра :) Це так? Чи все-таки є істоти (наприклад, дракони), які й у вигляді амігурумі можуть вийти страшненькими?

- «Страшненьких» іграшок я не плету – не лежить душа. Зараз – рік дракона, тому в інших рукодільниць з’явилося на світ багато різноманітних драконів. Але жодної жахливої іграшки серед них немає. Усі – позитивні персонажі, часто з гумором, а головне – зроблені з любов’ю!

- Що в амігурумі робити найважче? Який етап роботи ви можете назвати найбільш складним?

- Найважче – це збирання й оформлення. Сплести частини тіла не так важко, маючи достатні навички у плетінні, як «оживити» іграшку. Це займає у мене майже вдвічі більше часу. Але водночас, це й найбільш захопливий момент, найбільш творчий! Деколи доводиться по декілька разів переробляти… Тому в мене є навіть незавершені роботи.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

  • http://made-in-ukraine.info/stvory-lyalkovyy-teatr/ Створи ляльковий театр! | Made in Ukraine

    [...] Отже, приходьте 10 червня о 15:00 до Гостинного Двору (Київ, Контрактова площа) та візьміть участь у цікавій акції! Із собою можна принести деякі непотрібні речі, щоб створити з них іграшки. [...]

  • http://made-in-ukraine.info/lystivky-pro-maystriv/ Листівки про майстрів! | Made in Ukraine

    [...] Козлова, іграшки амігурумі, [...]

blog comments powered by Disqus