Індійська культура: розпис та скульптура

Четвер, 4 Серпня, 2011

У Києві стартувала виставка «Загадкова Індія»

Картина "Джаганнатх"

Національний музей літератури України на декілька днів перетворився на частину Індії: у виставкових можна побачити скульптури індійських божеств, роздивитися величезні картини з дрібним розписом, побачити прадавні індійські рукописи та сучасні голограми, а також розмалювати собі руку традиційним розписом менді.

Розпис по тканині "пата-чітра"

Цікаво, що на виставці «Загадкова Індія» можна побачити рукотворні роботи з різних штатів Індії. Велику частину експозиції складає живопис штатів Раджастан та Орісса. Штат Орісса, розташований на північному сході Індії, славиться розписом по тканині. Цей вид традиційного народного мистецтва називається «пата-чітра». Більшість робіт, виконаних у стилі пата-чітри, містять сюжети, присвячені божеству Джаганнатхи. У перекладі з санскриту ім’я цього божества означає «володар Всесвіту».

Неймовірні "комікси" з сакральним змістом

Майстри, які працюють у стилі пата-чітри, спочатку наносять на тканину складний фігуративний ескіз, який зображує сцени з ведичних текстів. Після цього спеціальними темперними фарбами вони розмальовують ці сакральні зображення. На одній картині індуси можуть зобразити від одного до декількох десятків сюжетів, у яких описують діяння божества.

Скульптура "Шива Гангадхар"

Секрети майстерності пата-чітри майстри передають із покоління в покоління: якщо батько – чітракар (художник, який працює у стилі пата-чітри), то й його син буде чітракаром. Окрім кольорового розпису по тканині, пата-чітрою також називають графіку, нанесену на папірус та пальмове листя, фрески на стінах та розпис предметів побуту.

Виставка «Загадкова Індія» гостюватиме у Києві до кінця цього тижня (до 8 серпня). Відвідати її можна за адресою: Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Если вам нужен отличный шкаф-купе, который бы идеально вписывался в ваш интерьер, закажите его у профессионалов – пусть сделают под заказ! Ведь шкаф купе под заказ - это наилучший выбор! Такой шкаф вам понравится!

Метки: ,

 • Янина

  Виставка продовжена до 14 серпня!!!! Реєструйтеся на безкоштовний вхід http://vkontakte.ru/topic-28983349_25105901?offset=380
  Ласкаво просимо!!!!

 • http://made-in-ukraine.info/sklady-tekstyl-kontaktu-shoping/ Склади Текстиль-Контакту: шопінг! | Made in Ukraine

  [...] песимістично виглядає набір текстильних серветок з Індії, оздоблений кільцем-тримачем для серветок – його [...]

 • http://made-in-ukraine.info/pisnya-pro-sari/ Пісня про сарі | Made in Ukraine

  [...] названі на честь індійських фільмів. Каже, її любов до Індії саме з такого кіно й почалася. «Пам’ятаю, обмотувалася [...]

blog comments powered by Disqus