Кишеня з листочкою: майстер-клас

Субота, 15 Вересня, 2018

Кишеня з листочкою майстер-клас

Дуже часто швачки-початківці бояться братися за вироби з кишенями або блискавкою. Я також дуже довго уникала пошиття таких речей, але зрештою розібралася і зрозуміла, що нічого надто складного у них немає. Пропоную і вам побачити, що зробити кишеню з листочкою – доволі просто! Листочкою називають ніби накладений зверху прямокутник, який прикриває вхід до кишені і робить її більш охайною. Звісно, виготовлення листочки забере у вас трохи більше часу, ніж у випадку звичайної прорізної кишені, але результат вас неодмінно потішить!

Щоб зробити кишеню з листочкою, вам знадобляться:

Полочки виробу, де ви плануєте зробити кишені (у нас – полочки дитячої жилетки)

Внутрішні деталі мішковини кишені (ширші) – 2 шт. (у нас – з тонкого трикотажу)

Зовнішні деталі мішковини кишені (вужчі) – 2 шт. (у нас – з тонкого трикотажу)

Два прямокутники, довші за майбутні вирізи кишень, з основної тканини виробу – 2 шт. (у нас – із вельвету)

Нитки кольору основної тканини

Швейна машинка

Заготовки кишень

Як зробити кишені з листочкою? Майстер-клас

1. Зігніть дві прямокутні заготовки листочок з основної тканини уздовж і запрасуйте їх, щоб згин був чіткий.

Прямокутники з вельвету

2. Виверніть листочки в інший бік та застрочіть на машинці боковушки, як показано на фото. Потім виверніть заготовки листочок на лицьову сторону і переконайтеся, що вони виглядають охайно завдяки запрасованому раніше згину.

Листочки для кишень

3. Прямим машинним швом з інтервалом 3 відстрочіть три сторони листочки, щоб вона виглядала ще охайніше. Четверту сторону (довгу) зістрочіть оверлочним швом.

Підготовка листочок

4. Прикладіть листочки до тих місць полочок, де плануєте зробити входи до кишень. Зробіть відповідні помітки на основному виробі за допомогою спеціального олівця, який відпирається, або крейди/мила. За допомогою цих поміток вам буде легше зорієнтуватися, де розташувати листочки, якщо вони зрушаться з місця.

Майбутні кишені

5. Зверху на листочки покладіть вужчі деталі мішковин кишень лицьовою стороною вниз, зрівнявши краї цих деталей. Зафіксуйте цей «бутерброд» кравецькими булавками на початку та наприкінці листочки.

Як зробити кишені

6. Ну а ширші деталі мішковин покладіть у дзеркальному відображенні до вужчих, також лицьовими сторонами вниз. Їх також прикріпіть булавками, як показано на фото.

Мішковини кишень

7. Прострочіть прямим швом обидві половинки мішковин, відступивши від центральної лінії (майбутнього входу до кишені) 5 мм в обидва боки. Таким чином пришиються і мішковини, і листочки.

Пришивання листочки

8. На вивороті виробу зробіть проріз – розріжте ножицями вхід до кишені, розташований чітко між щойно проробленими швами. Вгорі та внизу цього розрізу надріжте трикутники, аби деталі кишень краще виверталися.

Прорізування кишені

9. Через пророблений розріз виверніть на виворотний бік обидві деталі мішковини. Листочка залишиться на лицьовій стороні виробу, прикріплена лише по одній стороні.

Вхід до кишені

10. Деталі мішковини сколіть попарно булавками, щоб їх можна було зістрочити по виворотному боку. Ну а на лицьовій стороні виробу зафіксуйте листочку двома булавками – вгорі і внизу.

Як зшити кишені

11. Зшийте деталі кишені трикотажною чи прямою строчкою, а краї потім обшийте оверлочним швом.

Оверлочний шов

12. На лицьовій стороні виробу прямою строчкою пришийте верхній та нижній краї листочки до основи виробу.

Листочка і вхід до кишені

Все, кишеня з листочкою готова! Тепер можна продовжувати шити далі виріб – жилетку, куртку, кофту чи що ви там задумали :)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Радимо вам підготувати до холодів не лише гардероб, а й свій сад: купити цибулю саджанку на зиму зараз дуже просто, та й коштує це недорого!

Метки:

blog comments powered by Disqus