Плед для новонародженого гачком

Неділя, 16 Вересня, 2012

Майстер-клас: клаптикова ковдра

Бавовняний плед для новонародженого

Плед для новонародженого – дуже корисна у господарстві річ: спочатку з нього можна зробити конверт для виписки з пологового будинку, потім – вкривати малюка у дитячому візочку, а коли дитя виросте – стелити його на лавку під час прогулянки. Сьогодні пропонуємо вам зробити плед для новонародженого гачком, зшивши разом бабусині квадрати. Це під силу навіть новачку у в’язанні!

Для того щоб зробити в’язаний гачком плед, нам знадобляться гачок №2,5 і бавовняні нитки Анна: 200 г бежевих ниток та 100 г світло-зелених. Наша клаптикова ковдра розрахована на теплу погоду, але так само можна зв’язати плед на зиму – із товстіших ниток.

Нитки Анна, бавовна

1. Використовуючи майстер-клас Бабусин квадрат гачком, в’яжемо потрібну для пледа кількість квадратів. У нашому випадку це 54 бежевих і 23 світло-зелених квадратів. Розкладаємо готові квадрати перед собою так, як має виглядати майбутня клаптикова ковдра.

Бабусині квадрати

2. Дитячий плед матиме шаховий малюнок, проте борти виробу зробимо без світло-зеленого кольору – лише з бежевих квадратів.

Кут пледу

3. Кожен в’язаний гачком квадрат має два боки: одна сторона більш опукла (лицьова), а інша – із трохи завернутими досередини краями (зворот). Починаємо робити плед з правого нижнього кута: там у нас бежевий квадрат, а над ним – ще один. Саме їх ми й поєднаємо першими. Для цього кладемо перед собою ці два квадрати зворотами догори.

Два квадрати

4. Складаємо квадрати разом так, щоб їхні лицьові сторони опинилися всередині. Гачок проводимо через кутовий отвір обох клаптиків.

Пропускаємо гачок

5. Шви між квадратами мають бути під колір пледу, тож для них беремо бежеві нитки. Проводимо гачком нитку та в’яжемо звичайний стовпчик без накиду. Нитка закріплена!

Ведемо нитку

6. Тепер плетемо ще один стовпчик без накиду, але цього разу ведемо гачок через наступну петлю ліворуч. Пропускаємо нитку через дві петлі обох квадратів разом.

Плетемо через петлі

7. Таким чином, поєднуємо й наступні петлі квадратів. Дійшовши до декоративного отвору, пропускаємо гачок через нього і знов плетемо стовпчик без накиду.

Ведемо нитку через отвір

8. За такою самою схемою в’яжемо до кінця однієї сторони квадратів.

Завершили ряд

9. Ось так виглядатимуть два квадрати разом, якщо їх вивернути на лицьовий бік:

Лицьовий бік плетива

10. А так вони поєднані на звороті. Тут утворюється певний рубець.

Зворот квадратів

11. Ми маємо поєднувати між собою квадрати з двох горизонтальних рядів, тож наступними беремо пару бежевий-світло-зелений. Так само складаємо їх лицьовою стороною до середини та приєднуємо до першої пари квадратів. Для цього нитку, якою ми завершили сплітати першу пару, ведемо через перший правий отвір другої пари квадратиків.

Приєднуємо наступну пару

12. Далі так само плетемо стовпчики без накиду в кожній петлі.

Робимо стовпчики гачком

13. Приєднуємо наступні квадрати так само, поки не поєднаємо усі квадрати двох нижніх рядів пледу. Ці два ряди поки що поєднані лише по горизонталі.

Два ряди поєднані

15. Далі приєднуємо до нижніх рядів і верхні, в’яжучи стовпчики без накиду по горизонтальних лініях клаптикової ковдри. Вертикальні лінії ще не поєднані, тому лицьовий бік пледу поки що виглядає ось так:

Поєднання по горизонталі

16. Подібно до горизонтальних ліній, таким самим чином поєднуємо квадрати й за вертикальними лініями. В’яжемо звичайні стовпчики без накиду по краях квадратів.

Плетемо вертикалі

17. Усі квадрати поєднані у плед для новонародженого, проте робота ще не завершена: треба сховати та обрізати усі зайві хвостики ниток, а також обв’язати увесь плед по периметру, щоб зробити виріб більш охайним.

Квадрати разом

18. Кромку клаптикової ковдри будемо також плести гачком, але вже світло-зеленими нитками. Починаємо з будь-якого з чотирьох кутів пледу. Через кутовий отвір пропускаємо гачок та ведемо нитку. В’яжемо нею стовпчик без накиду і закріплюємо.

Робимо кромку

19. Далі плетемо по одному стовпчику без накиду в кожній петлі периметру пледа.

В'яжемо стовпчики без накиду

20. Дійшовши до кута, у кутовому отворі проплітаємо три стовпчики без накиду. Це потрібно зробити, щоб краї виробу не стягувалися. Наступну сторону пледа обв’язуємо стовпчиками без накиду, а кутовий отвір оздоблюємо трьома стовпчиками. Так плетемо, доки світло-зелене обрамлення не замкнеться. У тому кутовому отворі, з якого ми починали, так само має бути три стовпчики без накиду.

Оздоблюємо кут клаптикової ковдри

21. Для більшої міцності обв’язуємо клаптикову ковдру ще двома рядами світло-зелених стовпчиків.

В'яжемо три ряди стовпчиків

22. На кутах не забуваємо плести по три стовпчики без накиду. Наприкінці роботи закріплюємо нитку та відрізаємо зайвий хвостик.

Оздоблений кутик пледу

Плед для новонародженого готовий!

Клаптикова ковдра гачком

Така клаптикова ковдра, плетена гачком, стане доброю помічницею на прогулянках з дитиною. Кладучи плед у дитячий візочок, ви будете впевнені, що малюку добре під ковдрою, яку мама зробила власноруч!

Плед у дитячий візочок

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Попробуйте решиться на походы по Крыму, Карпатам, Кавказу, Турции и Непал в этом году, если хотите пойти в поход и активно провести отпуск!

Метки:

 • http://made-in-ukraine.info/formula-rukodillya-u-zhovtni/ Формула рукоділля у жовтні | Made in Ukraine

  [...] Тканини, нитки, вовна: валяння, в’язання, печворк, [...]

 • http://made-in-ukraine.info/programa-zhinochogo-medvina/ Програма жіночого Медвіна | Made in Ukraine

  [...] Майстер-клас з гачкування. Плетена іграшка. Проводить Юлія [...]

 • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-vesilna-servetka/ Майстер-клас: весільна серветка | Made in Ukraine

  [...] ручкою ). До речі, з такої самої пряжі сплетено плед для новонародженого – цей майстер-клас ми публікували рік тому. Пряжа для [...]

 • http://made-in-ukraine.info/mayster-klas-shnurok-zmiyka/ Майстер-клас: шнурок Змійка | Made in Ukraine

  [...] кольору (так, це ті самі нитки, що були використані для в’язання дитячого пледа), ножиці та гачок №1. Бавовна для в'язання [...]

 • http://made-in-ukraine.info/odyag-dlya-chashok-mayster-klas/ Одяг для чашок: майстер-клас | Made in Ukraine

  [...] ані форми. Приклад цьому – в’язаний коник або дитячий плед. Не виняток і посуд – все більшої популярності [...]

 • http://made-in-ukraine.info/vystavka-zatyshnyy-budynok/ Виставка Затишний будинок | Made in Ukraine

  [...] скатертини та серветки, банні рушники та халати, покривала, гардини та фіранки, постільна білизна, подушки і [...]

 • http://made-in-ukraine.info/blagodiynyy-proekt-vid-rukodilnyts/ Благодійний проект від рукодільниць | Made in Ukraine

  [...] Ви можете долучитися до доброї справи, сплівши пледи з [...]

 • http://made-in-ukraine.info/gvozdyka-gachkom-mayster-klas/ Гвоздика гачком, майстер-клас | Made in Ukraine

  [...] тож Ви можете взяти й нитки, що залишилися від пледа чи великої [...]

 • http://made-in-ukraine.info/rukodillya-v-dekreti-mif-chy-realnist/ Рукоділля в декреті: міф чи реальність? | Made in Ukraine

  [...] – поєднати хобі та майбутнє материнство. Сплетіть плед для новонародженого, зробіть для малятка пінетки або подібні речі, і ви [...]

 • http://made-in-ukraine.info/bila-snizhynka-gachkom-mayster-klas/ Біла сніжинка гачком. Майстер-клас | Made in Ukraine

  [...] – тонка нитка для плетіння гачком (ми з такої робили плед для новонародженого). Звісно, ваша сніжинка може бути будь-якого кольору, [...]

blog comments powered by Disqus