Майстер-клас: як зшити рукавиці?

Вівторок, 27 Жовтня, 2015

Як зшити рукавиці? Зараз розповім :)

Рукавички на кожен палець користуються серед жінок неабияким попитом. Разом з тим, моделі, де виокремлений лише великий палець, побачити у наших краях можна нечасто: зазвичай, такі рукавиці – тепліші, тож їх бережуть на найбільші зимові морози. Зате зшити рукавиці з теплої тканини дуже просто! :) Тож раджу вам виготовити цей аксесуар власноруч, підібравши тканину під колір верхнього одягу.

Для того щоб зшити рукавиці своїми руками, треба буде взяти:

- Теплу трикотажну тканину. Чудовий сатин в Украине ви можете купити для пошиття постільної білизни просто зараз. А для рукавиць найкраще підійде або щільне плетене волокно (таке, з якого шиють шапки та теплі светри) або трикотаж з начосом – футер-тринитка. Я взяла залишки футера від пошиття теплого светра + темно-синій футер меншої щільності, але теж з начосом.

- Гумку (краще широку – шириною біля 2 см).

- Ножиці.

- Кравецькі булавки.

- Швейну машинку та нитки в тон.

Футер тринитка з начосом

Викрійка рукавиць (розміри для дітей і дорослих)

Ця викрійка складається з трьох деталей: зовнішньої частини рукавички, нижньої внутрішньої частини і верхньої внутрішньої. Шаблон розрахований на три розміри, які визначаються зростом: розмір S (зріст 128-134 см), розмір M (140-152 см) та розмір L (158-170 см). Оберіть той розмір, який вам більше підходить за зростом. Ну а далі – збільште на екрані цю викрійку так, щоб нижня лінія рукавички складала 10 см (для розміру S), 10,5 см (для розміру M) або 11 см (для розміру L). Далі обведіть викрійку потрібного розміру, притуливши до екрану папір для викрійок, і виріжте всі деталі. Викрійка взята з журналу Ottobre №6/2002.

Викрійка рукавиць

Як зшити теплі зимові рукавиці?

1. Одразу хочу сказати: не сподівайтеся пошити рукавиці з дрібних залишків тканини! Насправді, на них піде багатсько тканини. Тим більше, якщо ви візьмете трикотаж з малюнком, як я (треба буде кроїти деталі так, щоб малюнок на обох рукавицях повторювався). Отож, прикладіть до лицьової сторони футеру (щоб краще бачити канавки трикотажу і правильно викроїти) викрійку, закріпіть її булавками та викроїть, відступаючи по 7 мм з усіх боків, крім нижньої лінії (тут я відступила біля 2 см, адже доведеться ще вкладати гумку).

Зовнішня деталь рукавиці

2. Викроїть по два примірники всіх деталей рукавичок. Якщо у вас, як і у мене, не вистачить більш теплого матеріалу на всі деталі, пропоную використати тоншу тканину саме для нижньої внутрішньої деталі: від цього теплота рукавичок не постраждає.

Деталі рукавиць

3. Спочатку треба зшити верхню та нижню частини внутрішньої деталі, щоб утворити з них одне ціле. Складіть ці деталі разом (лицьовою стороною всередину) та заколіть булавками.

Формування пальця

4. Прострочіть заколену лінію трикотажним швом. Тепер можете вивернути деталь і побачити, що пальчик став об’ємний :)

Палець рукавиці

5. Тепер складіть разом обидві деталі рукавиці – зовнішню і внутрішню. Знову ж таки, лицьовими сторонами всередину. По всьому периметру виробу, крім нижньої лінії, заколіть тканину булавками.

Рукавиця з трикотажу

6. Зістрочіть рукавичку на машинці. Будьте дуже уважні у місці основи пальця: не прихопіть зайвого, бо палець тоді деформується.

Зшити рукавиці краще трикотажним швом

7. Ось так виглядатиме зшита і вивернута рукавичка.

Рукавиця з футеру

8. Виходячи з товщини приготованої гумки, загніть край рукавиці всередину та зафіксуйте його по колу булавками. Прострочіть звичайним прямим швом з інтервалом 2,5-3.

Нижній край рукавиці

9. Щоб обробити загнутий край тканини, пройдіться машинкою ще раз: відступивши від щойно зробленого прямого шва 4-5 мм вглиб рукавички, прострочіть паралельну лінію трикотажним швом.

Обробка країв тканини

10. Проріжте на стику тканин невеликий отвір для гумки, вставте її за допомогою англійської булавки, зшийте кінчики та зашийте отвір.

Гумка

11. Все те саме проробіть і з деталями другої рукавички.

Рукавички з тканини - це тепло і мило :)

Тепер вам відомо, як зшити теплі рукавиці своїми руками! Якщо ви любите коротші рукавички, укоротіть на пару сантиметрів тканину біля основи виробу (з того боку, куди слід складати гумку). Також можете змінити дизайн рукавичок, закругливши їхню верхню вершину.

Рукавиці своїми руками

Я пошила рукавиці за півтори години, а ви? ;)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus