Майстер-клас: писанка гачком

Середа, 16 Квітня, 2014

Обв’язане яйце – це цікаво та святково!

Писанка гачком

Є дряпанки, крапанки, крашанки, писанки… А віднедавна – ще й в’язанки! Пропонуємо і Вам долучитись до нового мистецтва обгачковування яєць. Писанка гачком – це чудовий декоративний виріб, який зможе прикрасити ваше помешкання на Великдень та стати приємним подарунком друзям і рідним!

Писанка гачком потребує таких матеріалів: випорожнене куряче яйце або дерев’яне яйце, нитки двох кольорів, гачок товщиною 1.5 mm і блискуча смужка для прикраси.

1. Розпочинаємо в’язання із набору 5-и повітряних петель, котрі з’єднуємо у кільце. В’язатимемо по-спіралі, тому початківцям порада відзначити ниткою іншого кольору початок рядку, аби було легше вираховувати стовпчики. Дно виконаємо стовпчиками без накиду, а потім перейдемо до напівстовпчиків. У першому «рядочку» у кожну петлю в’яжемо 2-а стовпчики без накиду.

Дно писанки

2. 2-ий рядочок в’яжеться за алгоритмом 2-а стовпчики без накиду в одну петлю + 1-ий стовпчик в одну петлю. 3-ій рядочок – два стовпчики у третю петлю, а решта по одній. 4-ий два стовпчики у 4-у петлю, а решта пров’язуємо по одному стовпчику без накиду. Приміряємо до яйця.

Приміряємо яйце

3. Якщо на цьому етапі наше в’язане коло за діаметром відповідає дну яйця – тоді переходимо до стінок. Тут все просто – в’яжемо напівстовпчиками (так само, як стовпчиками із накидом, от тільки 3-и петлі після накиду пров’язуємо одразу) по спіралі та без додавань. Не забуваємо постійно приміряти до яйця. Посередині яйця відрізаємо фіолетову і прилаштовуємо зелену нитку, разом з тим у схемі в’язання змін немає.

Додаємо колір

4. Коли догачкуєте до місця, де яйце зменшується у діаметрі – треба одягти в’язання та почати поступово зменшувати кількість стовпчиків. Ми будемо пров’язувати по 2-а напівстовпчики разом, а для того, щоб не було дирок треба знати невелику хитрість. Робимо накид, чіпляємо передню петлю 1-го стовпчика та задню петлю 2-го і пров’язуємо разом. Подивіться на фото.

Скорочуємо ряди

5. Система зменшення – у першому рядку, котрий зазнає скорочення треба пров’язати разом 8-м стовпчиків. У наступному рядку так само разом пров’язуємо по 2-а стовпчики 4-и рази. Далі ж орієнтуйтесь за розміром. Головне засвоїти алгоритм зменшення.

Писанка майже готова

6. Залишилось прилаштувати стрічку. За бажання можете експериментувати із кольорами (патріотичні жовтий та блакитний, як ніколи на вершині) а також із декором.

Ось так за кілька хвилин подарунок чи прикраса до світлого Великодня готові. Добрих святкувань Вам та чудових писанок! Писанка гачком – це просто, гарно та святково!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

На сайті svitatv.com.ua ви можете купити квадроцикл своєї мрії! Також там продають гідроцикли та дитячі квадроцикли для прогулянок.

Метки:

blog comments powered by Disqus