Майстер-клас: дитячий фартух для творчості

Середа, 3 Жовтня, 2018

Дитячий фартух для творчості

Дитячі фартухи для творчості зараз користуються великою популярністю. Їх просять приносити до школи на творчі заняття (малювання, працю), а також на різноманітні гуртки (кераміку, ліплення тощо). Цей елемент спецодягу можна зшити власноруч: по-перше, так ви можете підібрати тканину з принтом, що підходить саме вашій дитині і відповідає її захопленням, а по-друге, маєте можливість використати залишки водонепроникних тканин, які залишилися у вас від попередніх більш масштабних виробів. Так зробила і я – поєднала шматочки водонепроникних платівок, залишених від пошиття штанів та жилетки для сина :) Отже, розпочинаємо наш майстер-клас із пошиття дитячого фартуха!

Для того щоб зшити дитячий фартух, візьміть:

Плащову тканину (краще – водонепроникну) – 60 см

Шматочок платівки іншого кольору для кишені

Бейку-ґумку для обробки країв

Нитки під колір бейки або основної тканини

Кравецькі булавки

Ручну голку та непотрібні нитки для наметування

Швейну машинку з трикотажним швом

В принципі, готовий фартушок можна буде декорувати на будь-який смак. Якщо ви шиєте цей аксесуар для дівчинки, то на сайті http://carisma.com.ua/catalog/galantereya/pajetki/ можете купити паєтки та інші подібні прикраси: чому б і ні?

Плащова тканина для фартуха

Як зшити дитячий фартух для творчості?

1. З основної водонепроникної платівки викроїть головну частину фартуху. У ширину та висоту ця деталь має бути приблизно однакова (наприклад, для 6-річного хлопчика – це квадрат 60 на 60 см), а от у верхній частині цієї деталі зробіть вирізи, щоб звузити «нагрудник».

Основа дитячого фартуха

2. Кишеня для фартуха буде суто декоративна, отож її можна виконати зі звичайної платівки, що промокає. Викроїть із цієї тканини прямокутник потрібного вам розміру, верхній край загніть двічі на виворотний бік, зафіксуйте булавками, а після цього – ручним наметувальним швом. Інші три сторони (бокові і нижню) підверніть на виворотний бік лише один раз і так само зафіксуйте – булавками, а потім наметуванням.

Кишеня для фартуха

3. На машинці прострочіть верхню лінію кишені, використовуючи звичайний прямий шов з інтервалом 3.

Обробка кишені

4. Розмістіть кишеню на тому місці фартуха, де ви плануєте її пришити, та зафіксуйте бокові та нижню лінії кишені булавками.

Дитячий фартух з кишенею

5. Прямим швом пристрочіть кишеню до фартуха по трьом лініям: не пришитим залиште лише верхній край кишені.

Кишеня з плащівки

6. Верхній край нагрудника фартуху обгорніть бейкою-ґумкою та зафіксуйте булавками. Далі, для зручнішого пришивання, зафіксуйте бейку наметувальним швом, а булавки вийміть.

Бейка-резинка

7. Так само обгорніть бейкою нижню частину фартуху: дві бокові лінії та нижню. При цьому, нижні кути полотна бажано заокруглити ножицями: так їх буде зручніше обшивати бейкою. Пристрочіть бейку-ґумку до верхнього краю нагрудника прямим швом з інтервалом 3. Так само зробіть і з бейкою, яку ви ладнали до бокових та нижньої лінії фартушку.

Обробка низу фартуху

8. Булавками зафіксуйте бейку у двох верхніх кутах нагрудника так, щоб бейка утворювала петлю, за допомогою якої фартух можна буде вдягати на шию. Зафіксуйте наметувальним швом бейку на двох бокових лініях нагрудника, що йдуть у дві сторони від петлі.

Як зшити дитячий фартушок

9. Встановіть на машинці трикотажний шов з інтервалом 3. Складіть край бейки вдвічі (сам край – тобто, ту частину бейки, де буде кінчик зав’язки фартушку) та прострочіть бейку трикотажним швом до місця, де зав’язка кріпить до фартуху. Далі, не відрізаючи нитку, пристрочіть бейку до боковушки нагрудника, зістрочіть складену вдвічі бейку для петлі і так само зробіть з другою боковушкою і другою зав’язкою. Кінчики зав’язок зав’яжіть у вузли.

Зав'язки фартуху

10. Петля для вдягання фартуху виглядатиме ось так:

Петля на фартушку

11. Вийде гарненький дитячий фартух, що підходить і для творчих занять, і для використання на кухні.

Фартух своїми руками

Дитячий фартух – дуже корисна річ у школі та вдома: маленький помічник чи помічниця однозначно вподобають цю річ, зшиту руками любої матусі!

Як зшити фартух своїми руками?

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus