Ремесла Марокко

Вівторок, 5 Липня, 2011

Марокканські майстри творять дивовижне мистецтво

Марокканська чеканка

Ви вже знаєте, що нещодавно у Києві відбувся Тиждень марокканської культури: відвідувачі Українського Дому могли побачити мистецтво цієї країни, полюбуватися приголомшливими кафтанами та прикупити для себе сувеніри на згадку. А сьогодні пропонуємо подивитися на процес виготовлення деяких сувенірів :)

Чеканка, яку ви бачите на першому фото, вимагає від майстра неабиякого терпіння та часу. Він бере молоток та спеціальний цвяшок, і годинами виводить на металевій поверхні симетричні візерунки. Але результат дійсно вартий цих зусиль: така таріль – і гарна, і практична водночас.

Майстер за роботою

А ось цей майстер робить скульптури зі сталі та срібла. Точніше, спочатку він виготовляє сталеву фігурку (наприклад, скульптуру птаха), а потім декорує її срібними візерунками. Біля майстра лежить моток срібної нитки: саме нею він «малює» гарненькі узори та птахові.

Народження скульптури зі срібла та сталі

А цей чоловік – ліхтарних справ майстер :) Навколо нього лежить ціла гора залізячок. Він обирає найгарнішу та починає дірявити її, б’ючи молотком по цвяху. Потім з цих продірявлених залізячок він майструє справжню красу – декоративні ліхтарі, лампи та торшери.

Майстер виготовляє ліхтарі

Фахівець з пошиття шкіряних капців має найшвидший робочий цикл, тож може зробити протягом дня декілька пар взуття. Перед тим, як пришити шкіряну частину до підошви, він змащує шкіру спеціальною клейкою речовиною (трохи смердючою :) ) та ліпить до неї зміцнювальний матеріал – щоб капці довше носилися. А потім збирає всі елементи капців докупи та прошиває їх.

Капці треба прошити

Що робить цей майстер, описати дуже складно :) Він виготовляє дерев’яні ручки для шампурів без застосування механічного станка! Порівняно з його «машиною», те, чому вчать наших хлопців на уроках з праці – наукова фантастика :) Отож, майстер виготовляє з дерев’яних прутиків округлі ручки, заокруглюючи всі кути за допомогою власних рук і ніг. По зафіксованій палиці (заготовці) він якнайшвидше водить робочою паличкою, прив’язаною міцною мотузкою. А рельєфні ровочки може робити залізякою, яку ви можете побачити біля його правої ноги :)

Море зусиль заради шматочка деревини

На жаль, це дійство важкувато зафіксувати на фото – для цього потрібні зупинка часу та професійний фотограф (фотограф, Киев). Детальніше цей чудернацький процес можна роздивитися на цій фотографії:

Це важко назвати ручною роботою :)

Ткацтво у Марокко так само поширене, як і у нас. Марокканці тчуть, здебільшого, хатню оздобу – доріжки та килими. Цієї справи не цураються й чоловіки: протягом Тижня марокканської культури у Києві за ткацьким верстатом стояв саме чоловік.

Ткацький станок Марокко

Жінки там теж працюють :) Вони люблять оздоблювати одяг та завідувати гастрономічними справами. Наприклад, ось ця жінка без упину крутить важезні кам’яні жорна – перемелює на олію абрикосові кісточки та горіхи. Цю олію потім використовують і у їжі, і у косметологіїі. Причому, її вважають ледь не еліксиром молодості і продають за немалі кошти :)

Жінка чаклує над жорнами

Ну що, яке ремесло вам сподобалося найбільше?

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Собираясь посетить далекие страны, не забудьте купить билеты на самолет наперед. Авиабилеты онлайн - специальный сервис, который поможет вам выбрать и купить билеты!

Метки: , , , ,

 • http://made-in-ukraine.info/kaftan-usim-suknyam-pan/ Кафтан – усім сукням пан | Made in Ukraine

  [...] Відвідуваність сайту « Покажи мотанку! Ремесла Марокко [...]

 • http://made-in-ukraine.info/tyzhden-marokkanskoyi-kultury-u-kyyevi/ Тиждень марокканської культури у Києві | Made in Ukraine

  [...] в кожному магазині можна побачити майстра за роботою, який показує, як виготовляє рукотворну красу (цей [...]

 • http://twitter.com/ZouhairM Zouhair

  ремесло, которая мне нравится больше всего  это ваша: писать :)

 • http://made-in-ukraine.info/marokkanska-vyshyvka/ Марокканська вишивка | Made in Ukraine

  [...] марокканок можна побачити машинну вишивку, проте ручна робота все ж таки цінується вище. Легенькі кафтани [...]

blog comments powered by Disqus