Марокканська вишивка

Вівторок, 26 Липня, 2011

Серветки вишивають швом із «лапками»

Вишивка вовняними нитками

Якщо ви одного разу побачите чарівні марокканські кафтани, то вже ніколи не зможете їх забути. Мистецьки створені сукні розшиті бісером та паєтками, декоровані вишуканою тасьмою, а головне – прикрашені багатою вишивкою. Якими швами вишивають у Марокко? Які кольори ниток – найбільш улюблені для марокканських вишивальниць? Чи вишивають чоловіки у мусульманській країні? Читайте нижче :)

Марокканські рукодільниці також вишивають серветки :)

На Тижні марокканської культури у Києві ми зустріли бізнес-леді Фару Мансур, яка привезла до України традиційні кафтани. Вона й провела нам невеличку екскурсію вишивальним куточком виставки і розповіла про особливості марокканської вишивки. Ось, про що ми довідалися від марокканки:

Марокканка Фара Мансур показує кафтани

Вишивка у Марокко дуже популярна. Її використовують як у святковому вбранні, так і у щоденному. Найчастіше на одязі марокканок можна побачити машинну вишивку, проте ручна робота все ж таки цінується вище.

Легенькі кафтани прикрашають громіздкою вишивкою бісером

Марокканські жінки дуже роблять рукоділля – вважають, що краще самотужки прикрасити вишивкою одяг, аніж купити щось готове.

Серветки з марокканською вишивкою

«У нас дуже багато технік вишивки», – каже Фара і показує декілька з них по черзі. На розшитих кафтанах найчастіше можна побачити вишивку гладдю.

Ручна гладь на одязі

А от побутові речі – наволочки та скатертини – марокканки прикрашають дивакуватою вишивкою з «лапками» в усі боки. Марокканки вишивають усіма можливими кольорами, але найбільше люблять золотаві та сріблясті нитки.

Вишита наволочка: "лапки" в усі боки

«Вишивка може надати чарівного вигляду будь-якому одягу, – переконана Фара Мансур. – Нині мета майстра – створити сучасну річ, яка була би стильна та проста у носінні і, поряд із тим, багато виглядала».

Дивний шов марокканської вишивки

Для вишивки (навіть машинної) марокканські майстрині використовують натуральні нитки: серветки вишивають вовною, а кафтани – шовком. У Марокко є багато фабрик, які виготовляють фурнітуру та нитки для вишивання.

Кафтан, вишитий чоловіком

Наша співрозмовниця показує чорний кафтан, вишитий майстром-чоловіком. «Чоловіки у Марокко теж не цураються вишивання: вони вишивають, проте менше, ніж жінки», – розповідає вона.

Аккумулятори для фотоапаратів

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

  • http://made-in-ukraine.info/kaftan-usim-suknyam-pan/ Кафтан – усім сукням пан_Made in Ukraine | Made in Ukraine

    [...] різноманітні візерунки та вишивку (про марокканську вишивку можна буде почитати трохи згодом на сайті Made In Ukraine ). [...]

  • http://made-in-ukraine.info/tyzhden-marokkanskoyi-kultury-u-kyyevi/ Тиждень марокканської культури у Києві | Made in Ukraine

    [...] годинами: своє вбрання жінки Марокко оздоблюють вишивкою стрічками, нитками, бісером та паєтками. До того ж, у [...]

blog comments powered by Disqus