Майстер-клас: декупаж дзеркальця

Середа, 7 Березня, 2012

Перетворюємо буденну річ на подарунок

Декоративне дзеркальце власноруч

Декупаж – це універсальний метод декорувати будь-яку поверхню. Ми вже знаємо, як зробити з його допомогою магніт на холодильник, прикрасити стілець, виготовити декупаж листівки та перетворити звичайну баночку з-під йоду на вазу. А сьогодні ще й спробуємо перевтілити звичайне кишенькове дзеркало: його зворотній бік декоруємо декупажем.

Для декупажу дзеркальця нам знадобляться: кругле дзеркальце, акриловий ґрунт кольору слонової кістки, кухонна губка, серветка з обраним малюнком, ножиці, клей для декупажу, пензлик для клею, акриловий лак, пензлик для лаку, декоративна паста кольору бронзи, двобічний скотч та тоненька оксамитова стрічка червоного кольору.

Все для декупажу

Крок 1. Покриваємо зворотній бік дзеркала акриловим ґрунтом. Робимо це за допомогою кухонної губки, аби більш рівномірно нанести фарбу. Після того, як один шар фарби нанесено, чекаємо, поки він висохне та таким самим чином наносимо другий шар.

Наносимо акрилову фарбу

Крок 2. Поки другий шар фарби сохне, беремо ножиці та вирізаємо з серветки обране зображення точно за контуром. Ми обрали малюнок з ведмедиком, який добре впишеться у розміри дзеркальця.

Вирізаємо зображення ведмедика

Крок 3. Ведмедик вже вирізаний, тож треба відділити верхній шар серветки від двох нижніх (їх одразу можна викинути). Далі ми будемо використовувати лише верхній шар зображення з ведмедиком.

Беремо лише верхній шар серветки

Крок 4. Прикладаємо ведмедика до дзеркальця (звичайно ж, до його зворотного боку), рівняємо, аби він був по центру. Після цього занурюємо пензлик у клей для декупажу та покриваємо ним зверху малюнок. Таким чином, ведмедик приклеїться до дзеркала.

Наносимо клей

Крок 5. Після того, як висохне клей (на це може піти півгодини), беремо інший пензлик та наносимо ним акриловий лак. Сушимо дзеркальце та для кращого ефекту наносимо ще один-два шари лаку.

Покриваємо лаком

Крок 6. Якщо лак вже висох, беремо декоративну бронзову пасту, наносимо її на кінчик вказівного пальця та обережно розтираємо пальцем по поверхні дзеркала навколо ведмедика. Паста лягає на поверхню крапками, адже ми наносимо її на рельєфну основу, утворену кухонною губкою.

Наносимо декоративну пасту

Крок 7. Заключна частина декорування – прикрашання дзеркала червоною оксамитовою стрічкою. Ми спеціально обрали стрічку такої ширини, яка не надто більша за товщину дзеркальця. Саме торці дзеркальця ми й будемо обклеювати стрічкою. Для цього розрізаємо стрічку на два однакові відрізи довжиною приблизно у 10 см. На зворотній бік одного з відрізів стрічки наносимо смужки двобічного скотчу.

Ладнаємо двобічний скотч до стрічки

Крок 8. Від цих смужок відліплюємо паперову частину та ладнаємо стрічку навколо верхньої половини дзеркала.

Огортаємо дзеркальце

Крок 9. Те саме робимо й з другою частиною стрічки – за допомогою двобічного скотчу клеїмо її до нижньої частини дзеркальця.

Огортаємо нижню половину

Крок 10. Тепер у тих двох місцях, де «зустрілися» верхній та нижній відрізи стрічки, в’яжемо кінчики стрічки у два вузлики. Аби дзеркальце виглядало охайно, підкорочуємо кінці стрічок ножицями. Декупаж дзеркальця готовий! Тепер таке дзеркало можна носити з собою :)

Робимо вузлики

Це був майстер-клас від Vikaho.

(с) made-in-ukraine.info Використання матеріалів дозволене лише з зазначенням джерела.

Метки:

 • danirra

  Здорово. Тільки ведмедик більше на котика схожий ;) Зі стрічкою вдало придумано.

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  у котиків вуха не такі круглі :) хоча можна було би вирізати котячі вуха, й був би рудий кіт :)

 • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-dekupazh-na-myli/ Майстер-клас: декупаж на милі | Made in Ukraine

  [...] олія мандаринова – 3 краплі, серветки з метеликами для декупажу, харчова плівка, форма для мила, дерев’яні палички, [...]

 • http://made-in-ukraine.info/osinniy-medvin-rukodillya-ta-khobi/ Осінній Медвін: Рукоділля та хобі | Made in Ukraine

  [...] Майстер-клас з декупажу, техніка перенесення надрукованих зображень. [...]

blog comments powered by Disqus