Простий фартух своїми руками

Неділя, 1 Лютого, 2015

Фартух своїми руками

Фартух – це незамінна річ на кухні: він допомагає господиням не забруднювати речі під час приготування їжі. А ще, у фартушку можна носити невеличкі предмети, потрібні у господарстві – якщо фартух «обладнаний» кишенями. Можна зробити фартух своїми руками, тож купувати його не обов’язково!

З якої тканини шити фартух?

Однозначно, тканина для фартушка має бути щільною – по-перше, цупка тканина не пропустить плями на ваш одяг, а по-друге, виріб з такої тканини краще триматиме форму.

Тож ми беремо для пошиття фартуху: відріз сатину 100 на 150 см, готову плетену гачком квітку, тасьму для оздоблення, тасьму для зав’язок, ножиці, кравецькі булавки, голку та червону нитку (адже фартушок у нас – червоний у крапочку).

Матеріали для фартуху

Покрій фартуха

Ви будете здивовані, та викрійка фартуха нам не знадобиться. Звісно, існує безліч викрійок фартушків, але ми обійдемося без них. Тканина в дрібну крапочку допоможе нам розкроїти тканину рівно.

1. Кроїмо з тканини прямокутник шириною 100 см і висотою 80 см. У нашому випадку, низом фартуха буде край тканини з квітковим принтом.

Кроїмо фартух

2. Також тішить, що цей бік відрізу можна не обшивати – там виробники зробили кромку, тож нитки сипатися не будуть.

Заготовка для фартуха

3. Далі складаємо тканину вдвічі (у висоту) лицьовою стороною назовні. Скріплюємо полотно кравецькими булавками та кроїмо вирізи, які будуть переходом від грудей до стегон.

Бокові вирізи

4. Тепер викроїмо з залишків тканини великі кишені для фартушка. Тут нам так само допоможуть крапочки: ріжемо по них прямокутник 15 на 35 см.

Прямокутник для кишень

5. Тепер подивимося, як виглядатиме наш майбутній кухонній фартух: розкладаємо перед собою всі деталі виробу. До нижньої частини фартуху прикладаємо кишені, над ними в нас буде декоративна тасьма, а по центру верхньої частини – плетена квітка.

Майбутній фартух

Велика кишеня = дві маленькі

6. З усіх боків завертаємо навиворіт краї прямокутника для кишень. Фіксуємо загини кравецькими булавками.

Заготовка для кишень

7. Верхній край кишень обшиваємо нитками, а три іншій краї прошиваємо, приклавши до фартуха. Виходить, що до фартушку вже пришитий низ і кишені з двох боків. Прямокутник у нас великий: якщо залишити його однією суцільною кишенею, вона відгинатиметься й не триматиме форму. Тож посередині кишені робимо ще один вертикальний шов, прошиваючи полотно разом з фартухом. В нас вийшли дві менші кишеньки замість однієї великої кишені.

Фартух з кишенями

8. Тепер треба обробити краї великого полотна фартуху. Загинаємо їх на виворотній бік та прошиваємо червоними нитками. Нижній край прошивати не треба, адже він – кромковий.

Оброблені краї

Оздоблення фартушка

9. По центру верхньої частини фартуха пришиваємо плетену квітку, яка вдало перегукується з квітковим принтом внизу нашого виробу.

Плетена гачком квітка

10. Тепер пришиваємо над кишенями декоративну тасьму (вона в нас також з квітами).

11. Зав’язки за шию і за спину ми також зробимо з тасьми. Тож спершу робимо верхні зав’язки: відрізаємо дві частини тасьми довжиною 30 см і пришиваємо їх з боків верхньої частини фартуха.

12. З тієї самої тасьми робимо ще два відрізи по 50 см і пришиваємо приблизно на тому рівні, що й декоративна тасьма над кишенями.

13. Прасуємо виріб і вдягаємо за призначенням!

Кухонний фартух своїми руками

Простий фартух для кухні готовий! Ми зробили його без викрійки та довгих замірювань, тож за роботою час минув швидко!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Если вы хотите узнать о пользе шины валюфикс, вам обязательно нужно почитать шина валюфикс отзывы от людей, которые пользовались этим товаром!

Метки:

  • http://made-in-ukraine.info/odyag-z-serdechkamy-made-in-ukraine/ Одяг з сердечками Made in Ukraine | Made in Ukraine

    [...] через шлунок, то цей витвір просто зроблений для вас! Фартушок пошитий з бавовняної тканини двох розцвіток і коштує [...]

blog comments powered by Disqus