«Історією захопилися всі!»
У столиці стартувала виставка творів трипільської тематики
У Київському Палаці дітей та юнацтва – цілий натовп діточок. Хлопці та дівчатка прийшла на відкриття рукодільної виставки з трипільським акцентом, і щиро діляться одне з одним своїми враженнями від експонатів. «Подивися, які модні сукні носили колись давно!.. – захоплено каже одна школярка іншій. – Ну, може, не зовсім модні, але ж які гарні!» Цю сукню, як і решту презентованих на виставці виробів, створили талановиті однолітки цих дівчат – вихованці Центру творчості дітей та юнацтва Святошинського району столиці.
У чималій виставковій залі можна побачити увесь спектр рукоділля: серед «трипільських» виробів є шиті, вишиті, плетені, різьблені, мальовані, виліплені з глини, паперові … Також є тут ляльки та іграшки: частина з них виглядає ну геть як прадавні статуетки, а частина лише має легенький «трипільський» наголос, втілений нитками. Судячи з робіт, діти володіють рукодільними інструментами не гірше, ніж дорослі
Нинішня виставка – частина освітньої «п’ятирічки» Палацу дітей та юнацтва. Цей проект, який називається «Віхи української історії », поділений на п’ять тематичних етапів. Перший навчальний рік присвячено Трипільській культурі. Протягом наступних років діти з усієї столиці творитимуть речі з акцентом інших історичних періодів. Чарівні роботи дітей Святошинського району замикають перший, «трипільський», цикл районних виставок, який вже зараз організатори називають дуже вдалим.
«Просто дивовижно, що діти протягом такого короткого часу вивчили інформацію про трипільську культуру та змогли з’єднати своїми роботами минуле і сучасність, – каже натхненниця виставки, народний майстер з реконструкції трипільської кераміки Людмила Смолякова. – Навіть неможливо сказати, який із районів краще впорався із завданням. Усі роботи вийшли неповторні, адже кожна дитина вкладала у свій витвір власне бачення Трипілля. До того ж, дуже різнилися техніки виконання робіт: до традиційних додалися ще й сучасні – наприклад, батик…»
Наша наступна співрозмовниця на власні очі бачила, як у малят зростає цікавість до історії. І все це – через рукотворну практику. «Діти були у захопленні! Одна справа – просто показати картинки чи розповісти про Трипілля, і зовсім інша – спробувати створити на цьому ґрунті щось своє, – ділиться спостереженнями заступник директора з навчально-виховної роботи Центру творчості дітей та юнацтва Святошинського району Києва Ірина Іванькова. – Тож у нашому центрі історією захопилися всі!»
Взяти участь у рукотворній виставці захотіли навіть вихованці фотогуртка Центру: як же так – вишивальниць до участі беруть, а їх – ні? Тож юні святошинські фотографи вигадали свій трипільський «квест»: вони розшукували у кам’яних «джунглях» Києва трипільські символи та фотографували їх. Фотороботи привезли з собою до Палацу. Роздивитися їх можна до 6 квітня – виставка триває недовго, тож поспішіть!
Адреса Київського Палацу дітей та юнацтва: Київ, вул. Мазепи, 13 (площа Слави). Вхід – вільний.
Сподобалася стаття? Рокажи про неї друзям!
***
Спонсор запису:
Вы – обладательница светлых волос, и хотите всегда выглядить великолепно? Вам поможет макияж для блондинок - подберите правильный макияж для своего типажа!
Метки: вироби з дерева, витинанка, вишивка, кераміка, лялькарство, шиття