Клейова стрічка для тканини: принципи роботи

Четвер, 15 Січня, 2015

Клейова стрічка для тканини

Якщо ви шиєте верхній одяг на кшталт вітровок чи штанів з водонепроникної тканини, клейова стрічка стане вам у нагоді. Плащова тканина на мембрані або інший матеріал, що не пропускає вологу, дійсно залишиться сухим, якщо на нього попаде вода. Але у місцях швів ризик промокнути залишиться, адже волога запросто зможе потрапити у дірочки, які зробила голка машинки у полотні. Для того, щоб «запаяти» ці отвори, шви ховають під клейовою стрічкою, спеціально створеною для тканини. Давайте подивимося, що це за «звір» і як з ним варто працювати.

Клейова стрічка для тканини буває різної ширини (від 8 мм до 30 мм) та різного вигляду:

- з одного боку – глянсова, з другого – матова (саме на матовій стороні нанесена клейка речовина);

- повністю прозора стрічка (визначити клейкий бік можна лише шляхом спроб і помилок :) ).

Як проклеювати шви на тканині?

1. Проклеювати шви варто лише тоді, якщо ви шиєте з водонепроникної тканини. В іншому випадку не варто мучитися :)

2. Приєднувати клейову стрічку до полотна треба тільки на вивороті (наприклад, до мембрани зі зворотного боку плащової тканини).

3. Перед приклеюванням стрічки варто загнути припуски швів на один бік.

4. Потім – прикласти до припусків стрічку таким чином, щоб повністю покрити і припуски, і сам шов.

5. Перед приклеюванням за допомогою гарячої праски обов’язково треба підняти проклеюваний шов над рівнем всього виробу. Для цього краще підкласти під шов дерев’яний брусок.

6. Зверху на тканину зі стрічкою покласти марлю або тоненьку натуральну тканину.

7. Далі – увімкнути праску на режим синтетики, дочекатися, поки вона прогріється і без пари притиснути праску до «бутерброда» з марлевою верхівкою.

Плівка має буквально впаятися у мембрану, майже розчинившись у ній. Таким чином, під цією плівкою надійно сховаються і шов, і припуски з тканини.

Ну що, готові до експериментів з клейовою стрічкою? Не забудьте перед вмиканням праски перевірити, чи правильно ви склали «бутерброд»: прасувальна дошка – брусок – тканина зі швом – клейова стрічка чітко над швом – марля. Після цього можна возити зверху праскою швидко-швидко, як може їздити швидке таксі, або, навпаки, тримати праску чітко на марлі, притискаючи її до полотна. Вдалих вам дослідів! :)

Фото з сайту aliexpress.com

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Для своїх поїздок обирайте найкраще быстрое такси в Реутове з ввічливими водіями та якісними машинами!

  • http://made-in-ukraine.info/yak-zshyty-shtany-doschovyk-mayster-klas/ Як зшити штани дощовик? Майстер-клас | Made in Ukraine

    [...] (можна взяти трикотаж, щоб штанці вийшли більш легкі), клейову стрічку для проклеювання швів, ножиці, нитки, папір для [...]

blog comments powered by Disqus