Майстер-клас: ялинкова прикраса з дроту

Неділя, 6 Листопада, 2011

Робимо ялинку власноруч

Ялинкова прикраса своїми руками

Розпочинається солодка передсвяткова пора: дітлашня загадує подарунки на Новий рік, а дорослі думають, чим же таким цікавим прикрасити оселю цього разу. Пропонуємо вам разом з нами зробити цікаву ялинкову прикрасу з нитки та дроту ;)

Для виготовлення авангардної ялинкової прикраси нам знадобляться: товстий мідний дріт, тонший (гнучкіший) дріт, ножиці, тонка спиця (або ампула від ручки) та світла вовняна нитка, яка залишилася у вас після плетіння :)

Мідний дріт та вовняна нитка

Крок 1. Основу іграшкової ялинки ми зробимо з товстого дроту. Тому беремо невеликий шматочок цього дроту, відрізаємо приблизно 20 сантиметрів та формуємо дротовий обрис ялинки. У нас вийшла двоярусна ялинка з пеньочком :) Дуже важливо – дротові хвостики, які схрестилися вгорі ялинки, ми не переплітаємо, тобто не фіксуємо.

Основа для ялинки

Крок 2. Тепер беремо спицю та накручуємо на неї тоненький дріт, підтримуючи його хвостик. Дроту на цю забаву піде багатсько – щонайменше 2 метри, тож не поспішайте обрізати його.

Намотуємо мідний дріт

Крок 3. Намотавши два метри тонкого дроту на спицю, обрізаємо дріт. У нас вийшла пружина, намотана на спицю. Знімаємо її і переходимо до наступного кроку майстер-класу.

Дротова пружина

Крок 4. Тепер обережно розмикаємо фігурку ялинки з товстого дроту, намагаючись не зіпсувати основних згинів. Одним з кінчиків товстого дроту нанизуємо пружину та розтягуємо її на всю довжину ялинкової основи. Якщо деякі кільця дротової пружини зім’ялися, поправляємо їх. Кінчики пружини закручуємо навколо кінчиків товстого дроту, а після цього розгинаємо основу для ялинки трохи більше.

Вдягаємо спіраль на дріт

Крок 5. Беремо нитку та затискаємо її біля одного з кінчиків дроту. А тепер починаємо намотувати нитку за рухом пружини, пропускаючи нитку через кожну порожнину між «ребрами» спіралі.

Намотуємо нитку

Крок 6. Виходить дротова спіраль, оздоблена вовняною ниткою.

Обриси ялинки

Крок 7. Дійшовши ниткою до іншого кінця дроту, поєднуємо обидва кінчики дротів, переплітаючи їх. Після цього нитку, закріплену нагорі ялинки, ведемо вниз, до «пенька». Чіпляємо її там по центру та знову ведемо вгору ялинки.

Тягнемо нитку

Крок 8. Таким самим чином протягуємо нитку в обидва боки першого ярусу ялинки.

Нитяні гілки

Крок 9. Після цього обвиваємо ниткою центральну нитку, рухаючись вниз. Зробивши декілька обертів, протягуємо нитку у різні боки верхнього ярусу ялинки.

Робимо ще дві гілки

Крок 10. Ведемо нитку до нижнього ярусу і починаємо обплітати нею центральну нитку, чіпляючись за кожне реберце дротової пружини. Завдяки тому, що центральна нитка натягнута не надто сильно, вона відгинається від тиском обплетення. Овал, який вона формує, ми залишимо порожнім.

Обплітаємо ниткою

Крок 11. Натомість, проведемо нитку до лівого верхнього ярусу ялинки й там продовжимо обплітати центральну нитку, чіпляючи за спіраль. Після цього обплітаємо ниткою увесь простір до тої точки, з якої ми починали це робити. Порожнім залишається лише лівий нижній сектор ялинки, завдяки чому іграшка й виглядатиме нестандартно.

Залишаємо порожнє місце

Крок 12. Останній крок – закріплення нитки та перекручування верхніх дротиків так, щоб вони утворили вушко для підвішування іграшки на ялинку. Ялинкова прикраса з дроту готова!

Вушко для підвіски

Це був майстер-клас від Vikaho :)

***

Спонсор запису:

Хотите сделать особенный подарок? Подарите белые декоративные свечи, сделанные руками – они подойдут к любому празднику!

Метки:

 • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-valyani-chobitky-dlya-yalynky/ Майстер-клас: валяні чобітки для ялинки | Made in Ukraine

  [...] який ми сьогодні зробимо, – це ялинкова прикраса, що не б’ється. Ще б пак, адже робитимемо ми його з [...]

 • http://made-in-ukraine.info/yalynkova-prykrasa-dekupazh-merezhyvo/ Ялинкова прикраса: декупаж + мереживо | Made in Ukraine

  [...] зі створення ялинкової іграшки з підручних матеріалів Ялинкова прикраса [...]

 • vv

  Так можете повторити, але перед камерою??? Готую сюжет про прикраси. http://vkontakte.ru/id6939335 пишіть.

 • http://made-in-ukraine.info/svyato-novorichnoyi-igrashky/ Свято новорічної іграшки | Made in Ukraine

  [...] побачити виставку антикварних, народних та сучасних новорічних іграшок з різних куточків України, взяти участь у [...]

 • http://made-in-ukraine.info/yalynkovi-prykrasy-z-vidkhodiv/ Ялинкові прикраси з відходів | Made in Ukraine

  [...] номінаціях «найкращий новорічний малюнок», «найкраща новорічна іграшка», «найкращий різдвяний сувенір» та «найкраща [...]

 • http://made-in-ukraine.info/scho-vdyagnuty-na-novyy-rik/ Що вдягнути на Новий рік? | Made in Ukraine

  [...] Анна Бублик. «Чим ви будете прикрашати ялинку – рукодільними прикрасами чи магазинними іграшками – неважливо, головне – [...]

 • http://made-in-ukraine.info/lektsiya-pro-ukrayinskyy-kostyum/ Лекція про український костюм | Made in Ukraine

  [...] Зробити своїми руками екологічну ялинку та ялинкові прикраси. Для того, аби взяти участь у майстер-класі, бажано [...]

blog comments powered by Disqus