Майстер-клас: друк витинанкою

Середа, 22 Червня, 2011

Паперовий урок від мистецького об’єднання ВАЛ

Витинанковий друк

Вчора, під час презентації фестивалю Країна Мрій, учасники мистецького об’єднання ВАЛ показали цікавий майстер-клас. Навчитися витинанковому друку може кожен: головне – мати необхідні матеріали та трошки терпіння.

Для вити нанкового друку знадобляться: три аркуші А4 (один з них може бути ольоровий – ми беремо жовтий), широкий скотч, два валики (один – широкий, інший – вузький), гумові рукавички (щоб не забруднити руки), ножиці (канцелярський ніж) та фарба обраного кольору. Майстри з мистецького об’єднання ВАЛ використовували спеціальну типографську фарбу, проте згодиться тут і олійна.

Творчий безлад та матеріали :)

Крок 1. Беремо один аркуш А4 та покриваємо скотчем один його бік. Заклеюємо скотчем увесь бік, не залишаємо не заклеєних місць! Один бік аркуша має вийти повністю блискучий :)

Крок 2. Згинаємо цей аркуш удвічі та вирізаємо з нього будь-яку витинанку. Можна це робити ножицями, а можна – канцелярським ножем.

Майстри ВАЛу з витинанкою

Крок 3. Тепер нам треба нанести на витинанку фарбу. Для цього беремо будь-який непотрібний аркуш (або поверхню, яку не шкода забруднити) та кладемо на нього витинанку блискучим боком догори. Дрібний валик занурюємо у фарбу обраного кольору та фарбуємо ним витинанку.

Наносимо фарбу на валик

Фарбуємо витинанку

Крок 4. Дістаємо чистий аркуш А4 та кладемо на нього зверху витинанку (фарбованим боком донизу). Завершуємо цей «бутерброд» ще одним аркушем: накриваємо витинанку зверху.

Робимо відбиток на жовтому аркуші

Накриваємо ще одним аркушем

Крок 5. Широким валиком потихеньку притискаємо зверху, аби фарба сходилася якнайкраще. Потім обережно забираємо верхній аркуш та відділяємо витинанку. На нижньому аркуші залишився гарненький відбиток витинанки. Майже такий самий, як на першому фото, тільки з кольорами навпаки :) Ось такий витинанковий друк у нас вийшов :) Інші цікаві майстер-класи від мистецького об’єднання ВАЛ можна буде побачити на Країні Мрій!

До речі

Витинанку можна ще багато разів покривати іншими фарбами (можна одночасно декількома), тож друк витинанкою ніколи не вийде такий самий, як попередній :)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Хотите узнать, какие премьеры и новинки кино модно смотреть в этом сезоне? Ознакомьтесь з фильмами, которые окажутся скоро в кино - не пожалеете!

Метки:

 • http://made-in-ukraine.info/dream-town-2-galereya-nesmaku/ Dream Town-2: галерея несмаку_Made in Ukraine | Made in Ukraine

  [...] всім дуже весело: африканки, нанесені на стінки трафаретним способом, аж танцюють від радощів. А от стовпу, який дивиться на [...]

 • http://made-in-ukraine.info/vystavka-vytynanky-ta-vyryvanky/ Виставка витинанки та вириванки | Made in Ukraine

  [...] Витинанкою Ольга Шинкаренко займається вже більше десяти років. Розпочавши з традиційного народного витинанкарства, вона активно впроваджує свої творчі пошуки та вільно експериментує в цій галузі. Майстриня сміливо комбінує та поєднує матеріали, з якими роботи від рівня узвичаєних технік переходять в ранг складних художніх аплікацій. [...]

 • http://made-in-ukraine.info/paperovi-vizerunky/ Паперові візерунки | Made in Ukraine

  [...] виробів з паперу, традиційними техніками української витинанки та новими тенденціями у виконанні харківських [...]

 • http://made-in-ukraine.info/u-lvovi-zyavytsya-vytynanka-vyshyvanka/ У Львові з’явиться витинанка-вишиванка | Made in Ukraine

  [...] місцевий стадіон вони прикрасять поєднанням витинанки з вишивкою. Львівський стадіон "вдягнуть" в [...]

 • http://made-in-ukraine.info/sonyachnyy-velykden-2013/ Сонячний Великдень 2013 | Made in Ukraine

  [...] живуть довгоВеликодня композиція: курочка з писанкамиМайстер-клас: друк витинанкоюМайстер-клас: нестандартна писанкаВідвідуваність [...]

 • http://made-in-ukraine.info/prezentatsiya-krayiny-mriy-2013/ Презентація Країни Мрій 2013 | Made in Ukraine

  [...] Купальські витинанки на презентації фестивалю вас навчить робити майстер [...]

 • http://made-in-ukraine.info/programa-festyvalyu-dytyachoyi-knygy/ Програма фестивалю дитячої книги | Made in Ukraine

  [...] Зала 1 Майстер-клас з витинанки проводить Марія [...]

blog comments powered by Disqus