Камуфляж: натуральні тканини

Вівторок, 9 Лютого, 2016

Камуфляж

У наш час в Україні популярна «камуфляжна» тема. Хтось розшукує військову форму для свого мобілізованого родича, хтось купує камуфляж тим, хто вже на фронті, а хтось власноруч робить термобілизну, шапки чи шкарпетки для солдатів. А з чого виготовляють військову форму, навколо якості якої час від часу здіймається громадський галас? Давайте розбиратися разом.

Для того щоб шити військову форму власноруч, треба дуже добре розбиратися в матеріалах і, звісно, у вимогах до форми в умовах війни. Тому ми закликаємо не займатися цим самотужки. Разом з тим, варто розібратися у тканинах, з яких шиють камуфляж, щоб добре орієнтуватися у воєнторзі. Ви можете купити военную форму армии або інші вироби з камуфляжних тканин: наприклад, маскувальний мисливський костюм. Цю публікацію присвятимо натуральним тканинам, які використовують для пошиття форми.

Які бувають натуральні камуфляжні тканини?

1. Саржа. Це бавовняна тканина, яку по-сучасному називають «профіт». Волокна у цій тканині переплітають діагонально, відрізняються високим ступенем гігроскопічності (це означає, що тканина швидко сохне). Саржа не вбирає в себе запахи, добре «дихає» та не містить алергенів. Якщо саржу фарбують, то фарба на такій тканині стає доволі стійка до зношування. Вона недорога – вочевидь, саме тому називається профітом (вигодою).

2. Молескін. Сучасна назва ще одного натурального полотна. Це бавовняна тканина високої щільності, яка ніби трошки блищить на лицьовій стороні. Такий ефект досягається завдяки сатиновому переплетенню волокон. Через це переплетення молескін вважають доволі міцним і зносостійким. З цієї тканини прийнятно шити літню та демісезонну форму, тож для зимового камуфляжу вона не підходить. Молескін добре захищає від пилу і біологічних забруднень, що дуже важливо в умовах степу й лісостепу.

3. Вовна. Вовну роблять з вовни! Тобто, волокна тканини створюють з шерсті тварин, спеціально вирощених для цього (здебільшого, овець). Вовна не захищає від вітру, промокає, горить, пропалюється хімічними речовинами. Попри те, вона має й свої переваги – передусім, вона добре гріє. Найчастіше у пошитті військової форми вовну використовують разом із синтетичними тканинами.

4. Афганка. Це ще одна бавовняна тканина, яку люблять за захист від вітру. А ще, вона добре відводить вологу, непогано зберігає тепло тіла. З афганки шиють штани та куртки. Це полотно не вигорає, тому його використовують для створення літнього одягу.

Попри популярність натуральних тканин, для пошиття військової форми використовують і інші полотна – синтетичні та смесові (такі, що поєднують натуральні волокна з синтетичними). Про них поговоримо у наступній публікації «камуфляжного» циклу!

Фото з сайту earthporm.com

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

blog comments powered by Disqus