Майстер-клас: Великодня курочка

Вівторок, 10 Квітня, 2012

Виготовлення поробки до Великодня: опис та викрійка

Великодня курочка з декоративним яйцем

Поробки своїми руками до Великодня – справа дуже творча. Для того, аби прикрасити свято власними виробами, можна зробити писанки, привітати рідних листівками ручної роботи або ж оздобити великодній стіл різними цікавинками. Сьогодні ми будемо шити курочку з тканини, яка може слугувати декоративною прикрасою або підставкою для серветок.

Матеріали та інструменти для пошиття великодньої курочки: Відріз льону, відріз білої фланелі з дрібним синім малюнком, тонка смужка білого мережива, два темні ґудзики для очей курки, ножиці, кравецькі булавки, голка, нитки білого та синього кольорів, синтепух або вата для набиття, пергамент та простий олівець.

Матеріали для пошиття пташки

1. Для початку, простим олівцем намалюємо на пергаменті обриси великодньої поробки – курки. Наш виріб буде складатися з двох частин тулуба, дзьоба, гребінця, борідки та внутрішньої кишені. Тож малюємо курочку, яка би містила усі ці компоненти. У разі чого, це зображення з викрійками пташки можна збільшити та роздрукувати на принтері ;) Після цього вирізаємо усі частини викрійки.

Викрійка курочки до Великодня

2. Тепер прикладаємо викрійку до тканини і вирізаємо усі необхідні шматочки курочки, відступаючи по півсантиметри від обрисів (такий відступ знадобиться для швів). З фланелі ми зробимо верхню частину тулубу птахи та внутрішню кишеньку (усіх деталей – по дві штуки у дзеркальному відображенні), а з льону – нижню частину тулуба, дзьоб, гребінець та борідку (також усіх цих деталей – по дві штуки). Якщо у вас немає льону потрібного кольору, то можна вдатися до фарбування тканини натуральними барвниками.

Вирізаємо деталі з тканини

3. Наступний крок – зшиваємо між собою верхню і нижню частини тулуба. Для цього складаємо фланелеву та льняну частини лицьовим боком одну до одної та прошиваємо разом. Те само робимо з другою парою частин тулуба.

Зшиваємо тулуб

4. Тепер робимо курці очі – пришиваємо ґудзики. Після цього на стик фланелевої та льняної частини ладнаємо смужку білого мережива, фіксуємо її кравецькими булавками та пришиваємо білою ниткою (звичайним швом «вперед голку»). Більш «дірява» частина мережива буде краще виглядати на тлі льону, а не фланелі, тому саме так розташовуємо мереживо. Також пришиваємо мереживо і до другого боку курочки.

Використовуємо мереживо для оздоблення

5. Складаємо обидві сторони курки лицьовими частинами разом та фіксуємо кравецькими булавками. Зараз ми будемо зшивати дві основні деталі курки – боки її тулуба. Непрошитими у нас мають залишитися весь льняний низ (крайня лінія) та відрізок від шиї курки до її хвоста – туди ми маємо пришити кишеню. Прошиваючи голову пташки, закладаємо всередину дзьоб та борідку так, щоб, вивернувши виріб, вони стирчали вперед. Між іншим, дзьоб та борідку ми попередньо прошили петельним швом, аби надати їм форми та уникнути розсипанню тканини.

Вшиваємо дзьоб та борідку

6. Вивернувши зшиту курку назовні, бачимо, що їй бракує гребінця. Обидві його деталі при зшиваємо разом петельним швом, залишаючи непрошитою нижню лінію. Через цей отвір настромлюємо гребінець на маківку курки та пришиваємо його до голови птахи.

Пришиваємо гребінець курки

7. Тепер складаємо дві деталі кишені лицьовими частинами та зшиваємо їх петельним швом. Верхню лінію не прошиваємо, бо ж це кишенька :)

Так можна зшити кишеню

8. Вивертаємо курочку на зворотній бік та приєднуємо кишеньку до проміжку між хвостом та шиєю таким чином, як вказано на зображенні (зшиваємо курку та кишеню лицьовим боком одне до одного).

Пришиваємо кишеню до вироба

9. Вивертаємо курочку назовні. Виходить ось така декоративна пташка з кишенею:

Декоративна великодня курочка

10. На цей момент незашитим у нас залишається лише нижня лінія курки. Через неї ми набиваємо пташку синтепухом: спочатку наповнюємо голову, хвіст, а потім не дуже туго набиваємо тулуб (щоб кишенька не випиналася назовні).

Синтепух для набивки

11. Після цього петельним швом зшиваємо нижню льняну лінію курочки.

Зшиваємо льон

12. Виріб майже готовий, залишилося лише поставити його на стіл! Для того, аби курку могла стояти, кутики нижньої лінії підгинаємо всередину. Завдяки цьому внизу курки утворюється площина, на якій вона може стояти. Тож ставимо курочку на стіл і прикрашаємо великоднім декором: кладемо у неї писанку або ж серветки.

Ставимо курочку

Великодня курочка готова! Для виготовлення цієї поробки до Великодня знадобилося зовсім мало часу та звичайна аматорська викрійка пташки :)

Декоративна підставка для серветок

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Хотите знать интересные факты про ткани из льна или какую-нибудь другую ткань? Почитайте про лен на специальном сайте!

Метки:

 • danirra

  Гарний детальний мк! Я в захваті. пищу від задоволення)) А ось мої курочки:
  http://danirra.livejournal.com/196726.html

 • http://made-in-ukraine.info/ Vikaho

  Класні, з такими пишними хвостами! :) А в мене геть маленька – в кишеню хіба одне маленьке яйце вміститься :) І борода стирчить, ггг :)

 • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-velykodnya-krapanka/ Майстер-клас: великодня крапанка | Made in Ukraine

  [...] разі, за виготовленням крапанок ви не знудитеся: кожна великодня поробка вийде оригінальна і [...]

 • http://made-in-ukraine.info/velykodnya-kompozytsiya-kurochka-z-pysankamy/ Великодня композиція: курочка з писанками | Made in Ukraine

  [...] Також вам може стати у нагоді ось така великодня курочка, яку ми пропонували пошити минулого [...]

blog comments powered by Disqus