Сухоцвіт + епоксидна смола = сережки

Понеділок, 4 Листопада, 2013

Епоксидна смола: майстер-клас

Сережки з сухоцвітами

Не всі восени збирають листя та пелюстки квітів для ошибани. Є ще й такі майстри, яким сухоцвіти потрібні для створення… біжутерії! Сухоцвіти, залиті епоксидною смолою і оформлені у сережки, – це модна тенденція цього року. Такі прикраси та аксесуари дуже добре підходять для зимової пори. Але перш, ніж створювати сережки з сухоцвітів, потрібно пройти етапи сушіння рослин і квітів.

Збираючи цікаві за формою і колірній гамі листя і пелюстки рослин, я методом проб і помилок знайшла варіанти, які при сушці і тривалому зберіганні не втрачають свого забарвлення (саме колірна гамма задає тон майбутній прикрасі). Сушити пелюстки і листя потрібно між листочками книжок , а самі книги класти під прес. Ось невеликий перелік листя і пелюсток, які після сушіння збережуть колір і можуть бути використані під заливання епоксидною смолою:

- Пелюстки троянд білого, рожевого, жовтого кольору. Всі пелюстки троянд зі змішаними квітами

- Листя плюща

- Листя квасолі

- Будь-яке осіннє листя, яке поміняло колір на червоний або помаранчевий відтінок

- Решта листя, квіти і пелюстки потрібно пробувати сушити, тільки таким чином ви побачите, які з них піддаються сушці і не втрачають забарвлення.

Сухоцвіти

Епоксидна смола: початок роботи

1. Зчеплення епоксидної смоли з будь-якою поверхнею дуже міцне, тому ви повинні підготувати робочу поверхню, від якої без особливих зусиль зможете від’єднати готовий виріб після заливки. Я пропоную взяти рівну керамічну плитку і надіти на неї звичайний файл з гладкою поверхнею. Щоб файл не совався і не з’їжджав з керамічної плитки, скріпіть його кінці зі зворотного боку скотчем.

Робоча поверхня

2. Якщо ви хочете добитися максимальної прозорості своїх виробів – використовуйте тільки перевірену епоксидну смолу. Пам’ятайте, що дешевий матеріал дає дешеві результати! Не економте на хорошій ювелірної смолі і розбавляйте її згідно з рекомендаціями, даними в інструкції. Досвідчені майстри працюють з такими марками епоксидної смоли: епоксидна смола Gedeo Pedeo, Magic-Glos або двокомпонентна глазур Creartec.

Епоксидна смола

3. Для точного вимірювання потрібної кількості смоли і закріплювача використовуйте спеціальні мірні ємності або звичайні одноразові шприци.

Вимірювання

Сережки з епоксидної смоли

4. Затверджувач потрібно гарненько перемішати зі смолою до стану однорідної прозорої рідини. Робити це найкраще дерев’яним шпателем в одноразовій пластиковій склянці.

Розмішуємо

5. Капаєте кілька крапель приготованої епоксидної смоли на поверхню робочої плитки, оберненої в файл, і робите з крапель форму в два рази менше по діаметру , ніж діаметр підготовлених під заливання сухоцвітів .

Епоксидка

6. Укладаєте сухоцвіти тильною стороною прямо на калюжки з епоксидної смоли. Більше ви нічого не робите – смола сама розтечеться під квітами і обмежить їхні контури. Ставите в сухе тепле місце плитку на 24 години до повного висихання першого шару.

Кладемо сухоцвіти

7. Через 24 години перевертаєте квіти, розводите епоксидну смолу з закріплювачем і заливаєте акуратно, крапля за краплею вже лицьову сторону квітки. Знову ставите в тепле сухе місце плитку із заготівлею на 24 години.

Інший бік сухоцвітів

8. Аналогічним чином потрібно зробити ще по одній заливці кожної зі сторін, залишаючи на 24 години кожну з заливок до повного висихання шарів.

Заливка епоксидної смоли

9. Тепер необхідно підібрати гарну фурнітуру у вигляді коннектора або підвіски. Знову розводите епоксидну смолу, промазуєте зворотний бік фурнітури смолою і кладете на поверхню заготовки з сухоцвітом . Залишаєте до повного висихання на 24 години. Але можна з’єднати деталі простим швидковисихаючим клеєм, в хорошому зчепленні якого ви впевнені!

Кріпимо фурнітуру

Після повного застигання проводите у вушко фурнітури швензи. Якщо ви все зробили правильно, то ніяких додаткових маніпуляцій у вигляді шліфування чи покриття лаком робити не треба.

Сережки з сухоцвітів та епоксидки готові! Не бійтеся експериментувати!

Автор – Русаліна.

(с) made-in-ukraine.info Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Якщо ви вже зараз шукаєте своїй дитині карнавальний костюм на Новий рік, спеціалісти Червоної Шапочки http://vivatkarnaval.com.ua/krasnaya-shapochka/ допоможуть вам підібрати те, що треба!

Метки:

  • http://made-in-ukraine.info/epoksydka-mayster-klas-pid-kyyevom/ Епоксидка: майстер-клас під Києвом | Made in Ukraine

    [...] жовтня у місті Вишневе Київської області відбудеться майстер-клас із роботи з епоксидною смолою. Протягом чотирьох годин усі охочі зможуть навчитися [...]

  • http://made-in-ukraine.info/kabluchky-z-komakhamy-made-in-ukraine/ Каблучки з комахами Made In Ukraine | Made in Ukraine

    [...] годинникові механізми та фурнітура. Уся краса порита епоксидною смолою. Каблучка з [...]

blog comments powered by Disqus