Казка народжується тут

Середа, 8 Грудня, 2010

У звичайному селі ялинкові прикраси надувають, мов повітряні кУльки!

Куля може бути витвором мистецтва

Сьогодні ми з вами побуваємо у найбільш казковому селі України. У Клавдієвому, що на Київщині, є дві фабрики ялинкових прикрас: одна з них – розрекламована, інша – не дуже.  Ми зазирнемо до цехів «таємничого» підприємства і подивимося, як народжуються на світ незмінні атрибути зимових свят.

Для початку трохи історії :) Новорічні прикраси у Клавдієвому почали виготовляти ще 1953-го року: тут працювала одна з декількох подібних фабрик Союзу. У дев’яностих роках підприємство стало «нічийним». Але виробничі приміщення простоювали недовго: селяни, навчені мистецтву ялинкових прикрас, знову отримали роботу.

Невдовзі скляний бізнес Клавдієвого розділився на два «табори»: одну частину фабрики «оживив» підприємець з Києва, другу «поглинула» львівська компанія. Обидві нинішні фабрики, в основному, виготовляють ялинкові прикраси на експорт, тому на наших теренах їх знайти дуже важко. У підприємств є ще одна спільна риса: вони відмовилися від виготовлення складних за формою іграшок. Зазвичай, тут роблять кулі: саме ця форма ялинкових прикрас – найбільш популярна та проста у виробництві.

Тут працюють сміливі люди

Життя кулі починається зі звичайної скляної трубки. З такої «бульки», довжиною в один метр, вийде дві кульки: трубку ділять надвоє та починають працювати. Тримаючи трубку з двох боків, безстрашна працівниця цеху підносить «бульку» до вогню, температура якого сягає 1500 градусів!

Розігрітий центр трубки обвисає у вигляді великої «намистини», і працівниця починає «вдихати» у неї життя. Один хвостик трубки вона відламує, а через другий роздуває цю «намистину» до необхідного діаметру.

Ось так надувають кулю

Блискучі, немов каски пожежників, кульки, нині не в моді: виробники прикрас воліють робити їх матовими. Ефект матовості народжується в окремому цеху: тут до новоспечених кульок через «хвостики» наливають трошки спеціальної фарби (розчину аміаку та срібла). Потім – збовтують, щоб фарба рівномірно «зачепилася» за стінки кулі.

У наступному приміщенні на кулі чекає ще одне фарбування: тепер вже зовнішнє. Для цього заготовки сортують відповідно до майбутнього «окрасу» та по черзі занурюють до кольорової «ванни».

Кожну прикрасу розписують вручну

Потім вироби переміщують до найбільш творчого цеху – художнього. Тут їх прикрасять на славу: майстрині-художниці малюють на кулях сніжинки, ялинки, зайчиків-котиків та різноманітні візерунки. Для працівниць цього цеху найгірша робота – виконання великого спонсорського замовлення. Буває, той самий логотип треба намалювати сотні разів!.. Та навіть такі малюнки ніколи не виходять однаковими: цінність кульок – у ручній роботі майстрів, а не конвеєрних автоматів.

Після розмальовування кулям відтинають «хвостик» спеціальним апаратом та чіпляють «капелюшок» з металевою петелькою, за допомогою якої кулі можна буде повісити на ялинку.

Цікаво, що робота в працівників цього підприємства – сезонна. Виробництво кипить тут впродовж трьох сезонів, серед яких немає того, про який ви подумали :) Фабрика підписує угоди з покупцями завчасно, тому над ялинковими прикрасами тут чаклують навесні, влітку та восени. А взимку люди, які створюють неперевершені ялинкові прикраси, пораються у себе по господарству і з нетерпінням чекають, коли ж розпочнеться новий казковий сезон.

Усі кулі - неповторні

 

Лікнеп

Як відрізнити рукотворну кулю від «штампованої»?

1. Якщо знизу будь-якої ялинкової прикраси ви побачите щось схоже на пухирець – знайте: тут колись був хвостик прикраси, який відламали перед її надуванням. Це – ознака ручної роботи. Якщо кульку виготовили вручну, вона буде суцільною і матиме пухирець, а якщо прикраса – «дитя» конвеєра, то вона буде ніби розділена навпіл опуклою смужкою (на великих заводах кулі виготовляють, зліплюючи докупи дві скляні половини).

2. Друга відмінність «ручних» прикрас від заводських полягає у товщині трубки, до якої кріпиться «капелюшок» з петлею. Масові виробники працюють з товстими «бульками», тому верхня деталь таких виробів буде товстенькою. А для створення «ручних» кульок (таких, про які ми розповіли сьогодні) застосовують тоненькі скляні трубки.

P.S. Підтримуймо вітчизняного виробника! Українські кулі все ще можна знайти на полицях магазинів…

***

Спонсор запису:

Своевременное бронирование апартаментов может решить множество проблем. Особенно, если вы найдете апартаменты в Киеве, да еще и посуточно!

Метки:

 • danirra

  Робота (професія) унікальна…дивишся на ту кульку, яку надувають, і думаєш: «А не лусне»?

 • admin

  Кульки іноді лускають! тоді навколо розлітається скляний пилок. тому робота дійсно небезпечна: ці дрібки можна вдихнути…

 • http://made-in-ukraine.info/yalynkova-prykrasa-dekupazh-merezhyvo/ Ялинкова прикраса: декупаж + мереживо | Made in Ukraine

  [...] стандартні ялинкові прикраси? Створіть новорічну іграшку власноруч! Нічого складного у цьому немає: просто [...]

 • http://made-in-ukraine.info/scho-vdyagnuty-na-novyy-rik/ Що вдягнути на Новий рік? | Made in Ukraine

  [...] це власноруч, – каже вона. – Я, наприклад, люблю скляні ялинкові прикраси українського виробництва, але можна також вбрати святкове дерево рукотворними [...]

 • http://made-in-ukraine.info/christmas-trade-show-2012/ Christmas Trade Show 2012 | Made in Ukraine

  [...] увесь ринок новорічних товарів: продукція провідних фабрик ялинкових прикрас України, виробників, ялинок, масова продукція від [...]

 • http://made-in-ukraine.info/arka-podarunkiv-2013/ Арка подарунків 2013 | Made in Ukraine

  [...] душі, та підібрати подарунки для друзів та близьких. Ялинкові прикраси, сувеніри, подарунки ручної роботи будуть продавати у [...]

 • http://made-in-ukraine.info/novorichni-kosmichni-kanikuly/ Новорічні космічні канікули | Made in Ukraine

  [...] Фабрика ялинкових прикрас: власноруч розписуємо ялинкові кулі під керівництвом [...]

blog comments powered by Disqus