Майстер-клас: дитяча панамка

Пятниця, 15 Травня, 2015

Дитяча панамка своїми руками

Ну що, мамусі, ви вже перебрали гардероби своїх малят у пошуках літніх речей? Головні убори – це в цьому питанні справжній головний біль, адже одна справа – купити взуття, де вам допоможе великий вибір дитячих кросівок за гарними цінами, і геть інша – панамки на літо. Вони часто губляться і не ростуть разом з дитячими головами :) Якщо ви не хочете викидати зайві гроші на магазинну панамку або мрієте створити ексклюзивний головний убір для своєї малечі – скористайтеся нашим уроком! Цей майстер-клас з пошиття дитячої панамки має й викрійку, яку можна «підігнати» під різні розміри.

Для того, щоб пошити панамку для хлопчика або дівчинки, візьміть тканину (у нас – лакоста, з якої зазвичай роблять футболки поло), флізелін або дублірин для ущільнення тканини, нашивку з будь-якою твариною чи квіткою, нитки, кравецькі булавки, ножиці для тканини, швейну машинку.

Матеріали для пошиття панамки

Викрійка дитячої панамки

Викрійка панамки складається з трьох частин: з круглого дна, половини бічної частини і половини криси (поля). Ця викрійка вже багато бачила і навіть потрапляла до допитливих дитячих ручок, тож вибачайте за якість :) Ця панамка розрахована на об’єм голови 52 см. Для того щоб отримати шаблон цього розміру, збільште викрійку так, щоб діаметр кола став 16 см. Пропорційно з колом збільшаться й інші деталі.

Викрійка панамки

Як пошити панамку для дитини? Опис роботи

1. За допомогою викрійок вам треба буде викроїти з тканини: 2 деталі кола (дна панамки), 2 подвійних бокових деталі (згин тканини буде по центру) та 4 деталі крис. Крім того, криси бажано ущільнити флізеліном, щоб вони краще трималися. Тож викроїть ще 2 детали крис із флізеліну.

Викроювання деталей

2. Ось усі викроєні з тканини деталі:

Частини дитячої панамки

3. Мабуть, ви хочете спитати, чому з тканини треба було кроїти 4 деталі крис, а з флізеліну – лише 2? Справа в тому, що ми будемо ущільнювати лише верхній з двох шарів крис. Звісно, якщо ваша тканина – геть легенька, краще ущільнити і верхній шар крис, і нижній, і можливо навіть бокові деталі. Отож, прикладіть флізелінові деталі блискучим боком до вивороту деталей з лакости та притисніть їх теплою праскою. Флізелін приклеїться, і деталі будуть готові до роботи!

Флізелін

4. Якщо ваша нашивка – на клейовій основі, її також можна спочатку припрасувати, а потім вже – пришити по контуру. Робити це треба по центру бокової деталі (на її лицьовій стороні).

Нашивака Лев

5. Попарно складіть деталі крис (з флізеліном разом і без нього – разом) так, щоб лицьові сторони були всередині. Зістрочіть їх по краях, використовуючи прямий шов з інтервалом 3 мм (ці показники підійдуть для всіх швів цієї панамки).

Деталі крис

6. Розпрасуйте щойно прострочені 4 шви у різні боки.

Розпрасований шов

7. Складіть удвоє подвійну бокову деталь панамки так, щоб нашивка була всередині. Прострочіть край, з’єднавши цю деталь у бублик. Запрасуйте шов в один бік і ще раз прострочіть його по краєчку, щоб вийшло охайніше.

Бокова деталь

8. Тепер перейдіть до формування крис. У вас для них вже є два готові бублики – один з флізеліном, а другий – без. Складіть їх разом лицьовою стороною всередину за по зовнішньому краю зафіксуйте пунктирним швом.

Криси панамки

9. Прострочіть цей край, в потім виріжте ножицями невеликі трикутники на відстані 2-3 см один від одного (щоб вивернуті криси виглядали гарно).

Трикутники

10. Краї крис, що залишилися після вирізання трикутників, розпрасуйте гарячою праскою.

Розпрасовані шви

11. Виверніть криси на лицьовий бік. Пунктирним швом зафіксуйте краї крис та прострочіть їх, відступивши 5 мм від краю.

Криси головного убору готові

12. Складене у дві тканини дно панамки покладіть перед собою так, щоб до вас був повернутий лицьовий бік. Бокову деталь виверніть лицьовим боком (з нашивкою) всередину та зафіксуйте булавками, рівномірно розподіливши по периметру дна.

Дно і бокова деталь

13. Прострочіть периметр дна, виріжте трикутнички та виверніть заготовку на лицьовий бік.

Верх панамки

14. Залишилося до верху панамки пришити готові криси! Зафіксуйте криси на краю верхньої деталі за допомогою булавок, додатково наметайте цей шов. Після цього можна строчити на машинці та, знову ж, вирізати трикутнички!

Приєднання крис

15. Сховати ці трикутнички від очей дуже просто: можна нашити на звороті панамки стрічку двома швами.

Стрічка ховає шов

Дитяча панамка готова! Якщо ви будете шити цей головний убір з джинсової тканини, то взагалі не потребуватимете флізеліну!

Панамка для хлопчика

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus