Леся Воронина любить печворк

Вівторок, 17 Травня, 2011

«Клаптикова ковдра має бути в кожної родини», – вважає вона.

Леся Воронина

Дитяча письменниця Леся Воронина нерівно дихає до хендмейду. Тож недивно, що ми зустріли її на мистецькому заході: столичні школярі разом зі вчителями та митцями розписували динозавряче яйце. «Рукоділля дає людині можливість виразитися у будь-який спосіб: чи то розписуванням писанок, чи створенням печворків, які я обожнюю, чи просто створенням затишку у своїй квартирі», – розповіла пані Воронина.

Письменниця настільки любить клаптикове шиття, що навіть дозволила прикрасити дві свої книги («Прибулець з країни Нямликів» та «Нямлик і Балакуча Квіточка») ілюстраціями з елементами печворку. Їх намалювала улюблена художниця пані Лесі Катерина Білетіна. А ще, у нашої співрозмовниці вдома є ціла клаптикова ковдра, яка дістала їй від доброї подруги. «Інколи, коли мені хочеться зробити щось гарне, я нашиваю на клаптикову ковдру нові елементи», – ділиться пані Леся.

Нашій співрозмовниці дуже подобається один «рукодільний» фільм з Меріл Стріп у головній ролі. Кінострічка розповідає про велику сім’ю, в якої є клаптикова ковдра, що береже історію й епос родини. «По цій велетенській ковдрі можна розповісти історію роду, – коментує Леся Воронина. – Мені ця ідея дуже подобається: вважаю, що така клаптикова ковдра має бути в кожної родини». Як альтернативу ковдрі у стилі «печворк», Леся Воронина пропонує зберігати вдома бабусину вишиванку або старовинне намисто, яке уособлює зв’язок між поколіннями.

До речі, нещодавно у пані Лесі з’явилася сімейна «реліквія»: хрещениця подарувала їй рамку для фотографій, зроблену власноруч. Прикрасити кімнату такою річчю – неймовірне задоволення! «Для того, щоб зробити цю рамку, вона збирала на березі моря обтесані хвилями шматочки розбитих пляшок. Море навіть їх робить красивими – перетворює на округлі камінці. Цими скельцями хрещениця і обклеїла рамку, – розповідає письменниця. – Об’єктом мистецтва може бути будь-що – головне, аби людина вкладала у витвір свою доброту та гарний посил»…

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

  • http://made-in-ukraine.info/pyat-poverkhiv-khendmeydu/ П’ять поверхів хендмейду | Made in Ukraine

    [...] Ярослави Ткачук, барвистих панно, зшитих майстринями печворку, чорно-білих картин, вишитих у вигляді декоративної [...]

  • http://made-in-ukraine.info/klaptykovi-kovdry-dlya-malyat/ Клаптикові ковдри для малят | Made in Ukraine

    [...] смаком», у рамках якої активісти зі Львівщини дарують печворкові ковдри ручної роботи малятам з важкими [...]

blog comments powered by Disqus