Кафтан – усім сукням пан

Понеділок, 4 Липня, 2011

Киянам показали вечірні сукні марокканок

Показ мод від марокканки Кензи Нафі

У столиці в рамках Тижня марокканської культури відбувся показ модних кафтанів – старовинних святкових суконь марокканок. І хоча дизайнерка Кенза Нафі додала до традиційного вбрання деякі сучасні нотки, кафтани все одно постали перед публікою дуже урочистими та монументальними.

Темне святкове вбрання

Кафтани відображають багаті традиції Марокко: на цих сукнях можна побачити різноманітні візерунки та вишивку (про марокканську вишивку можна буде почитати трохи згодом на сайті Made In Ukraine ;) ). Зазвичай, кафтани шиють з атласу, а потім прикрашають сукні мереживом та вишивкою шовковими нитками й бісером.

Декорований кафтан

Різнобарвні кафтани вважають не лише святковим вбранням, а й весільним: у пістрявих сукнях марокканки йдуть під вінець. Але тут є деякі особливості. Наприклад, білий кафтан з ручною вишивкою, який ви могли бачити нещодавно, пошитий не для «простих смертних».

Марокканки дуже люблять золотаве вбрання

«Білий кафтан – дуже дорогий та вишуканий, тож таку весільну сукню собі може дозволити лише принцеса, – каже в ексклюзивному коментарі нашому сайту марокканська бізнес-леді Фара Мансур.  – Якщо наречена не така заможна, вона обирає для весілля кольоровий кафтан. Такі весільні сукні у нас найбільш поширені».

Традиційна вечірня сукня

Загалом, кафтан – не марокканський винахід: це вбрання відоме ще з часів Римської імперії. У Магребі (західній частині мусульманського світу, до якого належить Марокко) чарівні сукні почали з’являтися лише сімнадцять сторіч тому.

Сучасна розкіш

Марокканки відзначають, що їхній одяг – дуже зручний, адже він дозволяє жінці вільно рухатися, і водночас – підкреслює її грацію. На одну вечірню сукню у майстра може піти декілька місяців. Звісно, якщо уся робота – ручна.

Кафтани, оздоблені вишивкою

Кафтан – це родинна реліквія, яку марокканські жінки передають з покоління в покоління. Тож не дивно, що до наших днів це вбрання не лише вціліло, а й набуло надзвичайної популярності у Марокко. За словами Фари Мансур, нині кафтан (дорогий або трохи дешевший) можна побачити в кожній марокканській оселі.

Посередині - кафтан з мереживом

«Звісно, ми не вбираємося у кафтани щодня. Наш буденний одяг – це такі самі футболки та джинси, як і в Україні, – розповідає Фара Мансур. – Але кафтан – основний одяг, який є у гардеробі кожної марокканки. Незважаючи на вплив нинішньої моди, наші жінки бережуть традиції».

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки: , ,

 • http://made-in-ukraine.info/tyzhden-marokkanskoyi-kultury-u-kyyevi/ Тиждень марокканської культури у Києві | Made in Ukraine

  [...] марокканок – традиційні кафтани – просто заворожують якістю пошиття. Їхні дрібненькі [...]

 • http://made-in-ukraine.info/remesla-marokko/ Ремесла Марокко_Made in Ukraine | Made in Ukraine

  [...] ювелірне мистецтво Відвідуваність сайту « Кафтан – усім сукням пан Майстер-клас: текстильне намисто [...]

 • http://made-in-ukraine.info/marokkanska-vyshyvka/ Марокканська вишивка_Made in Ukraine | Made in Ukraine

  [...] ви одного разу побачите чарівні марокканські кафтани, то вже ніколи не зможете їх забути. Мистецьки [...]

 • http://made-in-ukraine.info/marokkanska-furnitura/ Марокканська фурнітура_Made in Ukraine | Made in Ukraine

  [...] якими бувають марокканські сувеніри й святкові сукні (кафтани), а також мали нагоду познайомитися з тамтешніми [...]

 • http://twitter.com/ZouhairM Zouhair

  «це вбрання відоме ще з часів Римської імперії» это не точные, марокканский кафтан персидского происхождения

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  да-да, но тут имеется в виду вообще кафтан, а не марокканский кафтан. эту информацию мне дали продавцы кафтанов на выставке…

 • http://made-in-ukraine.info/modnyy-salon-khikh-stolittya/ Модний салон ХІХ століття | Made in Ukraine

  [...] які були модними двісті років тому. «Окрім розкішних суконь, спідниць, блузок, накидок, у колекції представлено [...]

blog comments powered by Disqus