Марокканська фурнітура

Пятниця, 8 Липня, 2011

Дизайнери Марокко прикрашають одяг мистецькими деталями

Фурнітура Марокко

Ви вже бачили, якими бувають марокканські сувеніри й святкові сукні (кафтани), а також мали нагоду познайомитися з тамтешніми ремеслами. Сьогодні ж до вашої уваги – фурнітурні деталі одягу, без яких марокканські кафтани не були би такими чарівними.

Виробництво фурнітури у Марокко процвітає. Власне, як і вся легка промисловість. Лишень подивіться, які гарненькі деталі виготовляють марокканці для свого одягу!

Благородні вузлики

Декоративною тасьмою вони прикрашають усі краї одягу: і комірці, і подоли.

Комірець марокканського кафтану

Нерідко вишукану фурнітуру додають зверху до основного одягу, утворюючи додатковий шар краси. Це мереживо – досить цупке, тому воно запросто може слугувати зовнішньою оболонкою наряду.

Мереживо - зовні

Найбільш улюблений прийом марокканських швачок – оздоблення одягу так званими вузликами. Це – невеличкі текстильні кульки, які по-марокканські називаються laakad.

Фурнітурні вузлики - дуже милі

Кафтани прикрашають усім, чим можуть, тож на одній сукні водночас можуть красуватися і урочиста тасьма, і машинна вишивка, і стрази, і паєтки.

Все в одному

Тасьму марокканці називають словом sfifa. Тамтешні фабрики випускають тасьму усіх можливих кольорів та різної ширини. Вишивка паєтками й тасьма – дуже вдале поєднання, чи не так?

Мерехтливі паєтки з тасьмою

Особливо цікаво дивитися на подоли суконь: тут можна побачити нашарування різних видів декорування.

Поділ традиційної сукні Марокко

Усю цю красу здалеку можна й не розгледіти :) Ось так виглядають готові кафтани – сукні марокканських панянок для урочистих подій:

Марокканські кафтани

До речі

Sabra – так називається шовкова нитка, з якої марокканці роблять тасьму. Цю саму нитку використовують і для ручної вишивки, про яку ми розкажемо трохи згодом :)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Хотите зарегистрировать предприятие в Киеве? Без проблем! В таком деле, как регистрация предприятий, вам помогут специалисты с сайта kredo-absolut.com.ua

Метки: ,

  • http://made-in-ukraine.info/marokkanska-vyshyvka/ Марокканська вишивка_Made in Ukraine | Made in Ukraine

    [...] – шовком. У Марокко є багато фабрик, які виготовляють фурнітуру та нитки для вишивання. Кафтан, вишитий [...]

blog comments powered by Disqus