Майстер-клас: як зшити жіночу кофту?

Вівторок, 9 Лютого, 2016

Як зшити таку кофту?

Шити одяг для дорослих дещо нудніше і довше, ніж дитячий, але й тут є свої переваги :) По-перше, ви можете обрати фасон під свою фігуру, а не обмежуватися тими моделями, які пропонують магазини. По-друге, якість тканини – також у ваших руках! Наприклад, для пошиття цієї кофти я замовила натуральний тоненький футер з м’якими петельками на вивороті з американського сайту Фабрік. Ну а по-третє, створення одягу для себе і готовий результат принесуть вам позитивні емоції від творіння!

Одразу скажу про модель цієї кофти. Вона сподобалася мені своєю «фігуристістю»: таку кофтинку можна носити з тоненьким поясом на талії або без пояса (борти кофтинки спадатипуть уздовж рук). Звісно, під пишну спідницю таку кофту не вдягнеш, але леггинсы классические issaplus або вузькі джинси – ідеальний варіант. Приблизно ось так виглядатиме довга кофта з легінсами (хоча її модель відрізняється від зображуваної):

Легінси і кофта

Викрійка жіночої кофти взята з журналу Ottobre (жіночий випуск 2-2015, модель 13). Для створення кофтинки рекомендують тонкий трикотаж – кулір або віскозу. Я ж взяла тонкий футер, щоб кофта була не лише гарна, а й тепленька. Одразу хочу застерегти тих, хто купить журнал вперше: розмірна сітка там дещо перебільшена. Найменший заявлений розмір (34) підійде для наших розмірів 42 та 44 (залежно від моделі). Власне, як раз кофту цього розміру я і шила.

Щоб зшити жіночу кофту, візьміть трикотажну тканину (1 м), нитки, які за кольором і щільністю підходять до тканини (1 котушку), стрічку для тримання вирізу горловини (кіперну або репсову), ножиці для тканини, кравецькі булавки та швейну машинку.

Петельний футер для кофти

Як зшити кофту з трикотажу?

1. Спочатку викроїть всі необхідні деталі: спинку, два передні борти і два рукави. Одного метра тканини (якщо вона не надто широка) не вистачить, щоб викроїти усі ці деталі суцільними, тож рукава можна скласти з двох частин. Якщо ж ви хочете мати кофтинку з суцільними рукавами, краще візьміть 1,5 тканини.

Викроювання деталей

2. Якщо ж ви хочете зекономити і сформувати рукава з двох частин, поєднайте обидві частини (плечову та нижню) лицьовою стороною всередину, прострочіть на машинці трикотажним швом та обробіть припуски зигзагом (тут підійде інтервал зигзагу 1,5). Пропрасуйте лінію поєднання деталей, щоб рукави виглядали охайно.

Рукав зі шматочків

3. Зміцніть виріз горловини на деталі спинки за допомогою репсової стрічки. З боку лицьової сторони спинки прикладіть стрічку так, як показано на фото, та приєднайте ручним пунктирним швом.

Зміцнення горловини стрічкою

4. По нижньому краю стрічки пройдіться машинкою – прямим швом з інтервалом 2.

Одна сторона стрічки пришита

5. Тепер заверніть стрічку на внутрішню частину тканини (на вивороті кофти буде лицьова сторона стрічки) і прострочіть другий край стрічки, остаточно зафіксувавши її на кофті.

Стрічка пришита до звороту

6. Обробіть краї бортів кофтини. Ті краї, які будуть приєднані до горловини на спинці, вічі заверніть на виворотний бік та прострочіть прямим швом на машинці.

Обробка бортів кофти

7. Складіть разом борти та спинку (лицьовими сторонами всередину) та зшийте плечові краї на машинці трикотажним швом. Потім обробіть припуски зигзагом і по лицьовій стороні відстрочіть шви (припуски загніть на бік спинки) прямим швом.

Плечовий шов на трикотажі

8. Прикладіть рукава до пройм рукавів, зафіксуйте булавками та пришийте на машинці. Традиційно: спочатку – трикотажним швом, а потім – зигзагом.

Рукав кофти

9. Виверніть майбутню кофту на виворіт, скліть рукава і боки так, щоб краї тканини співпадали. Зафіксуйте краї рукава та боків кофти булавками.

Рукава та боки кофти

10. Прострочіть на машинці обидва великі шви з обох боків виробу (від краю рукава через пахви до низу кофти). Тут також варто використовувати трикотажний шов, а потім – зигзаг.

Трикотажний шов і зигзаг

11. Краї рукавів двічі підігніть на зворотний бік та зафіксуйте ручним швом.

Край рукава

12. Прямим швом на машинці прострочіть краї рукавів.

Обробка краю рукава

13. Залишилося лише обробити низ кофти! Двічі підігніть на виворотний бік край кофти, зафіксуйте його булавками, а потім – ручним швом.

Низ кофти

14. І прострочіть на машинці прямим швом з інтервалом 3.

Оброблений низ трикотажної кофти

Жіноча кофта з трикотажу готова! Залишилося підібрати до неї пасок чи брошку :)

Готова трикотажна кофта

Жіноча кофта своїми руками

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus