Повзунки для новонародженого

Неділя, 17 Вересня, 2017

Повзунки для новонародженого

Мода модою, а навіть у немовлячому гардеробі деякі речі залишаються стабільними. І це – повзунки! :) Зараз мамусі і татусі все частіше віддають перевагу суцільним дитячим одежинкам – бодікам і чоловічкам. Проте і без повзунків зараз – нікуди! Ці штанці із закритими ніжками для новонароджених варто мати з собою в пологовому будинку (саме їх радять робити першим одягом дитини), їх же добре вдягати на малюка, поки не загоїться ранка від пуповини. Отож, сьогодні поговоримо, як зшити повзунки для новонародженого!

Для того щоб зшити повзунки з трикотажу, візьміть:

- петельний футер з принтом – 0,3 м

- петельний футер однотонний – 0,3 м

- стрейч-рібану під тон основній тканині – 0,1 м

- кравецькі булавки

- папір для викрійки

- ножиці для тканини

- непотрібні нитки для наметування

- ручну голку

- швейну машинку з можливістю обрати трикотажний шов.

Тканини для повзунків

Як же зшити повзунки для новонароджених?

1. Для початку, вам знадобиться викрійка повзунків. Я взяла оригінальну – з журналу Оттобре (№, модель). Ця модель повзунків розрахована на розміри, починаючи з 56. Мені потрібен був менший розмір, адже на момент пошиття я чекала на невеличкого малюка (та й старший син народився дрібненький – в одязі 56 розміру він буквально «тонув»). Отож, я викроїла всі деталі прямо по лініях викрійки 56 розміру, без припусків. З деталей були такі: одна передня суцільна деталь штанців з принтом, дві задні половинки без принта, які я планувала зшити по центральній лінії, два «сліди» ніжок з принтом, два миска з принтом, одна ластовиця з принтом. З рубани я викроїла прямокутник висотою 10 см і шириною, як ¾ довжини верху майбутніх повзунків (спершу склала всі деталі штанців та поміряла, скільки ж вийде ця довжина).

Деталі повзунків

2. Позаяк у викрійці з журналу обидві основні частини повзунків (і передня, і задня) зроблені суцільними, цей крок ви можете пропустити. Але у мене сірого однотонного футеру було рівно стільки, щоб викроїти саме дві задні половинки, тому довелося зшивати їх по центральній лінії. Для цього я склала обидві половинки виворотом назовні та скріпила булавками центральну лінію.

Центральний шов повзунків

3. Далі цю лінію прострочила на машинці трикотажним, а потім і оверлочним швом для оброблення країв.

Обробка центрального шву

4. Щоб припуск, утворений щойно проробленим швом, не тиснув дитині на ніжну шкіру, його було вирішено пригнути до вивороту. Для цього я по лицьовій стороні виробу відстрочила лінію, паралельну центральному шву, прямою строчкою.

Відстрочений шов

5. Далі треба було зайнятися оформленням передньої частини повзунків. Булавками я приєднала до нижніх вирізів на штанинах заокруглені миски (лицем до лиця).

Деталі ніжок повзунків

6. Потім пристрочила миски по звороту трикотажним швом і обробила краї оверлочним.

Миски повзунків

7. Ну і відстрочила прямим швом на лицьовій стороні, щоб було охайніше і комфортніше.

Відстрочені деталі

8. Після цього можна було вже поєднувати передню і задню частини повзунків. Я склала їх разом лицьовими сторонами всередину та скріпила булавками бокові лінії.

Поєднання частин повзунків

9. Бокові лінії я зшила на машинці трикотажним швом, закріпила оверлочним, а по лицьовій стороні відстрочила прямим швом на сторону переда.

Основа повзунків

10. Після цього всього можна було вшивати ластовицю. По центру я приєднала її до переду штанців булавкою, а потім наметувальним швом прикріпила до цієї ж передньої частини повзунків.

Вшиття ластовиці

11. Ось так це стало виглядати:

Ластовиця повзунків

12. По цій наметаній лінії я пришила ластовицю на машинці: трикотажний шов, оверлочний, відстрочування прямим швом.

Повзунки з ластовицею

13. Другу половинку ластовиці я булавками приєднала до задньої частини повзунків, а також булавками скріпила кроковий шов – від однієї ступні через верх до іншої.

Кроковий шов повзунків

14. Потім зістрочила кроковий шов разом з ластовицею на звороті: трикотажна строчка + оверлочна.

Ластовиця пришита до обох частин повзунків

15. На вивороті ж приєднала булавками слід ніжки до низу штанин та пришила на машинці.

Повзунки з ніжками

16. Деталь пояса з рібани я зігнула вдвічі (лицем назовні), запрасувала. Потім розправила, склала вдвічі уздовж канавок трикотажу (лицем всередину), зістрочила краї на машинці та склала цю деталь за запрасованим згином.

Пояс для повзунків

16. Далі деталь пояса я наклала на верхній край повзунків згином вниз та скріпила булавками, потроху розтягуючи пояс.

Приєднання пояса до повзунків

17. Ну а далі просто пристрочила трикотажним швом, обробила краї оверлочним, відстрочила по лицьовій прямим швом. Повзунки з трикотажу виявилися готові! :)

Саморобні повзунки для новонароджених

Як зшити повзунки для новонародженого? Гадаю, для вас ця ситуація вже прояснилася завдяки цьому майстер-класу. Вам вдалося зробити одяг для немовлят за цим зразком?

Повзунки своїми руками

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Потурбуйтеся не лише про гардероб малюка, а й про його безпеку: на сайті https://avtopapa.ua/child-car-seats/ замовте комфортне автокрісло та впевнено подорожуйте з дитиною в автівці!

Метки:

blog comments powered by Disqus