Принцеса Тільда: лялька своїми руками

Середа, 23 Жовтня, 2013

Майстер-клас із пошиття Тільди

Тільда принцеса

Для того щоб зшити одну з класичних ляльок Тільд – задумливо-романтичну принцесу – потрібно завантажити викрійку тільди з Інтернету. Не варто переживати з приводу того, що пошиття цієї легендарної ляльки вам не під силу – насправді Тільди шиються досить легко! Хоча майстрині стверджують, що у кожної ляльки вже на перших етапах з’являється свій характер, і вона може змусити переробляти якусь деталь багато разів! Не радимо шити кілька Тільдочок одночасно – так ви швидко витратите творчий запал , і ляльки надовго залишаться безликими і незакінченими.

Матеріали для Тільди

Нам знадобляться два види тканини – білий ситець (бязь ) і ніжна тканина пастельного відтінку – зшийте їх разом так , щоб увійшла вся форма (тулуб з головою, дві ноги, дві руки). Все прикладається на тканину, складену вдвічі, щоб при зшивці вийшла готова для набивання деталь. Окрім тканини, візьмемо: голку, нитки в тон тканині, ножиці, декоративні стрічки, мереживо, бісеринки для очей, косметичний олівець для фарбування щічок, матеріал для набивання ляльки (синтепух тощо), штучне волосся для зачіски.

Тканина для Тільди

Як пошити ляльку тільду?

1. Тулуб відразу виходить одягненим, адже біла тканина припадає на голову, шию і плечі, а кольорова – на тулуб. Це потрібно врахувати при розкладці викрійки, те ж саме і з ногами – руками: на ногах відразу з’являються штанці , а на руках – рукавчики.

Викрійки Тільди

Частини тіла ляльки

2. Прошиваємо всі деталі на цілому полотні, вирізаємо після прошивки, залишаючи припуски на шви (близько 0,5 см), прострочуємо по краю кожної викрійки зигзагом – при прошивці не забуваємо залишати незастроченою основу для набивання.

3. Набиваємо кожну деталь синтепоном (синтепухом або іншим матеріалом, який, до слова, можна купити на складах Текстиль-Контакту), прошиваємо по краю потайним швом ноги і руки. Ноги вгорі сильно не набиваємо, бо вони повинні м’яко входити в тулуб.

Прошиваємо деталі

4. Тулуб тільди зашиваємо швом «вперед голка» або будь-яким відомим вам швом вручну. Пришиваємо ручки. Лялька Тільда-принцеса практично готова.

Тулуб Тільди

5. З того ж матеріалу , що пішов на тулуб, шиємо спідничку. Беремо два-три об’єми стегон нашої дами, а ширина повинна бути близько шістнадцяти – вісімнадцяти сантиметрів. За довжиною тканину прошиваємо, перегинаємо і збираємо так, щоб вона стала відповідати об’єму стегон. Виходить подвійна спідничка, яка чудово тримає форму. Пришиваємо її до тіла Тільди в тому місці, де ноги з’єднані з тулубом.

Спідниця для ляльки

6. Для того щоб порадіти і отримати новий імпульс до творчості , прикріпіть до Тільди волосся – ви відразу відчуєте, який характер має лялька і хто вона – скромниця або бунтарка, тихоня або сміхотунка! У нас волосся зроблене з готових штучних пасм. Просто пришиваємо його за сіточку-кріплення до голови, накручуємо пасма біля обличчя, пришиваємо їх охайно.

Волосся Тільди

7. Закамуфлювати місця пришивання можна за допомогою тасьми.

Стрічка у місці шву

8. Шов вгорі плечей ховаємо під кремове мереживо. Не забувайте , що все має поєднуватися за кольором, тому на волосся кріпимо троянду з такої самої коричневою тасьми, на ноги чіпляємо підв’язки з коричневої тасьми, а на ногах зав’язуємо кремову стрічку – ніби пуанти. На носочках зав’язуємо вузол, перекидаємо його на щиколотки і там в’яжемо бант: наша принцеса – в бальних туфельках!

Лялькові пуанти

9. Обов’язковий атрибут всіх Тільд – маленькі оченята-намистинки, тож пришиваємо їх і малюємо щічки м’яким рожевим олівцем. Лялька Тільда-принцеса готова!

Мереживо на плечах

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

  • http://made-in-ukraine.info/vystavka-lyalok-u-chernigovi/ Виставка ляльок у Чернігові | Made in Ukraine

    [...] Сучасні ляльки майстрині виконані у стилі тільди та вальдорфської іграшки. «Вони абсолютно натуральні, [...]

  • http://made-in-ukraine.info/magazyny-tkanyn-kyyiv/ Магазини тканин: Київ | Made in Ukraine

    [...] шиєте іграшки чи ляльки своїми руками? Хочете пошити постільну білизну або рушники? Вам [...]

blog comments powered by Disqus