Кишеня з листочкою, майстер-клас

Неділя, 11 Березня, 2018

Кишеня з листочкою, майстер-клас

Якщо ви займаєте виготовленням одягу власноруч, рано чи пізно вам знадобиться навчитися робити кишеню з листочкою. Це такий вид кишені, вхід до якої обрамлений міцним прямокутником: і користуватися зручно, і форму одягу краще тримає. Насправді, впоратися з таким завданням не складно, отож пропонуємо вам майстер-клас: кишеня з листочкою неодмінно у вас вдасться!

Матеріали і інструменти:

Полочки виробу, на якому ви запланували зробити кишені (у нас – дитяча жилетка)

Прямокутні деталі листочки – 2 шт. (з того самого матеріалу, що й полочки)

Зовнішні мішковини кишень (коротші) – 2 шт. (з тонкого трикотажу – куліру)

Внутрішні мішковини кишень (довші) – 2 шт. (з куліру)

Кравецькі булавки

Швейна машинка

Деталі кишень

Як зробити кишені з листочкою?

1. Деталь листочки складіть уздовж вдвічі (лицьовою стороною назовні) та запрасуйте. Якщо ви використовуєте вельвет, як ми, то звісно ж, використовуйте праску обережно – прасуйте лише через марлю.

Деталі листочок

2. Тепер розверніть деталь листочки – так само складіть уздовж вдвічі, але цього разу вже зворотом назовні. На машинці зістрочіть короткі краї деталі, а потім виверніть листочку на лицьовий бік.

Виготовлення листочки

3. Прямим швом на машинці прошийте контур листочки, щоб надати їй охайнішої та чіткішої форми.

Листочка для кишені

4. Прикладіть обидві готові листочки до полочок виробу та зробіть відмітки (крейдою, маркером, милом…) у тих місцях, де плануєте їх розташувати.

Як зробити листочку

5. Не забираючи листочок, зверху на них покладіть короткі деталі мішковин так, як показано на фото: мішковина має бути повернута лицьовим боком до лицьового боку полочки, а край мішковини має співпадати з краєм листочки.

Мішковина кишені

6. Тепер прикладіть ще й довгі деталі мішковин: розташуйте їх впритул до коротких мішковин, також лицьовою стороною до лицьової сторони полочок. Краї мішковин зафіксуйте кравецькими булавками.

Як зробити кишені

7. Прострочіть дві паралельні прямі лінії, відступивши по 5 мм від країв обох мішковин. Таким чином, ви окреслите вхід до кишені. Відвернувши коротшу мішковину убік, ви побачите, що тепер пришита й листочка: вона тримається на полочці однією стороною.

Кишені для одягу

8. На зворотному боці полочки (у нашому випадку – на утеплювачі, яким ми заздалегідь зміцнювали вельвет) проріжте пряму лінію між лініями швів, а верх та низ лінії «декоруйте» вирізаними трикутниками, як на фото. Вони допоможуть охайніше вивернути усі нутрощі кишені.

Отвір для кишені

9. Виверніть на зворотний бік виробу обидві частини мішковини, а листочку залиште зовні.

Обробка листочки

10. Зафіксуйте булавками мішковини між собою (по периметру), а листочку – по боках на лицьовій частині полочок.

Обробка мішковини кишені

11. Трикотажним швом зістрочіть деталі кишені. Потім оберіть на машинці оверлочний шов та обробіть ним краї мішковин кишені.

Готова мішковина кишені

12. По лицьовій стороні пристрочіть до полочки верх та низ листочки. Не забудьте міцно закріпіть шитво на цьому етапі, щоб нитки під час використання одягу не розпустилися.

Кишеня з прямокутною листочкою

Кишеня з листочкою готова! Навчившись виготовляти цей практичний декор, ви набудете дуже потрібних у швацькій справі навичок і, ми певні, вже не зупинитеся у рукодільних експериментах!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Замовляйте гарні пет кеги високої якості прямо у виробника: ця тара дуже практична, тому неодмінно вам сподобається!

Метки:

blog comments powered by Disqus