Спідниця для дівчинки, майстер-клас

Вівторок, 17 Березня, 2015

Трикотажна спідниця

Шити для маленької принцеси – надзвичайне задоволення! Можна підібрати гарненьку тканину, чудернацьку модель одягу, цікаві прикраси на кшталт бантиків і квіточок… А ще, інколи це буває більш економно, ніж шити для хлопчиків :) Наприклад, на ось таку трикотажну спідницю для дівчинки йде значно менше тканини, ніж на шорти. Та й у роботі цей процес простіший: менше швів, та ще й усі вони – більш-менш прямі. Тож якщо ви хочете почати шити трикотажний одяг, радимо звернути увагу на цей майстер-клас із пошиття дитячої спідниці!

Для того щоб пошити спідницю для дівчинки, вам треба буде взяти: трикотажну тканину для основної частини (кулір, інтерлок чи рібану), трикотаж для деталі талії (найкраще тут підійде рібана з еластаном, але можна взяти й інтерлок), широку гумку для талії, нитки, ножиці, кравецькі булавки, швейну машинку.

Викрійка трикотажної спідниці для дівчинки

Це – викрійка спідниці для дівчинки різних розмірів: від 98 до 128, взяту з сайту Зигзаг. На аркуші розташована половинка однієї з двох частин спідниці. Щодо паску, то тут ви вільні зробити його більш широким чи вузьким на свій розсуд. Довжина паска має бути щонайменше на третину менша від довжини верхньої лінії спідниці.

Викрійка дитячої спідниці

Тут все просто: перед вами – викрійка на стандартному аркуші А4. Тож, щоб отримати викрійку реального розміру, збільшіть на своєму екрані зображення, поки воно не стане розміру А4.

Одразу скажу, що за цією викрійкою можна пошити не лише трикотажну спідницю, а й спідницю з тканини, що не тягнеться. Головне – щоб деталь паску була еластичною (або рібана з еластаном, або трикотаж + гумка всередині). Більш досвідчені майстрині вміють пристрочити до полотна рібану так, щоб не надто розтягнути її (зберігши еластичність), але у мене так не завжди виходить. Тому я «страхуюся», вставляючи всередину «тонелю» з рібани ще й гумку.

Дитячий трикотаж для шиття

Як пошити спідницю для дівчинки? Майстер-клас

1. Спочатку, звісно, треба викроїти всі деталі. Якщо з паском все зрозуміло (не забудьте врахувати відступи по 7 мм з усіх боків від викрійки!), то з роїнням основних деталей треба бути вкрай уважними. Якщо у вас тканина в горошок, смужку чи інший малюнок – обережно складіть її вдвічі так, щоб не деформувати зображення. Складати матеріал, звісно, треба так, щоб трикотажні смужки простягалися вертикально, а не горизонтально. Склавши тканину, прикладіть до неї викрійку та викроїть, враховуючи припуски на шви (7 мм з усіх боків). Від нижньої лінії спідниці навіть можна відступити більше, адже тут треба буде підігнути тканину двічі.

Деталі для спідниці

2. Поєднання деталей починається з основної частини спідниці. Складіть ці дві деталі так, щоб вони лежали лицьовою стороною всередину. Кравецькими булавками зафіксуйте майбутні бокові шви.

Основна частина спідниці

3. Деталь паску зігніть горизонтально навпіл та запрасуйте гарячою праскою. Потім розверніть цю деталь, зімкніть її кінчики (щоб утворився бублик) і зі звороту прострочіть на машинці. Після цього можна знову скласти пасок за запрасованою лінією.

Майбутній пасок

4. Прострочіть ці шви на машинці, використовуючи трикотажних шов та оверлочний (щоб обробити трикотаж та не дозволити йому розпускатися). Якщо на вашій машинці немає шву для трикотажу (зубчиків), то можна прострочити тканину звичайним прямим швом + зигзагом для обробки.

Дві деталі спідниці

5. Основну деталь спідниці виверніть на лицьову сторону. До її верхньої лінії булавками прикріпіть деталь паску (для цього пасок треба розмістити догори дригом). Спочатку зафіксуйте пасок на одному боковому шві основної деталі, потім – на протилежному, ну а після цього рівномірно розподіліть пасок, трошки розтягуючи його, до всієї верхньої лінії основної деталі.

Пасок з трикотажу

6. Пристрочіть пасок до основної деталі на машинці, розтягуючи пасок у процесі. Тут я використовувала трикотажний шов двічі: спочатку для фіксації шву, а потім – для обробки тканини.

Наметаний пасок

7. Основа спідниці вже готова! Тепер треба обробити нижній край виробу. Двічі загніть нижню лінію спідниці, зафіксуйте її булавками, а потім наметайте.

Основа спідниці для дівчинки

8. Прямим швом прострочіть низ спідниці, відступивши від краю підігнутої тканини 1 мм.

Низ спідниці

9. Проробіть невеличкий отвір у деталі паску, протягніть через нього гумку та зімкніть її кінчики. Після цього можна зашити отвір у деталі паску та нитками зафіксувати гумку у кількох місцях, щоб вона не перекручувалася. Найкраще буде прошити гумку у місцях бокових швів: тоді це буде не так помітно.

Гумка

Трикотажна спідниця для дівчинки готова! У такій можна і до садочку ходити, і на вулиці у теплу пору гуляти!

Спідниця для дівчинки: майстер-клас

Якщо ви будете шити таку спідницю, похваліться результатом у коментарях!

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Також ви завжди можете футболки купить в украине за дуже невисокими цінами! Для цього перейдіть на сайт магазину та оберіть найкращу футболку!

Метки:

blog comments powered by Disqus