Майстер-клас: писанка з бісеру

Пятниця, 10 Травня, 2013

Бісерна писанка своїми руками: як обшити яйце бісером?

Писанка з бісеру

Тюльпан – особлива квітка. Весна дедалі відчутніше стає маловловимою. Забезпечити весняний настрій надовше зможе мініатюрний тюльпан, якого можна виготовити з бісеру й розмістити на бісерівці світлих тонів. Як зробити бісерівку (найчастіше її називають писанкою з бісеру) нам сьогодні покаже майстриня з Олександрії Ірина Михалевич. Обшити яйце бісером доволі просто!

З чого зробити писанку з бісеру?

Нам знадобляться дерев’яна заготовка в формі яйця (біля 12 см у висоту), бісер (автором був використаний звичайний китайський бісер): бузковий – 50 г, світло-зелений – 50 г, темно-зелений (прозорий) – 15 г, червоний – 20 г, помаранчевий – 50 г, темно-коричневий – 10 г, рублений рожевий (прозорий) – 32 шт., рублений світло-рожевий (матовий) -16 шт.,
коричневі намистини овальної форми – 6 шт., волосінь (0,2 мм), дріт для бісеру, ножиці, бісерна голка, обценьки.

Тюльпан з бісеру

Бісерний тюльпан створюється за допомогою дроту в техніці паралельного плетіння. Квітка буде об’ємною, вона значно виділятиметься яскравістю на ніжному тлі писанки з бісеру. Автор скористалася дешевим китайським бісером, ви можете підібрати бісер чеського чи японського виробництва середнього розміру – №11-12. Паралельне плетіння легке в освоєнні. Тюльпан складається з двох листків та чотирьох пелюсток.

1. Плетемо пелюстку: на довгий відрізок тонкого дроту нанизуємо 2 червоні бісерини, протягуємо їх на середину дроту. Далі один кінець дроту просовуємо через отвори в бісеринах назустріч іншому. Утворився перший ряд пелюстки. Потім нанизуємо 3 червоні бісерини й діємо аналогічним чином. Утворився другий ряд. Третій та четвертий ряди складаються з 4 бісерин (1 кругла червона, 2 рублені прозорі рожеві, 1 кругла червона). Для п’ятого нанизуємо 4 рублені прозорі рожеві бісерини. Шостий складатиметься з 3 матових світло-рожевих бісерин, а останній – з однієї такої бісерини.

Робимо тюльпан з бісеру

2. Всього виготовляємо 4 однакові пелюстки. Відрізки дроту для кожної пелюстки беремо довгі, до 45 см, аби з них можна було потім сформувати ніжку тюльпана. Коли пелюстки готові, спочатку вручну, а потім за допомогою обценьок скріплюємо їх у квітку.

Бісерне листя

3. Паралельним плетінням виготовляємо і листки для тюльпана. Зробити можна однакові, проте для досягнення ефекту виразності краще сплести 2 листки різної довжини. Для цього беремо прозорий круглий зелений бісер. Перший ряд складається з 1 бісерини, всі наступні — з 2. Коли листки готові, кріпимо їх на вже готовій ніжці тюльпана. За бажання ніжку можна обмотати нитками муліне.

Обплітання писанки бісером

Сітка з бісеру - схема

4. Сітку плетемо бісером бузкового відтінку, а в точках перетину використовуємо червоні бісерини. Під час плетіння сітки час від часу приміряємо її на заготовку. Робимо це доти, доки кінці сітки зійдуться на екваторі яйця.

Бісерна сітка

5. Щоб з’єднати сітку, починаючи новий вертикальний ряд, нанизуємо три бісерини, а далі волосінню з’єднуємо точки перетину.

Писанка в сітці

Верхня та нижня маківки на бісерівці плетуться в техніці «ручне ткацтво».

Ручне ткацтво - схема

6. Верхня маківка складатиметься зі світло-зеленого бісеру, нижня – з помаранчевого. Помаранчевий сектор починається рядом зеленого бісеру і рядом з темно-коричневого бісеру.

Ручне ткацтво

7. Закріплення квітки на писанці з бісеру. Коли бісерівка повністю обплетена бісером, починаємо вибирати місце для прикріплення тюльпана. Він перевищує висотою саму бісерівку, тому кріпимо його приблизно по центру яйця, в області сітки. І робимо це таким чином, аби ніжка тюльпана не загиналася, коли яйце стане на підставку. Кріпити можна різними способами. Найпростіший – прив’язати в двох наближених до центру ділянках волосінням.

Писанка з квіткою

8. Створення підставки для писанки. Це – найпростіший етап роботи в усьому процесі. Потрібно скріпити в кільце 6 овальних намистин овальної форми. Тільки-но підставка буде готова, писанка з бісеру може займати своє місце і надихати вас на весняний настрій!

Дякуємо Ірині Михалевич за цікавий майстер-клас про те, як обшити яйце бісером! Також вона показувала відвідувачам нашого сайту, як зробити великодню курочку, гірлянду з кашеміру та чарівну білу писанку. Ірина любить займатися писанкарством і переконує: навчитися робити писанки може кожен! Таємниці писанкарства – у її блозі danirra.livejournal.com!

Бісерівка

* Схема сітки та ручного ткацтва взята з книги Марини Ляукіної «Бісер».

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Качественная видеосъемка Киев понадобится вам на Свадьбе! Поэтому заказывайте свадебную видеосъемку у профессионалов!

Метки:

 • http://made-in-ukraine.info/yarmarok-na-den-kyyeva-2013/ Ярмарок на День Києва 2013 | Made in Ukraine

  [...] головних уборів, килимарство, плетіння з соломи, бісероплетіння, виготовлення виробів з дерева, дитячі іграшки, [...]

 • http://made-in-ukraine.info/blagodiynyy-auktsion-art-a/ Благодійний аукціон Арт А | Made in Ukraine

  [...] 4) Вироби з бісеру [...]

 • http://made-in-ukraine.info/afrykanskyy-novyy-rik-ekzotychni-prykrasy/ Африканський Новий рік: екзотичні прикраси | Made in Ukraine

  [...] На нашому сайті є подібний майстер-клас – зі створення бісерної писанки. Зверніть увагу, що у випадку ялинкової прикраси [...]

 • http://made-in-ukraine.info/roslynni-barvnyky-%e2%80%94-tse-prostir-dlya-tvorchosti/ Рослинні барвники — це простір для творчості | Made in Ukraine

  [...] скульптура ткацтво шиття ювелірне мистецтво Popular This WeekМайстер-клас: писанка з бісеруСхеми вишивок сорочокПінетки, в’язані спицямиСхеми [...]

blog comments powered by Disqus