Ремесла Марокко
Марокканські майстри творять дивовижне мистецтво
Ви вже знаєте, що нещодавно у Києві відбувся Тиждень марокканської культури: відвідувачі Українського Дому могли побачити мистецтво цієї країни, полюбуватися приголомшливими кафтанами та прикупити для себе сувеніри на згадку. А сьогодні пропонуємо подивитися на процес виготовлення деяких сувенірів
Чеканка, яку ви бачите на першому фото, вимагає від майстра неабиякого терпіння та часу. Він бере молоток та спеціальний цвяшок, і годинами виводить на металевій поверхні симетричні візерунки. Але результат дійсно вартий цих зусиль: така таріль – і гарна, і практична водночас.
А ось цей майстер робить скульптури зі сталі та срібла. Точніше, спочатку він виготовляє сталеву фігурку (наприклад, скульптуру птаха), а потім декорує її срібними візерунками. Біля майстра лежить моток срібної нитки: саме нею він «малює» гарненькі узори та птахові.
А цей чоловік – ліхтарних справ майстер Навколо нього лежить ціла гора залізячок. Він обирає найгарнішу та починає дірявити її, б’ючи молотком по цвяху. Потім з цих продірявлених залізячок він майструє справжню красу – декоративні ліхтарі, лампи та торшери.
Фахівець з пошиття шкіряних капців має найшвидший робочий цикл, тож може зробити протягом дня декілька пар взуття. Перед тим, як пришити шкіряну частину до підошви, він змащує шкіру спеціальною клейкою речовиною (трохи смердючою ) та ліпить до неї зміцнювальний матеріал – щоб капці довше носилися. А потім збирає всі елементи капців докупи та прошиває їх.
Що робить цей майстер, описати дуже складно Він виготовляє дерев’яні ручки для шампурів без застосування механічного станка! Порівняно з його «машиною», те, чому вчать наших хлопців на уроках з праці – наукова фантастика
Отож, майстер виготовляє з дерев’яних прутиків округлі ручки, заокруглюючи всі кути за допомогою власних рук і ніг. По зафіксованій палиці (заготовці) він якнайшвидше водить робочою паличкою, прив’язаною міцною мотузкою. А рельєфні ровочки може робити залізякою, яку ви можете побачити біля його правої ноги
На жаль, це дійство важкувато зафіксувати на фото – для цього потрібні зупинка часу та професійний фотограф (фотограф, Киев). Детальніше цей чудернацький процес можна роздивитися на цій фотографії:
Ткацтво у Марокко так само поширене, як і у нас. Марокканці тчуть, здебільшого, хатню оздобу – доріжки та килими. Цієї справи не цураються й чоловіки: протягом Тижня марокканської культури у Києві за ткацьким верстатом стояв саме чоловік.
Жінки там теж працюють Вони люблять оздоблювати одяг та завідувати гастрономічними справами. Наприклад, ось ця жінка без упину крутить важезні кам’яні жорна – перемелює на олію абрикосові кісточки та горіхи. Цю олію потім використовують і у їжі, і у косметологіїі. Причому, її вважають ледь не еліксиром молодості і продають за немалі кошти
Ну що, яке ремесло вам сподобалося найбільше?
(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Собираясь посетить далекие страны, не забудьте купить билеты на самолет наперед. Авиабилеты онлайн - специальный сервис, который поможет вам выбрать и купить билеты!
Метки: вироби з дерева, вироби з металу, вироби зі шкіри, рідкісні техніки, ткацтво