Мереживо з металу

Вівторок, 31 Березня, 2015

Мереживні лопати

Кел Лейн – так звати нью-йоркську художницю та мисткиню, яка перетворює різноманітні металеві предмети на ніжні елементи декору. Мереживні орнаменти на металі вона створює за допомогою… паяльної лампи! Найулюбленіші предмети для творчості Кел – такі «основні» речі, як лопати, кришки від люків, сміттєві контейнери, балки та тачки. Давайте подивимося, як усі ці «чоловічі» предмети та інструменти мисткиня перетворює на витвори мистецтва!

«Кел Лейн тисне на дихотомію жіночих та чоловічих образів шляхом об’єднання домашніх та суворих моделей», – кажуть критики. І це справді так! Після магічного перетворення звичайна лопата вже перестає бути знаряддям праці: мереживна пластина виглядає, наче гарненька прикраса інтер’єру!

Мистецтво з паяльною лампою

Мисткиня вчилася образотворчому мистецтву, а потім і зварюванню на острові Ванкувер. Але замість того, щоб традиційно використовуючи метод для з’єднання двох шматків металу разом, вона вирішила використати своє мистецьке навчання в інший спосіб. Паяльна лампа стала для Кел творчим інструментом, що повільно плавить шматки металу.

Контейнер, як арт-об'єкт

Творчість Лейн має ще й екологічний підтекст. Так, одного разу майстриня нанесла мереживну мапу світу на металевий резервуар для нафти, чим привернула увагу критиків та поціновувачів свого мистецтва до проблем природніх ресурсів нашої планети.
Не так давно майстриня завершила амбітний проект, який значно перевищує її попередні роботи за масштабами. Вона взяла старезний радянський підводний човен, залишений гнити у Чорногорії, і перетворила його на мереживний арт-об’єкт. Цим Кел Лейн підкреслила важливість переробки сміття та знову наголосила на екологічних проблемах, які торкаються усіх країн без виключення.

Мереживні каналізаційні люки

Напрямок мистецтва, у якому працює Кел Лейн, називається Inhabitat. Він робить наголос на сталому розвитку, інноваційному дизайні, екологічній архітектурі та зеленому будівництві.

Фото – зі сторінки Кел Лейн у мережі Фейсбук.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Навіть якщо ви не займаєтеся такою творчістю, паяльник може вам знадобитися! Найкраще паяльник купить в украине у магазині Мастер: тут для вас – великий вибір моделей і фірм паяльників!

  • wertyuiqw

    super
    OK

blog comments powered by Disqus