Майстер-клас: шорти бермуди для хлопчика

Вівторок, 2 Червня, 2015

Шорти бермуди для хлопчика своїми руками

Ми вже писали про те, як пошити трикотажні шорти для хлопчика. Настав час для більш складних шортів, які називаються бермуди! Ця модель – подовжена, тобто, її нижній край має «сидіти» нижче колін. Шити бермуди краще не з трикотажу, а з лакости – натуральної тканини, що трохи тягнеться (з такої ми вже шили панамку). Трикотаж або поплін можна використати для оздоблення боків шортів (лампасів) та задньої кишеньки.

Для того щоб пошити бермуди для хлопчика, вам треба буде взяти:

Тканину лакосту

Трикотаж чи поплін для вставок

Папір для викрійки

Олівець чи ручку

Ножиці

Кравецькі булавки

Швейну машинку

Еластичну гумку для поясу

Нитки в тон основної тканини

Тканина лакоста

Шорти бермуди для хлопчика: викрійка

Ця викрійка шортиків розрахована на розмір 92. Для того, щоб отримати саме такий одяг, відрегулюйте розмір викрійки на комп’ютері, щоб ширина верхньої деталі (лампаса) становила 3 см. Ну а поті – прикладіть до монітору папір для викрійки та обведіть усі потрібні деталі на ньому. Виріжте за контуром деталі викрійки. Потім зшийте виріб і потіште свого малюка: у таких шортах можна і на шопинг в Бангкоке під час відпочинку, і до парку на прогулянку!

Шорти бермуди: викрійка для 92 розміру

Шиємо шорти бермуди для хлопчика, майстер-клас

1. Для початку треба викроїти з тканини усі потрібні деталі. З синьої лакости у нас будуть: дві деталі переду, дві задні деталі, дві передні кишені, одна деталь паску та дві деталі для обробки передніх кишень. Ну а зі смугастого трикотажу – одна задня кишеня та два бокові лампаси.

Деталі шортів

2. Ладнати деталі починаємо з найскладніших. Треба буде обробити краї кишень перед тим, як зшивати великі деталі шортиків! Для цього візьміть одну деталь для обробки кишені, складіть її вдвічі та запрасуйте. Далі прикладіть її до вирізу кишені на великій деталі так, щоб тканини були повернуті одна до одної лицьовими сторонами. Зафіксуйте прямим пунктирним швом довгу сторону маленької деталі. Потім розверніть тканину і приєднайте таким же швом і короткі лінії деталі (верхню і нижню).

Обробка передньої кишені

3. Економимо час: щоб швидше пошити виріб, треба підготувати усі деталі для шиття, а вже потім строчити все по черзі. Відтак, тепер треба взяти деталь для задньої кишені і двічі загнути її верхній край. Після пунктирного шву можна бути прострочити цю лінію.

Задня кишеня

4. Прострочіть на машинці верхню лінію задньої кишені та дві передні кишені (великі і маленькі деталі, про які йшла мова у пункті №2). Виверніть передні кишені та зафіксуйте ручним швом деталь окантовки, щоб ще раз, але вже з іншого боку, прострочити її. У деталі задньої кишені загніть опуклу лінію (лівий і нижній краї), щоб обробити тканину.

Прострочені деталі

5. Прострочіть ці заготовки на машинці. Окантовка передніх кишень має вийти ось така (якщо тканина лежить негарно, спробуйте запрасувати окантовку і місця біля неї):

Оброблені передні кишені

6. До передніх деталей шортиків зі зворотного боку прикладіть передні кишені. Верхній край кишені має співпадати з верхнім краєм передньої деталі бермуд. Пунктиром зафіксуйте кишені на обох передніх деталях.

Передні кишені

7. Обережно прострочіть ці лінії зі зворотного боку (так вийде охайно, коли ви бачитимете край тканини).

Прострочена кишеня

8. До однієї з задніх деталей пристрочіть кишеню з трикотажу (можна з попліну, якщо ви використовуєте інші тканини).

Задня кишеня з трикотажу

9. Пришийте лампас до задньої деталі бермудів. Відгорніть тканину та прострочіть лампас вдруге, вже по лицьовій стороні.

Боковий лампас

10. Таким самим чином пристрочіть той же лампас до передньої частини шортів. Відстрочіть другим швом. Те саме повторіть і з другим лампасом: з його допомогою з’єднайте передню і задню деталі бермудів.

Половина шортів

11. У вас вийшли дві великі деталі шортів. Складіть їх разом лицьовими сторонами всередину та зафіксуйте кравецькими булавками два шви: передній і задній. Прострочіть ці шви на машинці.

Поєднання частин шортів

12. Прострочіть кроковий шов, попередньо також зафіксувавши його булавками (щоб було рівно).

Кроковий шов

13. Нижній край обох штанин двічі підверніть та прострочіть.

Краї штанин

14. Залишилося зробити пасок! Деталь пасу складіть вдвічі горизонтально, запрасуйте. Потім розгорніть та складіть вдвічі вертикально (щоб лицьова сторона була всередині). Зістрочіть краї деталі, щоб утворився бублик.

Пасок

15. Складіть пасок за запрасованою лінією, перегорніть згином вниз та зафіксуйте на верхньому краї шортів.

Приєднання паска

16. Прострочіть пасок на машинці, потім відверніть пасок і прострочіть вже по лицьовій стороні. Протягніть у пасок еластичну гумку, зшийте її, і готово!

Верх шортів

Тепер шорти бермуди для хлопчика поповнять його літній гардероб! :)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus