Івана Купала у садибі Козловського

Вівторок, 26 Червня, 2012

Виставка вишиванок та народні гуляння

Перед гостями постане колекція вишиванок

30 червня у садибі Івана Козловського (село Мар’янівка Київської області) відбудеться святкування Івана Купала. Організатори дійства – працівники Музею Івана Гончара – кажуть, що на відвідувачів чекають унікальне поєднання симфонічної музики, хорового співу, купальських обрядодійств, народних пісень і танців.

Програма свята Івана Купала

10:00 – 12:00 Обійстя музею. Екскурсії садибою Івана Козловського. Виставка вишитих сорочок Центральної України з фондів Музею Івана Гончара. Майстер-класи від народних майстрів. Підготовка до купальського обрядодійства: плетіння вінків, виготовлення купальської атрибутики, підготовка вогнища. Катання на підводах, човні, купальській гойдалці.

12:00 – 12:30. Виступ мар’янівського дитячого духового оркестру.

12:30 – 13:30 Мар’янівський Храм Пресвятої Богородиці. Молебень. Виступ хорової капели «Дніпро» КНУ ім.Т.Шевченка.

13:45 – 15:10 Яблуневий сад біля садиби. «Київська камерата» та Олександр Гурець.

15:10 – 16:00 Частування купальськими напоями та кулішем. Майстер-класи від народних майстрів. Катання на підводі по селу, прогулянки на човні річкою, катання на купальській гойдалці.

16:00 – 17:30 Народні пісні та купальське обрядодійство за участі фольклорних гуртів «Божичі», «Царина», «Кросна». Обрядодійство біля вогнища: купальські та петрівчані пісні Центрального Полісся, Чернігівщини, спалювання Марени, стрибання через вогонь, пускання вінків на воду (незаміжні дівчата), стрибання за вінками (молоді парубки).

17:30 – 18:30 Майстер-клас з українських народних побутових танців від фольклорного ансамблю «Божичі».

Дістатися музею-садиби Івана Козловського з Києва дуже просто: варто сісти до маршрутки Київ-Гребінки (рушає з вул. І.Кудрі на Либідській). Їхати 40 хвилин до повороту на с.Мар’янівка у с.Ксаверівка. На гостей свята чекатиме мікроавтобус та підвода з кіньми. Додаткова інформація – за телефонами (050) 845-сім0-32, (067) 31шість-68-79.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

blog comments powered by Disqus