Плетемо соняшник гачком

Субота, 20 Серпня, 2016

Соняшник гачком

Ви любите квіти, плетені гачком? Як на мене, це завжди свято і гарний настрій. Їх можна застосувати по-різному: хтось використовує їх, як серветки, хтось декорує такими трояндами оселю чи прикрашає гвоздиками коробки з подарунками. Соняшник гачком виходить величенький, тому він ідеально вписується у роль серветки або підставки під гаряче. Серединка у нього пласка (що дозволяє ставити на неї горнятко або заварний чайник), а от пелюстки виходять об’ємні та дуже милі. Давайте подивимося, як плести сонях гачком!

Пелюстки соняшника

Для того щоб сплести соняшник гачком, вам знадобляться:

- Гачок №3

- Нитки різних кольорів потрібної гами (чорні нитки для серединки соняха, трохи коричневих, каштанових, бежевих, оранжевих, жовтих, лимонних і кремових). До слова, по-англійськи відтінки різних кольорів називаються дуже цікаво і романтично, але напевно треба пройти курс английского языка у Лінгвоманії, щоб розуміти ці терміни.

Як в’язати об’ємний соняшник гачком?

1. Спочатку з чорних ниток сплетіть 5 повітряних петель і об’єднайте їх у коло.

2. Сплетіть серединку соняха стовпчиками з накидами, поступово збільшуючи кількість петель у кожному ряду плетива. В’яжіть по колу, поки серединка не досягне 7-8 у діаметрі.

Серединка соняшника

3. Завершивши плести чорне коло, затягніть нитку (щоб закріпити її) та відріжте, залишивши невеликий хвостик довжиною у кілька сантиметрів. Коричневу нитку прив’яжіть до краю плетива у тому місці, де ви залишили хвостик чорної нитки.

4. Зробіть коричневими нитками дві повітряні петлі підйому. Потім проплетіть ланцюжок із семи повітряних петель. Протягніть стовпчик без накиду, зануривши гачок через одну петельку чорного краю кола. Знову наберіть 7 повітряних петель і знову занурте гачок через одну петлю чорного краю серединки соняха. Таким чином проплетіть перший коричневий ряд до кінця. Останні 7 повітряних петель поєднайте петлею із першими петлями підйому, які робили на самому початку коричневого ряду.

5. Для другого ряду зробіть 2 повітряні петлі підйому. Їх треба буде робити на початку кожного наступного ряду. Через першу повітряну петлі (з тих 7, що ви робили у першому коричневому ряду) протягніть гачок та сплетіть стовпчик без накиду. Таким самий стовпчик без накиду зробіть через 2 та 3 повітряні петлі. А у 4 повітряну петлю, яка буде центром пелюстки, занурте гачок і сплетіть 3 стовпчики без накиду. Решту 3 петлі пелюстки проплетіть стовпчиками без накидів (як і починали пелюстку). Через петлю, яка розташована на стику пелюсток, також проведіть стовпчик без накиду. Так зробіть цілий ряд: кожна пелюстка має складатися з 3 стовпчиків без накиду в кожну петлю, 3 стовпчиків без накиду через 4-ту петлю, 3 стовпчиків без накидів в кожну петлю.

Зворот соняшника

6. Для наступного ряду можете замінити нитку на більш світлу – наприклад, на каштанову. Зробіть 2 повітряні петлі підйому на наступний ряд. Перший стовпчик попереднього ряду пропустіть, а через наступні 3 петлі проведіть по 1 стовпчику без накиду. У наступну петлю (п’яту за рахунком) сплетіть 3 стовпчики без накиду. У цій пелюстці залишилося 4 петлі: шоста, сьома, восьма та дев’ята. Через кожну з них проведіть по 1 стовпчику без накиду. Щоб перейти на наступну пелюстку, пропустіть один стовпчик на стику пелюсток. Далі через 4 наступні петлі проведіть по 1 стовпчику без накида, через п’яту петлю – 3 стовпчики без накиду, через наступні 4 петлі пелюстки – по 1 стовпчику без накиду. За цим принципом проплетіть до кінця ряду.

7. Мабуть, ви вже зрозуміли принцип плетіння пелюсток соняшник гачком: у петлі з двох сторін кожної пелюстки треба плести по 1 стовпчику без накиду, а через ту петлю, яка формує вершину пелюстки, треба плести 3 стовпчики без накиду. Таким чином, змінюючи нитки на все світліші і світліші, сплетіть соняшник до тих пір, поки довжина його пелюсток вас стане влаштовувати. Завдяки тому, що з кожним рядом кількість петель суттєво збільшується (вершина кожної пелюстки «породжує» аж 3 стовпчики), пелюстки вийдуть об’ємні, їх можна буде завернути на один бік.

8. Останній ряд, до якого ви вже підключили найсвітлішу нитку (кремову), треба плести так. Зробіть 2 петлі підйому. Якщо ви хочете отримати заокруглі кінчики пелюсток, то у кожну петлю ряду, не пропускаючи жодної, проведіть гачок та сплетіть по 1 стовпчику без накиду. Якщо ж вам більш до вподоби такі гоструваті пелюстки, як у нашої серветки, то через петлю вершини кожної пелюстки пров’яжіть по 3 стовпчики без накиду. Завершити останній ряд слід поєднувальною петлею, а потім – затягнути нитку й зрізати її кінчик.

Об'ємні пелюстки соняшника

Ось так просто плести соняшник гачком! Додам, що у цій роботі багато залежить від підбору ниток: слід гармонійно «вписати» у пелюстки нитки різних відтінків та правильно підібрати товщину ниток. Краще для такої роботи застосовувати тонші нитки, щоб пелюстки не стирчали, а гарненько лягали. А вам подобається така серветка у вигляді соняшника? ;)

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus