Майстер-клас: піжамні штани для хлопчика

Четвер, 22 Січня, 2015

Піжамні штани для хлопчика

Одразу після майстер-класу з пошиття верхньої частини піжами публікуємо інструкцію з пошиття піжамних штанів. Шити їх доволі просто, адже викрійка – «двошовна». Це означає, що бокових швів на штанцях не буде: ми викроїмо дві суцільні штанини, тож на машинці залишиться лише зробити крокові шви. Взагалі, піжама для дитини своїми руками – одне з найлегших завдань, яке може стояти перед швачкою-початківцем. Тож можемо починати!

Для того щоб пошити піжамні штани для хлопчика, візьміть: дитячий трикотаж (у нас – тонкий кулір, але можна взяти інтерлок чи навіть чутер з начосом), блакитну рібану для манжетів (рібана – це трикотаж, створений для манжетів, адже він добре тягнеться і тримає форму), нитки, ножиці, гумку для талії, швейну машинку, кравецькі булавки.

Кулір і рібана

Викрійка піжамних штанців для хлопчика, 98 розмір

Викрійка взята з журналу дитячої моди Оттобре, який видають у Фінляндії. Звісно, найзручніше – купити цей журнал (його можна навіть передплатити з доставкою в українську поштову скриньку!), але ми перезняли викрійку і пропонуємо вам її збільшити на комп’ютері. Для того, аби отримати викрійку для 98 розміру, збільште зображення шаблона доти, доки довжина манжета не стане дорівнювати 20 см. Потім можете прикласти до монітора аркуш паперу та обвести контури, щоб отримати справжню викрійку. Дуже зручно робити перезнімати таку викрійку з ноутбука, адже його можна розвернути, зафіксувавши екран горизонтально.

Піжамні штани - викрійка

Як пошити піжамну штани з трикотажу для хлопчика? Опис роботи

1. З основної матерії – куліру з малюнком – ми викроїли дві головні деталі виробу. Це дві штанини у дзеркальному відображенні. Кроїти їх можна одночасно: для цього варто лише скласти тканину вдвічі, сховавши виворіт всередину.

Дві штанини

2. З рібани ми зробили манжети для штанців. Як бачите, це звичайні прямокутники, які потім треба буде скласти вдвічі.

Манжети для штанців

3. Спочатку зшиємо самі штанці, а вже потім будемо додавати до них манжети. Отже, складаємо штанини разом, лицьовими сторонами всередину. Пройми переду та задньої частини фіксуємо кравецькими булавками, а потім – нитками.

Пройма

4. Прострочуємо ці пройми на машинці, використовуючи шов для трикотажу. Обов’язково після цього оверлочимо краї тканини біля швів, щоб тканина не розпускалася. Для цього можна використати шов зигзаг або квадратний шов.

Зшили пройму

5. Дві частини штанців вже зшиті в одне полотно, але самі штанини поки що відкриті. Тож складаємо їх окремо одну від одної і фіксуємо краї нитками. Майбутній шов має проходити від низу однієї штанини через верх до низу другої штанини, тож так і прошиваємо вручну. Після цього можна прострочити цей шов (він називається кроковий) на машинці, використовуючи трикотажний, а потім – оверлочний шов.

Кроковий шов

6. Тепер переходимо до манжетів. Обидва прямокутники згинаємо навпіл за умовною горизонтальною лінією. Запрасовуємо їх у такому вигляді, щоб згин став чіткий.

Манжети з рібани

7. Розкриваємо обидва прямокутники, складаємо разом, але цього разу – за вертикальною лінією по центру. Прострочуємо краї деталі на машинці, щоб прямокутники перетворилися на «бублики». Потім згинаємо манжети по запрасованим згинам, вивертаючи на лицьовий бік.

Зшиті манжети

8. Приєднуємо манжет до штанини. Для цього припасовуємо шов манжету до шву на штанині, фіксуємо булавкою. Протилежну крапку з манжета фіксуємо разом з протилежною крапкою низу штанини. Ну а далі рівномірно розподіляємо манжет (розтягуємо його, адже він значно менший за низ штанини) по основній тканині.

Манжет на штанині

9. Фіксуємо те, що у нас вийшло, нитками вручну (простим пунктирним швом). Потім виймаємо булавки і прострочуємо манжети на машинці за допомогою трикотажного шву.

Строчимо на машинці

Манжети готові!

10. Верхню лінію піжамних штанців обробляємо оверлочним швом. У нас це – ось такі квадратики.

Оверлочний шов

11. Підгинаємо верхню частину всередину штанців рівно настільки, щоб всередину змогла вміститися гумка для талії. Спочатку фіксуємо згин пунктирним ручним швом, а потім прострочуємо на машинці.

Верх піжамних штанців

12. Всередину «тунелю», що в нас вийшов, проводимо гумку для талії. Далі зшиваємо її кінчики, і зашиваємо отвір, через який проводили гумку.

Гумка для талії

Піжамні штани для хлопчика готові! Якщо ви зробити такі штанці з більш щільної тканини і у більш «солідних» кольорах, їх можна буде «вигулювати» і на вулиці!

Трикотажні штани для хлопчика

А ось – і вся піжама своїми руками ;)

Піжама з дитячого трикотажу

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Якщо у вас немає часу на пошиття одягу своїми руками, значить, вам допоможе распродажа одежды в интернет магазине за дуже привабливими цінами!

Метки:

  • http://made-in-ukraine.info/trykotazhna-pizhama-dlya-khlopchyka-verkh/ Трикотажна піжама для хлопчика: верх | Made in Ukraine

    [...] « Майстер-клас з олійного живопису у Києві Майстер-клас: піжамні штани для хлопчика [...]

blog comments powered by Disqus