Східниця: відпочинок та цікаві пам’ятки

Четвер, 5 Лютого, 2015

Східниця: відпочинок

Українські курорти цікаві не лише своєю чудовою природою, корисними санаторіями і цілющою водою: там можна знайти справжні культурні скарби! Саме у пошуках цих цікавинок ми рушили до Східниці – селища у Львівській області, що розташоване неподалік Борислава і Трускавця. Нам дуже сподобалася Східниця: відпочинок тут особливо приємний, коли надворі – сніжна зима. Цілими днями можна кататися на санчатах (на дошках оголошень є пропозиції про оренду санчат), пити корисну воду та дихати свіжим гірським повітрям!

У Східниці зусібіч нас оточували гори. Не надто високі, але дуже гарні – пухнасті, вкриті казковою хвоєю. Ці гори височіють над селищем максимум на 823 м. Звісно, на найвищих вершинах ніхто не живе, але на схилах все ж побудовані садиби-одинаки. Завжди можна замовити охрана чоп для більшої безпеки, хоча мешканці селища кажуть, що рівень злочинності тут дуже низький.

Чим вище розташовані будиночки-садиби – тим далі від «цивілізації». Натомість, ближче до центра Східниці та уздовж місцевої річки Східничанки можна побачити силу-силенну туристів, які сновигають до бюветів з водою і назад. Східниця – це бальнеологічний курорт, тож сюди багато хто приїжджає саме по цілющу воду. У самому селищі – аж 38 джерел і 17 свердловин з водою. Усі вони наділені різними властивостями, тож перед питтям краще консультуватися з лікарями. У деяких джерелах тече легендарна вода Нафтуся, але й інші «водяні» пункти збирають біля себе безліч спраглих туристів.

Джерела у Східниці

Через річку Східничанку, яка протікає у достатньо глибокій прірві, проходять мости – як автомобільні, так і простенькі понтонні.

Східничанка

Біля автостанції (кінцевої зупинки автобусів зі Львова і Трускавця) розташовано багато магазинів, трошки подалі діє базар з продуктами, речами та сувенірами. Великий пакет карпатських трав до чаю продають за 10 грн, а півкіло сушених грибів (білих разом з козарями) можна купити лише за 30 грн. Неподалік тієї ж автостанції красується скульптура Ведмедик:

Скульптура Ведмедик у Східниці

Металеві лапи й голова ведмедя тримаються на міцному каркасі, тож скульптура виглядає сучасно й гармонійно.

Ведмідь у Східниці

Скульптура писанки у Східниці розташована теж біля автостанції,на невеличкому «п’ятачку» з символом селища і лавками для відпочинку. Писанка оточена металевим парканчиком, біля якого зображено сім’ю: дитину, жінку й чоловіка.

Писанка у Східниці

Трохи відійшовши від автостанції, бачимо пам’ятник радянської доби – жінку з величезними чоловічими руками.

Радянський пам'ятник

Навпроти – бюст Тараса Шеченка: лаконічний і звичний.

Бюст Шевченка у Східниці

Загалом, гуляти Східницею дуже цікаво: у горах гарно і свіжо, ближче до центру – яскраво і святково. А ви колись були у Східниці? Якщо ні – неодмінно поїдьте туди і прихопіть додому карпатські сувеніри! ;)

Прапор України у горах

Трохи згодом покажемо традиційні бойківські хати, які нам також вдалося сфотографувати у Східниці!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

  • http://made-in-ukraine.info/boykivski-khaty/ Бойківські хати | Made in Ukraine

    [...] ось і наша друга частина розповіді про Східницю. Це селище нині заповнене новими будинками: на схилах [...]

blog comments powered by Disqus