Майстер-клас: браслет Шамбала

Середа, 30 Травня, 2012

Як зробити модний браслет макраме?

Браслет Шамбала своїми руками

Модниці знають, що абсолютний must have цього сезону – браслет Шамбала. Щоправда, нічого спільного з міфічною тибетською країною та фірмою Шамбала цей виріб не має. Саме так сучасні рукодільниці називають браслети, плетені з вощеного шнура та намистин у техніці макраме. Ці прикраси дуже практичні та прості у виконанні, що пропонуємо перевірити й вам.

Матеріали для браслету Шамбала

Все, що нам знадобиться, – це три метри вощеного шнура (темно-зеленого кольору), чотири порожні металеві намистини, п’ять прозорих гранованих намистин такого самого розміру (1,2 см у діаметрі), ножиці, прозорий лак для нігтів та дошка для плетіння.

Вощений шнур і намистини

Дошка для створення прикрас

Кілька слів про головний інструмент для створення браслетів. Можна обійтися і без дошки, проте плетиво макраме вийде значно рівнішим, якщо все-таки використовувати цей агрегат. Таку дощечку не обов’язково купувати у спеціалізованому магазині для рукоділля – її можна зробити власноруч.

Для цього варто лише взяти звичайну кухонну дощечку та вбити у її протилежні сторони по одному цвяху. Відстань між цвяхами має бути не меншою за 25 см, аби ми могли сплести браслет бажаної довжини. Саме між цими цвяшками ми будемо протягувати основну лінію браслета Шамбала та на її основі створювати прикрасу.

Як плести макраме?

1. Розпочинаємо роботу дуже просто. Спочатку обвиваємо один цвях на дошці кінчиком вощеного шнура. Зав’язуємо звичайний вузол та міцно затягуємо.

Звичайний вузол

2. Протягуємо шнур до другого цвяха і відрізаємо цю мотузку на 5 см далі цвяха. На другий кінець шнура (той, який ще не прив’язаний) нанизуємо усі приготовані намистини у задуманому порядку. В нашому випадку прозорі намистини будуть розміщені по черзі з металевими. Після нанизування міцно натягуємо шнур, обвиваємо його навколо другого цвяшка і зав’язуємо вузол.

Намистини на шнурі

3. Тепер розпочинаємо плести макраме. Відрізаємо з котушки ще 2 – 2,5 метри зеленого вощеного шнура. Відступивши 2 см від першого цвяха, довгим шнуром обплітаємо шнур основи та зав’язуємо звичайний вузол. При цьому, обабіч вузла в нас мають залишитися два відрізки шнура однакової довжини.

Вузол навколо основного шнура

4. Уважно дивимося на вузол і бачимо, що ліва частина довгого шнуру стирчить з нього вище, ніж права. Саме з цієї – вищої частини – ми й почнемо робити вузол макраме. Для цього беремо лівий відрізок шнура, проводимо його під основною ниткою та заводимо над правим відрізком.

Ведемо лівий шнур

5. Після цього беремо правий шнур, проводимо його над основною ниткою та заводимо під петлю лівого шнура.

Правий шнур утворює вузол

6. Затягуємо шнури і бачимо, що в нас вийшов базовий вузол макраме.

Базовий вузол макраме

7. З цього вузла також виходять шнури різної висоти, але цього разу вищим виявляється правий шнур. Тож наступний вузол робимо у дзеркальному відображенні: правий відрізок проводимо під основним шнуром і ведемо над лівим відрізком…

Наступний вузол починаємо з правого шнура

8. А потім лівий відрізок ведемо над основною ниткою та ведемо під петлю правого відрізку. Затягуємо шнури й отримуємо другий вузол макраме. Подібним чином плетемо браслет, доки вузлів не буде двадцять. Не забуваємо, що ролі лівого й правого шнура міняються по черзі.

Другий вузол макраме

Як зробити браслет Шамбала?

9. Тепер звичайний браслет макраме ми можемо перетворити на модну прикрасу в стилі Шамбала. Проплівши двадцять вузлів макраме, підтягуємо до останнього вузла першу намистину. Обплітаємо її таким самим вузлом макраме, починаючи з того шнура, який є вищим у попередньому вузлі. Затягуємо вузол навколо намистини, але не дуже міцно.

Вузол навколо намистини

10. Після намистини плетемо же три вузли макраме та підтягуємо до браслета наступну намистину – металеву.

Три вузли макраме

11. Таким чином плетемо браслет Шамбала: обіймаємо вузлом наступну намистину, плетемо три вузли, потім знову обплітаємо намистину.

Заготовка браслету Шамбала

12. Після обплетення останньої намистини робимо п’ятнадцять звичайних вузлів макраме. Знімаємо заготовку для браслета з обох цвяшків і робимо звичайні вузлики на основному шнурі, відступивши по 3-4 см з обох боків. Все, що далі цих двох вузликів, відрізаємо та змащуємо лаком для нігтів самі вузли. Це допоможе закріпити вузлики, завдяки чому вони не зможуть розв’язатися.

Вузлик на кінці шнура

Як зробити застібку на браслеті?

13. Тепер будемо робити таку застібку, щоб браслет Шамбала можна було вільно вдягнути на будь-який зап’ясток та відрегулювати довжину прикраси. Для цього нам треба зімкнути кінчики плетива, утворивши круглий браслет. Кінці браслета, на яких зав’язані вузли, скеровуємо один до одного і притримуємо їх паралельно. А тепер беремо бокові шнури, якими плели макраме вздовж всього браслета, і робимо той самий вузол макраме навколо двох паралельних кінчиків виробу, які ми тримаємо пальцями.

Вузол макраме навколо двох кінчиків шнура

14. Плетемо п’ять вузлів макраме навколо обох кінчиків шнурів, і застібку можна вважати готовою! Два довгі шнури, якими ми плели макраме, зав’язуємо двома звичайними вузлами на зворотному боці браслета й відрізаємо зайві кінці цих шнурів. Місце подвійного вузла змащуємо лаком для нігтів, щоб зафіксувати.

Відрізаємо зайве

15. Таким чином, у нас вийшла проста регульована застібка: якщо потягнути основу браслета Шамбала в різні боки, виріб розійдеться доти, доки пустить вузлик на шнурі.

Браслет великого розміру

16. Потягнувши за цей вузлик, ми затягнемо браслет міцніше – це буде його найвужчий варіант. Ось таким чином ми зробили браслет Шамбала зі зручною застібкою, завдяки якій прикрасу можна вдягнути на будь-яку руку!

Браслет на маленьку руку

Історія браслету Шамбала

Слово Шамбала у багатьох асоціюється з міфічним, релігійним та навіть сектантським підтекстом. Так і є, адже таку назву має країна у горах Тибету, про яку люблять розповідати численні гуру з самовдосконалення. За їхніми словами, монахи Шамбали носили спеціальні браслети, плетені з ниток та дерев’яних намистин, які слугували своєрідним оберегом від негараздів.

У наші часи ця магічна назва отримала друге народження. Данська фірма Shamballa почала випускати коштовності, що за формою нагадували браслети тибетських монахів, але були оздоблені дуже дорогими намистинами. Не дивно, що розкішні прикраси швидко знайшли прихильників серед найбагатших людей світу, тож нині ми бачимо безліч фото знаменитостей у браслетах Шамбала.

Різке зростання популярності браслетів призвело до того, що умільці з усього світу почали намагатися відтворити прикраси, використовуючи менш дорогі матеріали. Нині, коли таємниця браслетів Шамбала розгадана (варто лише мати вощений шнур, намистини та знати основи макраме), зробити таку прикрасу може кожен охочий.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Браслет своими руками сделать очень просто! Если вы не знаете как сделать браслет быстро и легко, ознакомьтесь с мастер-классом!

Метки: ,

 • http://made-in-ukraine.info/festyval-tvorymo-sami-2012/ Фестиваль Творимо Самі 2012 | Made in Ukraine

  [...] Ступени. Майстер-класи для дітей: діти від 10 років – браслети макраме, діти від 7 років – браслети зі стрічок, браслети з [...]

 • http://made-in-ukraine.info/formula-rukodillya-traven-2012/ Формула Рукоділля. Травень 2012 | Made in Ukraine

  [...] – 19:00 Браслет Шамбала. 150 грн, проводить Ольга Ісаєва, зона [...]

 • http://made-in-ukraine.info/kvity-z-biseru-zhyvut-dovgo/ Квіти з бісеру живуть довго | Made in Ukraine

  [...] маленькі бісерні прикраси, і все життя створюють браслети, кулони, кольє… Це – не про [...]

 • http://made-in-ukraine.info/zoloti-ruky-maystriv-znovu-u-stolytsi/ Золоті руки майстрів знову у столиці | Made in Ukraine

  [...] Майстер-класи «Робота з ювелірним дротом. Браслети, сережки, підвіски». Дизайнер Делл Армстронг, [...]

 • Сергей Калашников

  Вот очень хорошие купить можно (Shamballa ORIGINAL) http://www.shamballa.com.ua/

 • Anna

  Клас! щойно доплела. дуже гарний майстер-клас, дяку.!

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  Будь ласка, користуйтеся ;) Ви робили браслет з намистинами? Бо за таким самим принципом можна зробити браслет і без прикрас – суцільний шнур макраме.

 • http://made-in-ukraine.info/kozatski-zabavy-2012/ Козацькі забави 2012 | Made in Ukraine

  [...] This WeekСхеми вишивок сорочокКвіти з бісеру живуть довгоМайстер-клас: браслет ШамбалаСхеми вишивок рушниківВиставка килимів ручної [...]

 • http://made-in-ukraine.info/vesnyanyy-braslet-svoyimy-rukamy/ Весняний браслет своїми руками | Made in Ukraine

  [...] декупажем будемо далеко не всі. Аби наш весняний браслет не виглядав занадто пістряво, декоруємо лише чотири [...]

 • Вася

  щиро дякую за майстер-клас)) я вже зробив один власноруч)))

 • Катеринка

  Гарний сайт з браслетами шамбала.

 • http://made-in-ukraine.info/medvin-2013-u-veresni-programa/ Медвін 2013 у вересні: програма | Made in Ukraine

  [...] скульптура ткацтво шиття ювелірне мистецтво Popular This WeekМайстер-клас: браслет ШамбалаСхеми вишивок сорочокВишивка хрестиком: прикмети і [...]

 • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-shnurok-zmiyka/ Майстер-клас: шнурок Змійка | Made in Ukraine

  [...] ювелірне мистецтво Popular This WeekСхеми вишивок сорочокМайстер-клас: браслет ШамбалаРушники з… агератумівФестиваль емалі в КиєвіПінзель [...]

 • http://made-in-ukraine.info/kosmichni-kanikuly-ta-mayster-klasy/ Космічні канікули та майстер-класи! | Made in Ukraine

  [...] скульптура ткацтво шиття ювелірне мистецтво Popular This WeekМайстер-клас: браслет ШамбалаМайстер-клас: лялька-берегинькаСхеми вишивок [...]

 • http://made-in-ukraine.info/uroky-makrame-u-kyyevi/ Уроки макраме у Києві | Made in Ukraine

  [...] на прикладі плетіння фенечки з намистинами типу шамбали. Домашнє завдання: закінчити фенечку самостійно, за [...]

 • http://made-in-ukraine.info/formula-rukodillya-mayster-klasy/ Формула рукоділля: майстер-класи | Made in Ukraine

  [...] Браслет у морському стилі. Зона платних майстер-класів Б (90 [...]

 • http://made-in-ukraine.info/tsikavi-vyroby-z-lego/ Цікаві вироби з Лего | Made in Ukraine

  [...] 3. Браслети з Лего. Тут також все дуже просто! Просвердліть отвори з двох боків однієї деталі Лего, прикріпіть різнокольорові нитки та сплетіть з них косички. Замість ниток можна взяти й більш щільний матеріал – вощені шнурки. А потім – сплести з них щось на кшталт браслету Шамбала [...]

blog comments powered by Disqus