Пташка Декор: краса з дерева і паперу

Пятниця, 27 Березня, 2015

Великодні листівки

Святкові листівки, дерев’яні підвіски і магніти у вигляді великодніх яєць, підставки для писанок, дитячі вішалки для одягу з обличчями дівчаток та хлопчиків – такі гарненькі витвори робить майстерня «Пташка Декор» зі Львова. Про те, як народжуються на світ ці цікавинки, ми поговорили з Яриною – арт-директором майстерні «Пташка Декор».

- Ярино, розкажіть, будь ласка, з чого почалася робота майстерні «Пташка декор»? Скільки людей зараз працюють над створенням усієї цієї краси?

- Починалось все з невеличкої колекції листівок ручної роботи. Задумка їх полягала в тому, щоб використати таке українське ремесло, як витинанка. В листівках не було нічого, крім кольорового паперу і вирізаних форм, які і складали сюжет чи візерунок. З часом почали працювати над іншими ідеями: текстильної біжутерії, декорів для дому, новорічних прикрас. У нас, так би мовити, сімейна справа. Я працюю над ідеями, мій чоловік – над їх втіленням. Ще у нас є майстри, які вже безпосередньо працюють з матеріалом, до прикладу, з деревом.

Листівка від майстерні Пташка Декор

- Ви виготовляєте паперові та дерев’яні вироби. Які ще матеріали хочете спробувати? Загалом, у якому напрямку хочете розвиватися?

- У папері всього не виразити, він не надто довговічний і не міцний, тому ми почали працювати з деревом. Для мене це матеріал новий, і я ще не розкрила весь його потенціал, тому з деревом мені дуже цікаво. Але на цьому зупинятись не хочемо. В планах дуже багато різного, навіть ціла черга ідей, котрі чекають свого часу. Хочеться спробувати себе в різних напрямках, щоб зрозуміти, що саме є нашим. Плануємо товари для дітей та творчості, домашні декори, серію іграшок-подушок з унікальними принтами та малюнками, також сподіваємось втілити найамбітніший наш напрямок – міні-колекцію сумок то аксесуарів. В ній ми хочемо поєднати все, що вміємо і любимо – льон, вишивку, шкіру, дерево, візерунки витинанок та етно-мотиви.

- Яке дерево ви використовуєте для своїх виробів?

- Ми вирізаємо свої вироби з фанери різних сортів дерева, підбираємо якісну та екологічну фанеру.

Великодній декор

- Особлива частина ваших виробів – великодній декор. Дерев’яні писанки, паски, кролики, курочки з курчатами – цю красу можна ще й розмальовувати, залучаючи до творчості малят. Які фарби цього підходять?

- Загалом, для декорування і розмальовування можна використовувати будь-які фарби, олівці, навіть маркери. Рекомендуємо ми акрилові фарби, вони швидко висихають і не розмазуються при потраплянні на них води. Такі фарби доступні і для дітей: вони легкі у використанні.

- Як виглядає процес виготовлення цих сувенірів?

- Процес складається з декількох етапів: початкова ідея і робота над вдосконаленням, потім в графічному редакторі готується макет для порізки, наступне – це саме вирізання на лазерному фрезері, ну і кінцеве шліфування та чистка.

Підставки під писанки

- До Великодня у вас можна купити не лише декор, а й підставки під писанки. Чим унікальні ці вироби?

- До кожних свят ми намагаємось зробити щось справді святкове і водночас корисне. Так, вирішили робити підставки під писанки, які дуже компактно складаються, їх також можна розмалювати та декорувати за своїм бажанням, ну і звичайно, прикрасити своїми оригінальними писанками.

Вішалки для одягу

- Ще одна унікальна категорія витворів майстерні «Пташка декор» – це дитячі вішаки для одягу у вигляді хлопців та дівчаток. Тут ви теж даруєте малечі свободу творчості, адже вішачки можна розписувати фарбами! Такі речі, певно, користуються попитом серед батьків, які хочуть привчити своє чадо до порядку?

- Так, вішаки справді заворожують дітлахів, реакція дуже різна. Хтось хоче одразу розмальовувати, хтось починає з ними бавитись, як з лялькою, дехто починає одягати їх у свій одяг, приміряти різні стилі, навіть імена дають. Дитяча шафа з такими вішаками виглядає дуже весело! Взагалі я помітила, що я починаю робити речі, яких мені самій бракує в житті. Саме так склалось з дитячими вішаками – конче треба було кудись вішати одяг моїх дітей.

Замовити чудові вироби майстерні «Пташка Декор» можна на сторінці у мережі Фейсбук: https://www.facebook.com/Ptashka.decor Не пропустіть можливості прикрасити своє помешкання чудовим декором вже до цього Великодня!

Пташка Декор

До речі

Спеціально до Великодня Пташка Декор організовує майстер-класи! Довідатися деталі та записатися на ці творчі заняття також можна на Фейсбук-сторінці майстерні.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

blog comments powered by Disqus