Реглан для хлопчика своїми руками

Понеділок, 13 Червня, 2016

Дитячий одяг з собаками

Дитячий одяг – дуже цікавий та креативний: кофтинки з футболками прикрашають аплікаціями, принтами, опуклими термонаклейками, різноманітними дрібними деталями та ґудзиками-липучками-кнопками. У домашніх умовах непросто повторити всі можливості виробництва: для встановлення кнопок потрібен прес, для нанесення аплікацій – ущільнювач тканини… Тому, якщо ви хочете пошити гарний дитячий одяг своїми руками, ідеальний вихід із ситуації – купити тканину з готовим принтом. З чудового стрейч-куліру з песиками я пошила легкий реглан для хлопчика. Тепер моєму сину буде, в чому ходити на виставки собак! :)

З чого пошити кофтинку для хлопчика? Вам знадобляться однотонний (коричневий) стрейч-кулір (0,5 м), гарненькй стрейч-кулір з принтом (я брала польський трикотаж – 0,5 м), рібана з еластином (10 см), нитки під колір тканині, булавки, ножиці, швейна машинка.

Стрейч-кулір + рібана

У цьому майстер-класі використана викрійка реглана з журналу Оттобре №1-2015 (модель 9). Щоправда, в оригіналі цей реглан має капюшон, який я «видалила» та замінила окантовкою горловини.

Як пошити легкий реглан для хлопчика своїми руками?

1. Ножицями для тканини викроїть деталі майбутнього реглана. Тобто, з однотонного стрейч-куліру – спинку і два рукава, з тканини з принтом – полочку, а з рібани – манжети і деталь окантовки горловини. Окантовки горловини викрійка не подає, але цю деталь дуже просто сконструювати самостійно. Нехай висота деталі буде 5 см (пам’ятайте, її потім треба буде скласти вдвічі, тобто, вийде 2,5 см), а довжина – 30 см.

Деталі реглана

2. У випадку кофтинки з рукавами типу реглан, стачування деталей починається з приєднання рукавів до полочки. Прикладіть рукава до полочки у місцях відповідних вирізів та з’єднайте булавками, як на фото.

Як пришити рукава реглан

3. Зробіть необхідні встановлення на машинці: лапка – звичайна («зигзаг»), шов – трикотажний з інтервалом 3. Цим швом пристрочіть рукава до полочки. Потім змініть лапку на оверлочну, встановіть на машинці оверлочну строчку та обшийте цим швом припуски щойно зроблених швів. Потім знову поверніться до звичайної лапки і трикотажного шву й по лицьовій стороні відстрочіть припуски, притиснувши їх на звороті в сторону полочки.

Полочка і рукава реглан

4. Таким самим чином приєднайте до виробу спинку. Тобто, до спинки пристрочіть відповідні лінії рукавів трикотажним швом, потім обробіть краї оверлочним швом, а далі відстрочіть по лицьовій стороні трикотажним.

Спинка з рукавами

5. Деталі з рібани – горловину і два манжети – складіть вдвічі, запрасуйте і зшийте, зробивши з цих деталей кільця. Усі три деталі мають бути складені навпіл.

Деталі з рібани

6. Трохи розтягуючи деталь горловини, розмістіть її по краю горловини реглану. Закріпіть булавками. При цьому, шов, що поєднує горловину в кільце, я розташовую на стику спинки і лівого рукава. У будь-якому разі, цей шов горловини має припадати на задню частину кофтинки.

Горловина з рібани

7. Пристрочіть трикотажним швом горловину, поміняйте лапку і обробіть краї тканини оверлочним швом. А потім по лицьовій стороні відстрочіть припуски горловини, притиснувши їх до основної частини реглана. Горловина не образу буде виглядати рівненько: для цього треба обережно попрасувати її теплою праскою. У мене на фото – вже відпрасований варіант.

Обробка горловини

8. Виверніть виріб на зворотний бік, зшийте бокові шві, що переходять у шви рукавів. Для цього використовуйте комбінацію «трикотажний шов + оверлочний шов».

Боковий шов

9. Врешті, на звороті кофтинка виглядатиме ось так:

Зворот реглана

10. Низ реглана двічі підігніть на виворотний бік та скріпіть наметочним швом. Прострочіть низ трикотажним швом та пропрасуйте його, щоб згин виглядав охайно.

Низ реглана

Трикотажний шов

11. Манжети приєднуйте точно так само, як горловину: прикладіть зрізи манжета до зрізів рукава та зафіксуйте булавками.

Манжет з рібани

12. Пристрочіть манжети, використовуючи все ту саму комбінацію «трикотажний шов + оверлочний шов». Тут також непогано попрасувати рукава, щоб перехід до манжетів був більш плавний.

Рукав реглан з манжетом

Легкий реглан для хлопчика готовий! Шити його було непросто, бо в мене звичайна швейна машинка, а не машина для роботи з трикотажем. Тому особливо важко мені даються речі з тонких еластичних полотен, які крутяться під час роботи на всі боки. Але за допомогою трикотажного шва можна дещо приборкати примхливі стрейч-куліри :) Саме тому такий шов я використала в цьому реглані, як основний. А ви любите шити трикотажною строчкою? ;)

Реглан для хлопчика

Реглан своїми руками

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Ну а якщо для пошиття одягу вам потрібні допоміжні елементи, смотрите здесь пришивні кнопки, дублірин, канти, мережива, люверси, блискавки та багато іншого!

Метки:

blog comments powered by Disqus