Майстер-клас: фарбування тканини

Вівторок, 17 Квітня, 2012

Як пофарбувати льон цибулинним лушпинням?

Фарбування тканини - льону

У будь-якої рукодільниці час від часу виникає потреба пофарбувати тканину. У продажу не завжди можна знайти необхідний відтінок полотна, та й інколи технологія виготовлення виробів потребує саме фарбування у домашніх умовах. Наприклад, майстрині, які шиють ляльки тільди, час від часу підфарбовують льон чи інший природній матеріал (кавою, корицею тощо), щоб потім зшити з нього засмагле обличчя ляльки, руки й ноги. Сподіваємося, цьогоріч на крашанки ви використали не все цибулинне лушпиння ;) Адже надавати тканині різних відтінків ми будемо саме ним.

Отже, для фарбування тканини нам знадобляться: лушпиння від цибулі (декілька пригоршень), три відрізи льону однакового кольору (для більшої наочності кольору беремо вибілений льон) та вода.

Цибуллине лушпиння і льон

1. Спочатку треба зварити відвар з цибулі. Для цього беремо невелику каструлю, кладемо в неї цибулинне лушпиння, заливаємо водою та ставимо на вогонь. Вода починає фарбуватися одразу, однак нам треба почекати 10 хвилин після кипіння, щоб рідина набула мідного відтінку. Тоді вже можна закладати у цибулинний відвар усі три шматочки льону.

Фарбуємо льон у відварі з цибулі

2. Для того, щоб побачити різні відтінки після фарбування, ми робимо експеримент. Три відрізи тканини будемо варити у кольоровому відварі різну кількість часу. Отже, перший відріз льону тримаємо у воді 10 хвилин. Після цього виймаємо його, промиваємо у чистій воді та сушимо. Отримуємо злегка жовтий льон:

Льон жовтуватого кольору

3. Другий шматок тканини купається у воді довше – 30 хвилин. Те саме – виймаємо його, полощемо та сушимо. Ось що вийшло – бежевий льон:

Бежевий льон

4. Ну а третій шматок льону ми будемо «мучити» найдовше. Але й результат вийде більш насичений. Після години у цибулинному відварі відріз льону набуває коричневого кольору:

Темний льон

Ось такий у нас вийшов експеримент. Звичайно, це далеко не всі можливості природніх барвників. Тут усе залежить від початкового кольору тканини (можна фарбувати й стандартний, бежевий льон) та часу, який вона проведе у кольоровій воді.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Хотите начать кофейный бизнес? Выбирайте Органо Голд – кофе, лучший сорт арабики всех времен! Органо Голд полюбят все ваши клиенты.

Метки:

 • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-velykodnya-kurochka/ Майстер-клас: Великодня курочка | Made in Ukraine

  [...] немає льону потрібного кольору, то можна вдатися до фарбування тканини натуральними барвниками. Вирізаємо деталі з [...]

 • http://cherniakhivska.com/ -_-

  о, коли фарбувала крашанки, хотіла потім і бавовну пофарбувати, але шкода, часу не було, довелося відкласти задум на колись)

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  тепер доведеться знову збирати лушпиння :)
  до речі, на бавовну барвник має братися легше, ніж на льон, тож фарбування піде швидше!

 • http://made-in-ukraine.info/salon-chayu-ta-kavy-2014/ Салон чаю та кави 2014 | Made in Ukraine

  [...] матеріалами є кава і чай. Меленою кавою та чаєм можна фарбувати тканини, які потім підуть на пошиття ляльок тільд, ну а цілі [...]

 • http://made-in-ukraine.info/seminar-z-farbuvannya-tkanyn/ Семінар з фарбування тканин | Made in Ukraine

  [...] плоди, коріння рослин є прекрасним матеріалом для фарбування тканини і нанесення на неї неповторного малюнку, і що барвники [...]

 • http://made-in-ukraine.info/sniguri-ruchnoyi-roboty-made-in-ukraine/ Снігурі ручної роботи Made In Ukraine | Made in Ukraine

  [...] тернопільські майстрині Коза Дереза, використовуючи натуральні тканини, лузгу гречки (це наповнювач) та розпис акриловими [...]

blog comments powered by Disqus