«Історією захопилися всі!»

Субота, 2 Квітня, 2011

У столиці стартувала виставка творів трипільської тематики

Фрагмент величезного трипільського панно

Фрагмент величезного трипільського панно

У Київському Палаці дітей та юнацтва – цілий натовп діточок. Хлопці та дівчатка прийшла на відкриття рукодільної виставки з трипільським акцентом, і щиро діляться одне з одним своїми враженнями від експонатів. «Подивися, які модні сукні носили колись давно!.. – захоплено каже одна школярка іншій. – Ну, може, не зовсім модні, але ж які гарні!» Цю сукню, як і решту презентованих на виставці виробів, створили талановиті однолітки цих дівчат – вихованці Центру творчості дітей та юнацтва Святошинського району столиці.

Гарна, а може, й модна сукня :)

У чималій виставковій залі можна побачити увесь спектр рукоділля: серед «трипільських» виробів є шиті, вишиті, плетені, різьблені, мальовані, виліплені з глини, паперові … Також є тут ляльки та іграшки: частина з них виглядає ну геть як прадавні статуетки, а частина лише має легенький «трипільський» наголос, втілений нитками. Судячи з робіт, діти володіють рукодільними інструментами не гірше, ніж дорослі :)

Лялька "Берегиня" Ганни Мазепи (9 років)

Нинішня виставка – частина освітньої «п’ятирічки» Палацу дітей та юнацтва. Цей проект, який називається «Віхи української історії », поділений на п’ять тематичних етапів. Перший навчальний рік присвячено Трипільській культурі. Протягом наступних років діти з усієї столиці творитимуть речі з акцентом інших історичних періодів. Чарівні роботи дітей Святошинського району замикають перший, «трипільський», цикл районних виставок, який вже зараз організатори називають дуже вдалим.

Витинанка "Віяло" Алли Бондаренко (13 років). За мотивами роботи Миколи Теліженка

«Просто дивовижно, що діти протягом такого короткого часу вивчили інформацію про трипільську культуру та змогли з’єднати своїми роботами минуле і сучасність, – каже натхненниця виставки, народний майстер з реконструкції трипільської кераміки Людмила Смолякова. – Навіть неможливо сказати, який із районів краще впорався із завданням. Усі роботи вийшли неповторні, адже кожна дитина вкладала у свій витвір власне бачення Трипілля. До того ж, дуже різнилися техніки виконання робіт: до традиційних додалися ще й сучасні – наприклад, батик…»

Нічогенький інтер'єр! :) Вітальня "Трипільські ритми", колективна робота юних майстрів

Наша наступна співрозмовниця на власні очі бачила, як у малят зростає цікавість до історії. І все це – через рукотворну практику. «Діти були у захопленні! Одна справа – просто показати картинки чи розповісти про Трипілля, і зовсім інша – спробувати створити на цьому ґрунті щось своє, – ділиться спостереженнями заступник директора з навчально-виховної роботи Центру творчості дітей та юнацтва Святошинського району Києва Ірина Іванькова. – Тож у нашому центрі історією захопилися всі!»

Декоративна пластина "Риба" Микити Чорного (10 років)

Взяти участь у рукотворній виставці захотіли навіть вихованці фотогуртка Центру: як же так – вишивальниць до участі беруть, а їх – ні? :) Тож юні святошинські фотографи вигадали свій трипільський «квест»: вони розшукували у кам’яних «джунглях» Києва трипільські символи та фотографували їх. Фотороботи привезли з собою до Палацу. Роздивитися їх можна до 6 квітня – виставка триває недовго, тож поспішіть!

Адреса Київського Палацу дітей та юнацтва: Київ, вул. Мазепи, 13 (площа Слави). Вхід – вільний.

Сподобалася стаття? Рокажи про неї друзям! :)

***

Спонсор запису:

Вы – обладательница светлых волос, и хотите всегда выглядить великолепно? Вам поможет макияж для блондинок - подберите правильный макияж для своего типажа!

Метки: , , , , ,

 • Вікторія

  залюбки носила б таку сукню =)
  і лялька теж – пречудова!

 • Анонимно

  і мені дуже сукня сподобалася! :)
  на жаль, до однієї публікації все не вмістилося, а там ще стільки всього цікавого… всім раджу відвідати виставку для натхнення :)

 • Elisa

  Дякую за цікаву публікацію.
  До речі, таку сукну трипільці не могли носити: це сучасний крій :) ))))

 • Elisa

  Інтер»єр сподобався, дуже гарно!!

 • Анонимно

  у тому-то й справа :) добре, що на виставці нема жіночих штанів «під Трипілля»)))))

 • Анонимно

  так, інтер*єр справді дуже гарний. а зроблений руками дітей зі звичайної фанери :)

 • Elisa

  та хай би й були, бог з тим. Головне, біда в тому, що діти вірять, що спавді в такому ходили. Дивись, Вікуся, та сама шароварщина розвивається :) Тобто дітям ніхто не сказав, що то стилізація під трипіллля :)
  Ну, це не біда взагалі-то, виростуть і дізнаються. А може й ні : ))))
  А у нас на *вишиванці* якраз обміння гра *Трипільський конвертик*, уяви, як ми в тему граємо )))

 • Анонимно

  та нічого страшного, це звичайне дитяче сприйняття… я у дитинстві думала, що виросту принцесою і носитиму довгі пишні сукні щодня)))

  так, про Конвертик я знаю, дуже корисна гра ;)

 • Chytach

  А до якого числа працює виставка?

 • Анонимно

  до 6 квітня, поспішіть ;)

 • http://made-in-ukraine.info/rukodillya-ta-khobi-mayster-klasy-1/ Рукоділля та хобі: майстер-класи (1) | Made in Ukraine

  [...] відтворення трипільської кераміки. Проводить майстер Людмила Смолякова (впродовж [...]

 • http://made-in-ukraine.info/rukodillya-ta-khobi-mayster-klasy-2/ Рукоділля та хобі: майстер-класи (2)_Made in Ukraine | Made in Ukraine

  [...] відтворення трипільської кераміки. Проводить майстер Людмила Смолякова (впродовж [...]

 • http://made-in-ukraine.info/rukodilnyy-medvin-svyato-nablyzhayetsya/ Рукодільний Медвін: свято наближається! | Made in Ukraine

  [...] Майстер-клас з трипільської кераміки Катерини [...]

 • http://made-in-ukraine.info/logotyp-kyyeva-mozayika-peremozhe/ Логотип Києва: мозаїка переможе? | Made in Ukraine

  [...] Літера «К», оздоблена трипільськими орнаментами та підписом «Київ. Краса у [...]

 • http://made-in-ukraine.info/pysanky-u-trypilskomu-styli/ Писанки у трипільському стилі | Made in Ukraine

  [...] Фотографії писанок – з трипільської виставки дитячих робіт, виставки «Відроджені символи: з [...]

blog comments powered by Disqus