Майстер-клас: теплий трикотажний светр

Вівторок, 13 Жовтня, 2015

Теплий жіночий светр: майстер-клас

Світшоти стандартного крою мені не личать! – Одного разу зрозуміла я і вирішила пошити теплий светр своїми руками, який би підкреслював талію, а не висів на мені мішком :) Для цього довелося поморочитися: верхню частину светрика я взяла з однієї викрійки, рукава – з іншої, а низ і пасок вигадала сама. Зшила цю одежинку з дуже теплого футера з начосом (це трикотажна тканина така). Взагалі, раджу вам купить трикотаж в Украине різних видів – і щільний, і більш тонкий, щоб шити з нього одяг для всіх сезонів. Ну а пасок я вирішила закріпити не на талії, а вище – як раз на стику верхньої і нижньої частин светра. Якщо вам сподобалося те, що вийшло у мене, запрошую на майстер-клас!

Для того щоб пошити зимовий светр з трикотажу, вам знадобляться:

- Футер-тринитка з начосом – 1 м

- Готовий комір (я купила у магазині тканин)

- Ножиці, кравецькі булавки, голка, нитки, швейна машинка

- Папір для викрійки та простий олівець.

Зимовий трикотаж - футер тринитка

Викрійка: теплий жіночий светр 42 розміру

Щоб отримати викрійку 42 розміру, збільште це зображення так, щоб край манжету дорівнював 20 см. Потім перенесіть викрійки всіх зазначених частин на папір і виріжте. Нижньої частини виробу на викрійці немає: його я «малювала» на тканині від руки у вигляді трапеції (верхня сторона трапеції – 50 см, нижня – 60 см, висота трапеції – 20 см, не забудьте зробити припуски на шви).

Викрійка жіночого трикотажного светра

Як пошити теплий трикотажний светр своїми руками? Майстер-клас

1. Зафіксуйте на тканині елементи викрійки кравецькими булавками та викроїть їх, зробивши з усіх боків припуски по 1 см. Зважайте на особливості трикотажної тканини та особливості малюнку, якщо у вас – не однотонний футер.

Деталі светру

2. Складіть разом верхню й нижню частини переду (лицьовим боком до лицьового), зафіксуйте булавками та прострочіть на машинці прямим швом. Те саме зробіть і зі спинкою: поєднайте верхню і нижню частини, щоб у вас вийшли суцільний перед і суцільна спинка.

Суцільний перед

3. Складіть перед і спинку лицьовою стороною всередину та зафіксуйте булавками плечі.

Плече светра

4. Прострочіть плечі на машинці трикотажним швом (зубчиками), потім розверніть їх на лицьовий бік, загніть припуски плечей до спинки та відстрочіть (має вийти ще один шов-зубчик на відстані приблизно 5 мм за першим швом).

Готове плече

5. Готовий комірець складіть вдвоє та зістрочіть зі зворотного боку, щоб вийшов «бублик».

Комір для светра

6. Прикладіть комір, розвернувши його догори ногами, до горлового вирізу светрика і зафіксуйте кравецькими булавками. Не забудьте розташувати шов коміра на рівні шва лівого плеча!

Фіксація комірця

7. Пристрочіть комірець, потім виверніть виріб на лицьову сторону і відстрочіть його (знову відступіть від головного шву 5 мм та зробіть шов-зубчик під основним швом). Якщо ви любите високі комірці, можете так і залишити його. Якщо ж ні – складіть комір вдвічі чи навіть втричі та зафіксуйте його, пришивши вирізу горловини.

Як пришити комір до светра

8. Рукава прикладіть до пройм рукавів, щоб всередині була лицьова сторона обох деталей. Зафіксуйте кравецькими булавками.

Як пришити рукав

9. Прострочіть рукава, потім виверніть на лицьову сторону і відстрочіть, щоб зафіксувати припуски тканини.

Готовий рукав

10. Зробіть два найдовших шви светра – бокові, які переходять у рукава.

Боковий шов светра

11. Підігніть всередину нижній край светрика і прострочіть його двома паралельними швами (прямими, а не трикотажними). Це можна зробити за допомогою подвійної голки для звичайної побутової швейної машини.

Низ светра

12. Викроїть з того ж футера два прямокутники для манжетів. Їхній розмір – приблизно 20 на 15 см. Складіть манжети вдвічі (що вийшло 10 на 15 см) і зі зворотного боку зістрочіть, щоб зробити два «бублики». Виверніть їх на лицьовий бік і зігніть навпіл вже горизонтально.

Манжети

13. Вдягнуть манжети на рукава, співставивши зрізи обох деталей. Закріпіть булавками.

Фіксація манжетів

14. Пристрочіть манжети до рукавів та виверніть їх на лицьову сторону.

Рукав з манжетом

15. З тої ж тканини викроїть довгий пасок шириною 2-3 см, об строчіть його з усіх сторін декоративним швом (який, до того ж, не дозволить трикотажу розпускатися). Пришийте з двох боків теплого трикотажного светра петлі для тримання паска та вдіньте сам пасок. Можливо, додатково зафіксувати пасок доведеться ще й на спині (ви зорієнтуєтеся, виходячи з «важкості» тканини вашого светра).

Светр з паском

Теплий жіночий светр з трикотажу готовий! Він зимовий, отже, мерзнути в ньому не доведеться! Крім того, цей виріб вийшов значно жіночніший за стандартні світшоти, тому виглядає гарно і гармонійно. А вам подобається? ;)

Трикотажний светр на зиму

* За матеріалами http://etkani.com/product/group/13

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus