Шиємо постіль: наволочка

Пятниця, 16 Січня, 2015

Яскрава наволочка для подушки

Насправді, пошити постільну білизну дуже легко. Натуральна тканина (а саме таку найчастіше використовують для постелі) не тягнеться і не «вередує» під час роботи на швейній машинці. Усі лінії і кути постелі – прямі, тож і шви тут потрібні найпростіші. Головне – обрати гарненьку тканину, розкроїти її та сісти до машинки ;) Сьогодні, за порадами momtastic.com (усі фото – з цього сайту) шиємо наволочку на подушку!

Для того щоб пошити наволочку, візьміть: бавовняну тканину (мабуть, вам відомо, що на пошив белья постельного краще підходить бязь) гарної розцвітки, ножиці для тканини, нитки, швейну машинку.

Як пошити наволочку? Майстер-клас

1. Спочатку з тканини треба викроїти основну прямокутну деталь. На фото її розміри подані в дюймах, а у сантиметрах це буде приблизно 100 на 70 см. З решти тканини можна буде зробити декоративну вставку, що розташується збоку наволочки.

Основна деталь

2. Другий елемент наволочки – це і є залишок, про який йшла мова у попередньому пункті. У вас має вийти смужка, складена вдвічі. У розгорнутому вигляді її параметри будуть такі: 100 на 12 см.

Додаткова деталь

3. Розверніть обидві деталі майбутньої наволочки, складіть їх разом (лицьовими сторонами), припасовуючи тонку смугу до бокової частини основної деталі. Зафіксуйте кравецькими булавками та пристрочіть на машинці.

Пришийте смужку

4. Протилежну сторону тонкої смуги обробіть на машинці. Якщо у вас немає спеціального оверлочного шву, можна використовувати прямий шов + обробку країв зигзагом.

Оброблений зигзагом край

5. Зігніть удвічі вузьку смугу та складіть виріб так, щоб велика деталь наволочки була складена лицьовою стороною всередину.

Виворіт

6. Прострочіть на машинці наволочку по трьох сторонах (окрім згину додаткової смужки). Аби виріб мав гарніший вигляд, одразу після шиття можна підкоротити припуски швів, використовуючи ножиці зигзаг.

Прострочіть наволочку

Наволочка для подушки готова! Цей майстер-клас із пошиття постелі можна використовувати для створення наволочки маленької подушки (стандарту євро). Якщо у вас велика квадратна подушка, треба дотримуватися тієї самої техніки шиття, проте викроїти тканину більших розмірів.

Наволочка своїми руками

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки:

blog comments powered by Disqus